Design

Wydarzenia

Kreatywne Podkarpacie

Tekst Krakowskie Szkoły Artystyczne • Zdjęcia Krakowskie Szkoły Artystyczne

2018-06-05
Kreatywne Podkarpacie

„Kreatywne Podkarpacie” to nowy projekt, który ma na celu promocję kreatywnych artystów z Podkarpacia zajmujących się się tworzeniem mody i fotografii. Pierwsza odsłona projektu odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godz. 15.30 u partnera wydarzenia - centrum G2A Arena w Rzeszowie. Wydarzenie jest realizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU i Szkołę Kreatywnej Fotografii, cenione placówki edukujące projektantów mody i fotografów z Polski oraz całego świata.

 

W czasie finału Kreatywnego Podkarpacia w pięknej przestrzeni sali amfiteatralnej G2A Arena odbędą się: pokaz „Laboratorium Mody” oraz wystawa fotografii „Fashion Story” (10 czerwca, godz. 15.30). Na wybiegu zobaczymy kolekcje młodych projektantów z Podkarpacia, absolwentów SAPU – Anny Marii Zygmunt, Magdaleny Orzeł (wyróżnienie w konkursie Złota Nitka), Marty Pilas oraz Sebastiana Florka. Zostaną zaprezentowane także projekty aktualnych studentów SAPU, którzy pochodzą z kilkunastu krajów świata i tworzą artystyczne ubrania nawiązujące do haute couture. Wystawa „Fashion Story”, realizowana przez Szkołę Kreatywnej Fotografii, będzie prezentować zdjęcia młodych fotografów mody, którzy pochodzą m.in. z regionu Podkarpacia.

 

„Wydarzenie ma na celu promocję młodych talentów związanych z modą i designem z Podkarpacia. Chcemy pokazać, jak wiele kreatywnych osób pochodzi z tego regionu i potrafi w bardzo ciekawy sposób przekładać jego tradycję i specyfikę na modę oraz fotografię” - mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych, do których należą Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkoła Kreatywnej Fotografii.

 

Krakowskie Szkoły Artystyczne istnieją od 1989 roku i należą do czołowych polskich placówek edukujących projektantów mody, fotografów, architektów wnętrz, choreografów, aktorów i visual merchandiserów. Nauka odbywa się w języku polskim lub angielskim (moda i fotografia). Szkoła jest organizatorem także dwóch międzynarodowych wydarzeń – Cracow Fashion Week oraz Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem.

 

„Kreatywne Podkarpacie” odbywa się w trakcie targów Parents & Baby w G2A Arena. Wstęp: 15 zł. Pokaz rozpocznie się o godz. 15.30.

 

Partnerem „Kreatywnego Podkarpacia” jest G2A Arena

 

Więcej informacji na blogu KSAvery oraz naszych mediach społecznościowych:

https://www.ksa.edu.pl/category/aktualnosci