Design

Architektura

Firma deweloperska Profbud rozwija współpracę z uczelniami wyższymi

Tekst Profbud • Zdjęcia Profbud www.profbud.info

2021-11-16
 Firma deweloperska Profbud rozwija współpracę z uczelniami wyższymi

Ostatni kwartał 2021 roku jest dla firmy Profbud niezwykle efektywnym czasem – po udanym wejściu Grupy na rynek Catalyst, spółka nie zwalnia tempa i wprowadza do realizacji kolejne ważne projekty m.in. z zakresu edukacji. Jednym z nich jest podpisanie współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Porozumienie obejmuje wiele obszarów działalności.Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z największych i najbardziej prestiżowych uczelni w kraju, prowadzących działalność badawczą i dydaktyczną, a także prace wdrażające badania naukowe do gospodarki. Uczelnia od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych w kraju i za granicą, a w ocenie studentów uzyskuje miano „Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce”. Oba podmioty, zarówno uczelnia, jak i firma Profbud doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby współpracy, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. Efektem prowadzonych od dłuższego czasu rozmów jest podpisanie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej w zakresie m.in. praktyk absolwenckich i obszaru HR, a także marketingu, wspólnej promocji i szeroko rozumianej współpracy.

 


Współpraca w zakresie obszaru HR obejmuje organizacje studentom SGGW praktyk absolwenckich w spółce, a dla najlepszych z nich możliwość pracy po zakończeniu okresu praktyk lub studiów. Nauka wewnątrz przedsiębiorstwa, udział w konferencjach naukowo-technicznych, sympozjach i seminariach czy też przygotowywanie wspólnych publikacji to nie jedyne obszary działalności obu podmiotów. Strony zdecydowały się również na współpracę w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych, mających na celu min. rozwój technologii w inwestycjach deweloperskich. Porozumienie dotyczy więc wszystkich jednostek organizacyjnych uczelni, a w szczególności Wydziału Budownictwa i Wydziału Inżynierii Środowiska SGGW.

 

 

 


Drugim zawartym w porozumieniu obszarem współpracy jest marketing, wspólna promocja i szeroko rozumiana współpraca. Ten punkt umowy dotyczy z kolei zasad partnerstwa i wzajemnego wsparcia, a także działań niestandardowych m.in. realizacji akcji o charakterze dobroczynnym, edukacyjnym, a nawet konkursowym – Cieszymy się z możliwości nawiązania współpracy i podpisania porozumienia ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Działalność edukacyjna i współpraca z uczelniami wyższymi to kolejny ważny krok na drodze do tworzenia silnego i odpowiedzianego przedsiębiorstwa. Liczę, że efektem współpracy będzie rozwój wielu utalentowanych magistrów, inżynierów i doktorów, a także realizacja ich autorskich projektów, które przyczynią się do zwiększenia innowacyjności i ekologiczności w naszych inwestycji deweloperskich. – mówi Beata Zarzyńska, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy firmy Profbud.

 


Umowa została podpisana pomiędzy trzema podmiotami: Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, firmą Profbud oraz MAL-BUD-1.

 


***
PROFBUD – firma deweloperska, która stawia na najwyższą jakość realizowanych projektów mieszkaniowych. Oferuje swoim Klientom mieszkania „szyte na miarę”. W ciągu ponad 11 lat działalności spółka zrealizowała wysokiej jakości projekty w atrakcyjnych lokalizacjach. Wszystkie inwestycje Profbud charakteryzują się sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi, wysokiej klasy materiałami, nowoczesnymi technologiami oraz nieszablonowym designem. Do projektów realizowanych obecnie na terenie Warszawy należą Zakątek Cybisa na Ursynowie, Osiedle Złota Oksza i Osiedle Ligia etap II na Ursusie oraz Osiedle Stella etap IV na Bemowie. Za flagowe projekty – Osiedle Awangarda i Yugo, Profbud otrzymał certyfikaty European Quality Certificate®. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.


 

***

Materiał promocyjny