Design

Nowoczesne rozwiązania

Fotel masujący. Który wybrać?

Tekst REST LORDS • Zdjęcia REST LORDS

2020-04-07
Fotel masujący. Który wybrać?

Na rynku światowym dostępne są setki, a nawet tysiące modeli foteli masujących. Największą popularność zyskały oczywiście w Azji, gdzie skonstruowano je po raz pierwszy i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce swój idealny model wybierać można z dziesiątek propozycji, jednak, żeby podjąć właściwą decyzję i cieszyć się wyjątkowym masażem, a może też sprawić prezent na zbliżające się święta, warto zobaczyć, jak wygląda rynek foteli masujących i co można na nim znaleźć.

 

MAŁY, ALE WARIAT

Fotele masujące w kompaktowych rozmiarach to doskonały wybór dla osób, które nie dysponują zbyt dużą przestrzenią, a marzą o profesjonalnym masażu na wyciągnięcie ręki. Niewielki model można wstawić do niedużego salonu lub do sypialni, gdzie możesz mieć go tylko dla siebie. Wielu jednak wybór kompaktowego fotela może kojarzyć się z koniecznością rezygnacji z większości najbardziej odprężających funkcji. Oczywiście nie znajdziemy tu masażu stóp czy rąk, jednak oszczędność miejsca nie musi i w większości przypadków nie wiąże się z brakiem innych zaawansowanych technologii. Bo choć to fotele niewielkich rozmiarów, zaskakują swoimi możliwościami.

Massaggio Bello 2 to pierwszy fotel masujący na rynku, który w takich rozmiarach i w tak przystępnej cenie oferuje technologie do tej pory spotykane jedynie w najbardziej zaawansowanych modelach. Wrażenie z pewnością robi możliwość masażu w najbardziej komfortowej pozycji Zero Gravity, w której mebel rozkłada się podobnie do fotela bujanego. Dzięki temu doznania z masażu są jeszcze intensywniejsze, a stawy odciążone. Najmniejszy fotel masujący, czyli Massaggio Piccolo, też ma się czym pochwalić. Posiada funkcję SL-shape, dzięki której masaż prowadzony jest na odcinku od szyi aż do pośladków i ud. Niezwykle przyjemna, ale również niesamowicie przydatna funkcja – umożliwia zadbanie o miejsca, które zazwyczaj podczas masażu są pomijane.

 

FOTO: fotel Massaggio Bello

 

ZAAWANSOWANA KLASA FOTELI MASUJĄCYCH

Fotele masujące tej klasy oferują już nie tylko stymulację mięśni pleców, ale też szereg innych, niezwykle odprężających i wspomagających, technologii. Urządzenia te rozbudowane zostały o kolejne funkcje, dzięki którym masaż zostaje wzbogacony o różnorodne dodatki, takie jak system poduszek powietrznych, masażery stóp, rąk, ogrzewanie i oczywiście wspomniane wcześniej L-shape czy Zero Gravity. Najbardziej zaawansowane modele marki Massaggio zachwycają swoimi możliwościami, zapewniając relaksujący masaż całego ciała. Każdy inny, choć tak samo wyjątkowy i wzbogacony nowymi funkcjami. Massaggio Esclusivo, przez wielu uważany za najpiękniejszy fotel masujący, wyróżnia się najdłuższym L-shape. A poza tym niezwykły masaż stóp, w którym poduszki powietrzne i specjalne rolki rozmasowują je w taki sposób, by przynieść szybką ulgę oraz rozluźnienie. Natomiast najnowocześniejszy i największy Massaggio Stravagante umożliwia niezwykle dokładny, perfekcyjnie wykonywany, profesjonalny masaż w systemie 3D. Dzięki tej funkcji, fotel jeszcze dokładniej skanuje kręgosłup i zwiększa precyzję działania. Oczywiście poza Zero Gravity czy niesamowitym masażem stóp, Massaggio Stravagante posiada również funkcję rozciągania. Przypomina ona poranne przeciąganie, które doskonale zdejmuje napięcie z mięśni i pozwala wydobyć z nich energię na nadchodzący dzień.

 

FOTO: fotel Massaggio Esclusivo

 

NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH

Czyli ekskluzywna klasa foteli masujących. To najbardziej zaawansowane modele na świecie, dopracowane do perfekcji, o najwyższej jakości wykonania i naszpikowane technologicznymi innowacjami. Oferują niezwykle precyzyjny masaż, którego mechanizmy opracowują już od wielu lat japońscy specjaliści. Najbardziej prestiżowy model, czyli Fujiiryoki JP1000, to połączenie ponad 60 programów, masażu przestrzennego 3D i odprężającej stymulacji mięśni głębokich. Każdy ruch wykonywany jest z niezwykłą precyzją. Fotel doskonale dopasowuje masaż, skutecznie odpręża, rozluźniając mięśnie i zdejmując napięcie z całego ciała.

FOTO: fotel Fujiiryoki JP1000

 

DO WYBORU, DO KOLORU

Stosunkowo niedawno na rynku foteli masujących pojawiła się nowa kategoria. Nawiązuje ona do rynku wnętrzarsko-meblarskiego, w którym ogromną uwagę przykłada się do designu, stylu, wykonania i personalizacji wyglądu zgodnie z życzeniami Klienta. Możliwość całkowitej personalizacji fotela masującego poprzez wybór koloru, drewna i rodzaju naturalnej skóry pozwala perfekcyjnie dopasować go do siebie, swoich wymagań, do nowego lub już istniejącego wnętrza. Połączenie niepowtarzalnego, wyjątkowego designu z profesjonalnym, przyjemnie odprężającym masażem to znak rozpoznawczy marki Keyton. Wykorzystując innowacyjne technologie, zespół Keyton stworzył europejski, precyzyjny i odprężający system masażu. Skanowanie 128 charakterystycznych punktów na ciele połączone z unikalnym systemem inteligentnego dopasowania zapewnia niezwykle dokładny, maksymalnie relaksujący masaż.

 

FOTO: fotel Keyton

 

STREFA RELAKSU Z FOTELEM MASUJĄCYM

Marzysz o strefie relaksu w swoim domu? A może zamierzasz podarować wyjątkowy prezent najbliższej osobie na zbliżające się święta? Wybierz idealny model i ciesz się lub spraw radość odprężającym masażem oraz przyjemnym rozluźnieniem. Codziennie, na każde zawołanie, kiedy tylko będzie potrzeba skorzystania z doskonałego dotyku ramion masujących. Więcej informacji znajdziesz na stronie restlords.com.

 

***

Tekst promocyjny