Design

Wydarzenia

Konkurs na najlepszy projekt przestrzeni mieszkalnej Creator rozstrzygnięty!

Tekst CREATOR • Zdjęcia CREATOR www.creatorkursy.pl

2023-01-17
Konkurs na najlepszy projekt przestrzeni mieszkalnej Creator rozstrzygnięty!

Znamy już zwyciężczynie konkursu na najlepszy projekt przestrzeni mieszkalnej Creator! Jury wyłoniło koncepcje, które najbardziej wyróżniały się na tle innych. W Krakowie serce jury skradła Monika Żmudzka, we Wrocławiu Monika Wieczorek, a I miejsce w Warszawie zajęła Agnieszka Gasińska.


Lubisz aranżować przestrzeń, a remonty to Twój żywioł? Zapisz się na certyfikowany kurs projektanta wnętrz w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, lub online. Creator organizuje też szkolenia z programów ArchiCAD i SketchUp. Więcej na www.creator.net.pl i www.creatorkursy.pl.


Monika Żmudzka – I miejsce w Krakowie

 

Zwyciężczyni o sobie:

Z wykształcenia jestem architektem. Pracuję w zawodzie ponad 20 lat, ale do tej pory nie wykonywałam projektów aranżacji wnętrz. Ostatnio wróciłam do malowania obrazów i powrócił temat kursu „Creatora”, który 3 lata temu poleciła mi moja przyjaciółka. Pomysł z kursem okazał się być trafiony. Najbardziej zafascynowało mnie to, że projektowanie wnętrza to podążanie za historią życia i oczekiwań inwestora. I ta historia właśnie buduje projekt, który zainicjowany pewnymi decyzjami projektowymi zaczyna „żyć własnym życiem”. To dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe.

 

Jury o projekcie:

Projekt ,,Historia pewnego drzewa” to dzieło p. Moniki Żmudzkiej, która zaprojektowała przestrzeń mieszkalną dla 40-letniego etnografa, p. Piotra. Inwestorowi zależało na motywach drzewa, nawiązaniu do etnicznych kultur i niepowtarzalnemu efektowi końcowemu.

We wnętrzu znajdziemy unikalne meble, lampy w loftowym stylu oraz szlachetne, naturalne materiały i tekstury. Zatopiona w szkle grafika drzewa tuż przy wejściu ozdabia ścianę i zachęca do wejścia do środka.

W środkowej części mieszkania powstało wymarzone przez inwestora pomieszczenie do medytowania i relaksu. Widać w nim symboliczne drzewo, które oświetla swoim światłem resztę przestrzeni. P. Piotr chciał dzięki temu doświadczać iluzji płonącego w domu ogniska.

Projektantka nawiązała też do akcentów przyrodniczych oraz kultury rdzennych Indian. Całość jest przytulna, spójna i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych mieszkań.

  

 

Monika Wieczorek – I miejsce we Wrocławiu

 

 

Zwyciężczyni o sobie:

Z wykształcenia jestem farmaceutką, natomiast projektowanie wnętrz jest moją wielką pasją i możliwością wykorzystania artystycznego zacięcia oraz kreatywności. Od wielu lat mieszkam we Wrocławiu, gdzie wciąż fascynują mnie bogate zdobienia tutejszych kamienic. Odpoczywam jednak najbardziej otoczona przyrodą, dlatego bardzo cenię wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzach.

 

Jury o projekcie:

Pani Monika Wieczorek zaprojektowała przestrzeń dla małżeństwa, które stawia na minimalistyczną elegancję, wyraziste dodatki i przestronne, jasne wnętrza.

Kuchnia z wyspą, połączona z jadalnią i salonem, umożliwia wspólne gotowanie i spotkania ze ze znajomymi. Wydzielona w hallu garderoba pozwala przechowywać dużą ilość rzeczy, a naturalne materiały przetykane abstrakcyjnymi wzorami tworzą spójną całość.

W sypialni znajdziemy proste szafy, wyszukaną sztukaterię i ozdobne przeszycia na zagłówku łóżka. Udało się tam również zainstalować piękną toaletkę z dostępem do światła naturalnego.

 


 

Agnieszka Gasińska – I miejsce w Warszawie

 

 

Zwyciężczyni o sobie:

Jestem Dyrektorem działu prawnego w prywatnej firmie, jednak od zawsze sztuka i wnętrza były bliskie mojemu sercu. W wolnych chwilach maluję krajobrazy śródziemnomorskie. Uwielbiam dalekie podróże i taniec.

Dosyć dawno odkryłam w sobie pasję do projektowania wnętrz, a na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno, dlatego zdecydowałam się wziąć udział w Kursie CREATOR, który kształci specjalistów w dziedzinie projektowania wnętrz.

Na wnętrza patrzę jak na obraz, który trzeba pięknie namalować. Zaprojektowałam apartament inspirując się stylem nowojorskim z przeznaczeniem dla pary, która ceni sobie wygodne, funkcjonalne, ale również eleganckie i luksusowe wnętrze.

 

Jury o projekcie:

Projekt w stylu nowojorskim to przestrzeń pełna jasnych barw, przetykanych oryginalnymi wzorami i fakturami. Wysokiej jakości meble i przestronne wnętrze to zostały idealnie dopasowane do inwestorów – pary 40+, która dużo podróżuje i ceni sobie wygodę.

Kuchnia w kształcie litery ,,L” umożliwia komfortowe przygotowywanie posiłków, a odgrodzona od sypialni garderoba stwarza kącik do prania i dodatkowe miejsce na przechowywanie ubrań.

Apartament jest luksusowy i elegancki, a sypialniach w chłodniejszych kolorach pozwala odpocząć po ciężkim dniu.