Design

Trendy

Indywidualizm ponad wszystko

Tekst Łukasz Nowosielski

2014-11-25
Indywidualizm ponad wszystko

Aranżując mieszkanie, pragniemy każdy, najmniejszy nawet detal dopasować do własnych upodobań. W odpowiedzi na oczekiwania zwolenników indywidualizmu we wnętrzach na rynku pojawiają się różne rozwiązania, które pod tym względem dają nam coraz większe pole do popisu.

 

Nieustannie wzrastającą popularnością cieszą się zestawy mebli, których elementy możemy łączyć w różnych konfiguracjach. Daje nam to poczucie, że choć kupujemy zestaw występujący w sprzedaży seryjnej, będzie on w pewnym stopniu niepowtarzalny.

 

Chętnie więc kupujemy różnego rodzaju systemy mebli pozwalające nam stworzyć własną, indywidualną kompozycję. Rozwiązanie to daje nam nie tylko możliwość stworzenia unikalnego wnętrza, ale i przyjemność płynącą z samego procesu łączenia tych „klocków” w harmonijną, atrakcyjną wizualnie i nieszablonową całość.

 

Kanapa to w większości mieszkań centralny punkt życia towarzyskiego, dlatego warto dołożyć starań, by relaks i spotkania z przyjaciółmi odbywały się nie tylko w komfortowym, ale i ciekawym wizualnie otoczeniu.

 

Dla osób chcących zaaranżować salon w indywidualny, nietypowy sposób, doskonałą propozycją będą wypoczynkowe meble modułowe. Są to zestawy kanap i siedzisk zaprojektowane tak, by w dowolny sposób można było zestawiać ze sobą poszczególne elementy.

 

W zależności od upodobań i przestrzeni, jaką oferuje nam salon, możemy stworzyć praktyczny, oszczędzający miejsce narożnik, bądź ciąg siedzisk otaczający stolik kawowy. Dysponując dużym, przestronnym salonem, możemy pozwolić sobie na luźne, pozornie niedbałe rozstawienie modułów, co z pewnością będzie prezentowało się efektownie.

 

Producenci wypoczynkowych mebli modułowych oferują niezliczoną ilość wzorów, kształtów i kolorów. Najpopularniejsze są obecnie proste, geometryczne formy modułów, jednak w sprzedaży znajdziemy też wiele fantazyjnych propozycji. Jeśli tylko mamy ochotę, możemy zapomnieć o klasycznych, stonowanych kolorach. Modułowy wypoczynek złożony z różnokolorowych elementów przyciągnie uwagę naszych gości, a nasz salon zrobi na nich piorunujące wrażenie.

 

 

Modułowe zestawy potrafią być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również niezwykle praktyczne. Często zawierają bowiem elementy wyposażone w funkcję spania oraz w pojemnik na pościel. Moduły to także wysoki poziom komfortu. Projektanci często stosują w nich nowoczesne rozwiązania mające podnieść wygodę użytkowania. Szukając odpowiedniego zestawu dla siebie z pewnością trafimy na modele oferujące możliwość regulacji oparcia czy inne udogodnienia.

 

Niezwykle praktyczną zaletą wypoczynków modułowych jest także w pełni zależna od nas płynność ich formy. W dowolnej chwili możemy przearanżować ich układ, nadając salonowi zupełnie inny wygląd. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących zmiany.

 

Jeśli mamy poczucie, że salony meblowe narzucają nam określone wzory mebli wypoczynkowych, oferując nam niewielki wybór kształtów i kolorów, system modułowy będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Z pewnością znacznie bardziej satysfakcjonującym zakupem będą dla nas meble modułowe, którym samodzielnie nadamy niepowtarzalną formę.