Design

Projektanci i architekci

Konkurs „ASPiruj, kreuj, GRAweruj” rozpoczęty

Tekst Radaway • Zdjęcia Radaway

2019-05-21
Konkurs „ASPiruj, kreuj, GRAweruj” rozpoczęty

„Piękno w każdym wymiarze” – właśnie tak brzmi hasło przewodnie konkursu „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”. Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi po raz drugi mają okazję wykazać się kreatywnością w projektowaniu wzorów graweru. Pierwsza edycja konkursu zakończyła się ogromnym sukcesem, a efektem pracy są piękne motywy grawerunków na stałe wprowadzone do oferty wiodącego producenta kabin prysznicowych w Polsce – marki Radaway. Jak poradzą sobie z zadaniem uczestnicy w tym roku?Do udziału w konkursie zaproszeni zostali studenci z Pracowni Projektowania Produktu prowadzonej przez prof. dr hab. Grzegorza Reńskiego na wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP w Łodzi. Zadaniem artystów jest stworzenie projektu graweru na szkle kabin prysznicowych oraz aranżacji wnętrza łazienki, które zaintrygują oryginalnością, ale będą też na tyle uniwersalne, że mogłyby znaleźć się w większości polskich domach.   

 

 - Konkurs „ASPiruj, kreuj, GRAweruj” to doskonała okazja dla młodych projektantów, by zmierzyć się z przyszłym zawodem. Po skończeniu studiów mają bowiem zajmować się tworzeniem projektów zarówno atrakcyjnych wizualnie, jak i odpowiadających na potrzeby użytkowników. Udział w konkursie będzie dla nich testem umiejętności, a jednocześnie ciekawym punktem na mapie doświadczeń – przekonuje Hanna Błaszak, dyrektor marketingu Radaway.

 

 

 Celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych  artystów, by mogli dalej się rozwijać. W pierwszej edycji, która odbyła się w 2017 roku, jury oceniło ponad 50 wizualizacji, Wśród zgłoszeń dominowały prace inspirowane naturą, geometrą, sztuką oraz stylami architektonicznymi. W tym roku tematem przewodnim jest „Piękno w każdym wymiarze”. Jak zrozumieją je studenci? Przekonamy się pod koniec czerwca.