Design

Wydarzenia

Grupa Tubądzin partnerem wystawy “Łzy szczęścia” w Zachęcie

2024-06-13
Grupa Tubądzin partnerem wystawy “Łzy szczęścia” w Zachęcie

[Materiał reklamowy]

 

Wystawa „Łzy szczęścia”, której partnerem została Grupa Tubądzin, jest nowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Warszawy tego lata. Oglądać ją można do 15 września w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

 

Patronat marki Tubądzin nad wystawą jest częścią projektu Tubądzin Meets Art, który zainaugurowano w zeszłym roku w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Projekt ten ma na celu wspieranie artystów oraz demokratyzację sztuki, czyniąc ją bardziej dostępną i otwartą dla szerokiego grona odbiorców.

 

 

Wystawa „Łzy szczęścia”, nad którą patronat obejmuje marka, skierowana jest do szerokiego grona odbiorców i eksploruje emocje wywoływane przez sztukę na przestrzeni dekad - jakie odczucia budziła kiedyś i jakie budzi dziś. To także opowieść o tożsamości samej Zachęty i jej zmieniającej się roli. Prezentując kilkadziesiąt prac z kolekcji Zachęty, zespół kuratorski w składzie Maria Brewińska, Michał Jachuła, Katarzyna Kołodziej-Podsiadło, Joanna Kordjak pragnie odpowiedzieć na pytania dotyczące roli dzieł i instytucji kulturalnych we współczesnym świecie. Dla kogo są tworzone wystawy? Czyje historie są opowiadane, a kto czuje się wykluczony w przestrzeniach galerii?

 

 

Ekspozycja ta jest największą jak dotąd prezentacją kolekcji Zachęty, łącząc dzieła kluczowe dla polskiej historii sztuki i historii samej galerii, w tym te, które na przestrzeni lat wzbudzały kontrowersje i wywoływały skandale. Obejmuje prace z różnych okresów – od lat 60. XX wieku po współczesność. Wśród prezentowanych dzieł znajdują się te stworzone przez artystów takich jak Magdalena Abakanowicz, Zbigniew Libera, Katarzyna Kozyra, Alina Szapocznikow czy Paweł Sakowicz. Ich prace nie tylko prezentują różnorodny wachlarz form artystycznych – instalacji, rzeźb, prac wideo, obrazów i grafik, ale również odzwierciedlają zmieniającą się wrażliwość społeczną na przestrzeni dekad.

 

 

“Łzy szczęścia” jest również przestrzenią aktywności publiczności i programów performatywnych. Zaproszeni artyści i artystki wchodzą w dialog z prezentowanymi dziełami, proponując alternatywne sposoby zwiedzania galerii. Program performatywny oraz choreografia wystawy uwzględniają różne sposoby funkcjonowania w świecie i wrażliwość publiczności, zachęcając do cielesnego doświadczania sztuki.

 

 

Wystawa „Łzy szczęścia”, wspierana przez Grupę Tubądzin łączy przeszłość z teraźniejszością, ukazując, jak sztuka reaguje na zmieniające się społeczne konteksty i emocje. Partnerstwo Grupy Tubądzin przypomina o konieczności demokratyzacji sztuki i wsparcia dla artystów, podkreślając jednocześnie ważną rolę instytucji kulturalnych we współczesnym społeczeństwie.


 


***

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

 

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

 

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.