Design

Wydarzenia

Inspirujący czerwiec z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi

Tekst Redakcja/Materiały Krakowskich Szkół Artystycznych • Zdjęcia Krakowskie Szkoły Artystyczne

2023-05-26
Inspirujący czerwiec z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi

Lato w Krakowie zapowiada się kreatywnie i inspirująco. Na nadchodzący miesiąc Krakowskie Szkoły Artystyczne przygotowały bogaty plan wydarzeń. Już 3 czerwca Kraków po raz kolejny zamieni się w stolicę mody za sprawą pokazu „Hi!Fashion” z prezentacją projektów zdolnych artystów ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Na 3 czerwca zaplanowano również koncert estradowy „A have a dream” oraz pokazy choreograficzne. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 30-lecia Szkoły Aktorskiej SPOT, 10-lecia Szkoły Choreografii oraz 55-lecia pracy artystycznej Tomasza Gołębiowskiego.

W czerwcu, w kilkudziesięciu punktach Krakowa, odbywać się będzie też kolejna edycja cyklu wystaw dyplomowych Szkoły Kreatywnej Fotografii – „INDYWIDUALNE 2023”.Będą to otwarte wernisaże, na których zobaczycie zdjęcia tegorocznych absolwentów.

 

Hi!Fashion

Pokaz semestralny Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU


W czerwcu Kraków znów zamieni się w stolicę mody! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie prezentujące kreatywną modę - pokaz Hi!Fashion. Zobaczcie projekty zdolnych artystów ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Jest to również okazja dla młodych projektantów do zdobycia cennych nagród w postaci kursów w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

 

Wydarzenie odbędzie się już 3 czerwca 2023 r. (sobota) o godz. 16:00 w Klubie Studioprzy ul. Budryka 4 w Krakowie.

 

Bilety dostępne są na stronie: www.kupbilecik.pl/imprezy/98053/Krak%C3%B3w/Pokaz+mody+Hi%21Fashion/

 

Słuchacze SAPU otrzymali od wykładowców dwa kreatywne zadania. I rok musiał wykonać projekt z surowej tkaniny bawełnianej. Szukając inspiracji w obiektach niezwiązanych bezpośrednio z modą zaprojektowali ubiory o spektakularnym, rzeźbiarskim charakterze, w których współczesne i nowoczesne podejście było istotniejsze niż aspekt użytkowy. II rok miał za zadanie zaprojektować nowoczesne kreacje będące wariacjami na temat prochowca.

 

Zapraszamy wszystkich pasjonatów mody i nie tylko! Liczba miejsc ograniczona.

 

Wydarzenie Pokaz Mody Hi!Fashion SAPU na portalu Facebook: www.facebook.com/events/512851923915618?ref=newsfeed

 

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Cracow School of Art and Fashion Design, Szkoła Kreatywnej Fotografii

 

Modelki i modele: Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody

 

Partnerzy: Dziennik Polski, Fashion Business, Małopolska Online, The Spoiled Queen, dlaStudenta.pl, Moda w Polsce, I-REGION, studentnews.pl, Exclusive Magazyn, TUBA

 

 

Koncert estradowy “A have a dream”

oraz pokazy choreograficzne


Zapraszamy na wyjątkowy koncert oraz występy choreograficzne, które odbędą się już3 czerwca 2023 r. o godz. 19:00 w Klubie Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 30-leciaSzkoły Aktorskiej SPOT, 10-lecia Szkoły Choreografii oraz 55-lecia pracy artystycznej Tomasza Gołębiowskiego.

 

Świętujcie z nami Jubileusz dwóch kierunków Krakowskich Szkół Artystycznych!

 

Program spotkania:

19.00-20.30Jubileusz 10-lecia Szkoły Choreografii oraz 55-lecia pracy artystycznej Tomasza Gołębiowskiego

21.00-22.00Koncert estradowy „I have a dream” z udziałem wykładowców, studentów i absolwentów Szkoły Aktorskiej SPOT

22.00Spotkanie w gronie absolwentów oraz sympatyków KSA

 

BILETY w cenie 35 PLN dostępne są na stronie KUP BILECIK

 

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na portalu Facebook: Jubileusz Szkoły Aktorskiej SPOT i Szkoły Choreografii

 

 

 

INDYWIDUALNE 2023

Wystawy dyplomowe Szkoły Kreatywnej Fotografii

 

Rozpoczynamy kolejną edycję cyklu wystaw dyplomowych INDYWIDUALNE! Zapraszamy na otwarte wernisaże, na których zobaczycie zdjęcia tegorocznych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF.

 

Fotografia to sztuka tworzona przez indywidualistów. Subiektywne podejście do tematu pomaga w tworzeniu artystycznych zdjęć, które zaskakują od strony formalnej i skłaniają do refleksji. Serię takich spojrzeń na otaczający nas świat prezentują „Indywidualne 2023”.

 

Wystawy odbywają się w kilkudziesięciu punktach miasta Krakowa. Zlokalizowane są w galeriach, teatrach, kawiarniach i klubach. Taka koncepcja sprawia, że oglądanie zdjęć łączy się z miejską przygodą i odkrywaniem nowych przestrzeni dla sztuki.

 

Zdjęcia wykonane przez absolwentów SKF prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową.

 

„Szkoła sugeruje sposób podejścia do tworzenia dyplomu, natomiast tematy oraz metody wykonania są zróżnicowane i jak najbardziej indywidualne.To co łączy wystawy, to konceptualne podejście do tematu i przestrzeganie spójności warsztatowej przez każdego z młodych fotografów”- mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Szkoły Kreatywnej Fotografii.

 

Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny.

 

Szczegółowe informacje o wernisażach wystaw będą publikowane na stronie: www.ksa.edu.pl/aktualnosci/indywidualne-wystawy-dyplomowe-skf.html oraz na wydarzeniu FB: www.facebook.com/events/803969240760792/803969247427458

 

Organizatorzy: Szkoła Kreatywnej Fotografii, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Cracow School of Art and Fashion Design

 

Partnerzy: MalopolskaOnline.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Magazyn Exclusive, Genesis Gear, URBAN Photo Awards, Urban Photo Arena, FOTOPLUS, Moda w Polsce, The Spoiled Queen, TUBA

 

 

 

 

[Materiał reklamowy]