Design

Architektura

Kolejna inwestycja firmy Profbud w Łodzi – ruszyła sprzedaż III etapu Osiedla Primo

Tekst Profbud • Zdjęcia Profbud www.profbud.info

2021-12-29
Kolejna inwestycja firmy Profbud w Łodzi – ruszyła sprzedaż III etapu Osiedla Primo

Z początkiem grudnia firma Profbud rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Tramwajowej w Łodzi. Osiedle Primo etap III będzie kontynuacją łódzkiej premiery dewelopera zrealizowanej w 2020 roku. W budynku znajdzie się łącznie około 100 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Rozpoczęcie budowy planowane jest na I kwartał 2022 roku.

 

 


Kolejny etap inwestycji stanowić będzie jeden 5-piętrowy budynek z lokalami usługowymi na parterze. Łącznie znajdzie się tu około 100 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 28 m² do 120 m². W ofercie dewelopera Klienci będą mieli do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na czteropokojowych mieszkaniach. Wszystkie lokale będą posiadały balkony i loggie, a te znajdujące się na parterze zostaną wyposażone w ogródki. Dodatkowo, na najwyższych kondygnacjach zaplanowane są mieszkania typu penthouse z tarasami na dachu, skąd w otoczeniu zieleni będzie można podziwiać widok na panoramę miasta. Na uwagę zasługuję także sama wielkość pomieszczeń – wysokość mieszkań wynosząca minimum 2,70 m z pewnością pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie oraz codzienny komfort użytkowania. Wyjątek stanowią lokale na parterze, których wysokość może osiągnąć nawet 3,70 m, a także mieszkania na ostatnim piętrze o wysokości 3 m. W inwestycji przewidziano również wielostanowiskową halę garażową z możliwością zakupienia miejsc dla aut elektrycznych, komórki lokatorskie oraz stojaki na rowery.


Trzeci etap Osiedla Primo zwraca także uwagę ciekawą architekturą, z jednej strony nawiązując swym wyglądem do poprzednich etapów inwestycji, z drugiej z kolei wpisując się wizualnie w istniejącą tkankę miejską. Forma przestrzenna budynku, podobnie jak poprzednie etapy, odda historyczny styl zabudowy pierzejowej. Deweloper planuje osiągnąć taki efekt poprzez zastosowanie pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.

 

 

 


Osiedle Primo etap III będzie częściowo ogrodzone od strony patio. Bezpieczeństwo na terenie inwestycji zapewni dodatkowo kontrola dostępu, monitoring, a także ochrona. W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowane zostanie również patio z terenem zielonym i niską roślinnością, krzewami, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci. Na parterze budynku, od strony ulicy znajdą się z kolei ogólnodostępne lokale usługowe, stanowiące idealne miejsce do prowadzenia biznesu oraz ułatwiające codzienne życie w inwestycji m.in. zrobienia zakupów czy skorzystania z niezbędnych usług. Trzeci etap realizacji, podobnie jak poprzednie, został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Ja2plus.


Etap III Osiedla Primo powstanie w doskonałej, śródmiejskiej lokalizacji, tuż przy ul. Tramwajowej znajdującej się w Nowym Centrum Łodzi. Bezpośrednie sąsiedztwo z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatrem Wielkim, kampusem Uniwersytetu Łódzkiego czy też licznymi sklepami, usługami i ośrodkami kulturowych sprawia, że mieszkańcy będą mogli czerpać z uroków i korzystać z potencjału miejsca jaki drzemie w otaczającej Osiedle przestrzeni. Kolejny etap inwestycji znajdzie się również w odległości zaledwie 150 m od zrealizowanego w ubiegłych latach Osiedla Primo etap I i II.Start budowy przewidziany jest na I kwartał 2022 roku. Szacowany termin zakończenia prac to z kolei IV kwartał 2023 roku.


Więcej informacji na www.profbud.info

 

 

***

Materiał promocyjny