Design

Dekoracje

Modne przechowywanie. Dekoracyjne organizery

Tekst ELWIRA DOMANOWSKA • Zdjęcia POSTERGALERIA WWW.HOMEDESIGNS.PL

2020-01-31
Modne przechowywanie. Dekoracyjne organizery

Zaprowadzenie ładu wśród przechowywanych przedmiotów nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy zgromadziliśmy dużą ilość drobiazgów. Zamiast się ich pozbywać, można je posegregować oraz umieścić w dedykowanych organizerach – praktycznych, efektownych i podręcznych pomocnikach do zadań specjalnych.

 

Nawet najpiękniej zaaranżowane wnętrze nie wzbudzi zachwytu, jeśli nie zapanuje w nim porządek. Czasem jednak trudno zatrzeć negatywne wrażenie, gdy półki i blaty w salonie, sypialni czy przedpokoju uginają się pod ciężarem bibelotów. W takiej przestrzeni niełatwo uzyskać pożądany spokój ducha ani znaleźć potrzebną aktualnie rzecz. Na szczęście nie musimy trwać w takim stanie. Wystarczy, że zdamy się na ozdobne pojemniki, dzięki którym na dobre zażegnamy problem bezładu, jednocześnie upiększając swoje otoczenie.

 

 

PIĘKNO W PROSTOCIE

Najprostszą formą przechowywania jest tekturowe pudełko, które wcale nie musi prezentować się sztampowo. Stylowym, a przy tym pojemnym dodatkiem będzie wersja z kartonu kaszerowanego – uszlachetnionego papierową okleiną z nadrukiem imitującym strukturę płótna oraz pokrywą przewiązaną naturalnym sznurkiem. Dobierając dowolny wariant kolorystyczny, możemy dopasować model do wystroju. Dużą popularnością cieszą się ostatnio okrągłe pojemniki w stylu flower box – pudełek przeznaczonych do umieszczania w nich kwiatowych kompozycji. Mogą one z powodzeniem służyć do celów florystycznych, ale znakomicie sprawdzą się też jako dekoracyjne organizery. Wykonane ze sztywnego, wzmocnionego kartonu doskonale posłużą jw roli opakowania na cięższe drobiazgi, a nawet okazjonalny prezent, zwłaszcza gdy posiadają poręczny uchwyt z ozdobnego plecionego sznurka. Oprócz jednolitych kolorów z szerokiej gamy odcieni godne uwagi są wersje z modnym printem. Ostatnio prym wiodą pod tym względem motywy kwiatowe w postaci pąków w rozmiarze XL oraz egzotyczna flora i fauna, na czele z różowymi flamingami.

 

 

TEKSTYLNE MAGAZYNOWANIE

Alternatywą dla tekturowych pudeł są tekstylne kosze o solidnej konstrukcji, wykonane z wysokiej jakości materiałów. To otwarte pojemniki dodatkowo wyściełane tkaniną, zwykle z uchwytami ułatwiającymi przenoszenie. Idealnie nadają się do przechowywania zabawek, odzieży, prasy czy dokumentów. Często dostępne są w zestawach złożonych z kilku sztuk o różnych rozmiarach. Łatwo je wyczyścimy, a nieużytkowane bez trudu przechowamy, wstawiając mniejsze pojemniki do największego z serii. Do wyboru mamy też szeroką paletę wzorów – od tych w stylu skandynawskim, bazujących na pastelowych szarościach, przez subtelne arabeski, po mieniące się złotem geometryczne desenie w duchu art déco.

 

 

BIŻUTERIA W PORZĄDKU

Przedmiotami wymagającymi szczególnego potraktowania są biżuteryjne akcesoria. Jeśli chcemy je przechowywać stylowo i funkcjonalnie, warto sięgnąć np. po jednokomorowe szkatułki. Znajdziemy wśród nich starannie wykonane dekoracyjne modele z lusterkiem wklejonym w spodnią część wieka, a także wyjmowanym wkładem z przegródkami na najmniejsze precjoza. Jeszcze większy komfort magazynowania jubilerskich wyrobów zapewniają kuferki z szufladkami, wyściełane od wewnątrz miękkim pluszem. Pojemne i perfekcyjnie zaprojektowane, pozwalają przechowywać wszystkie kosztowności w jednym miejscu, jednocześnie gwarantując wśród nich porządek. Wałeczki na pierścionki, przegródki na łańcuszki czy bransoletki oraz wysuwana skrytka na kolczyki to wyposażenie umożliwiające posortowanie ozdób w sposób zapobiegający ich niszczeniu.

 

 

ZAWSZE NA MIEJSCU

W codziennym pędzie często zdarza nam się zapodziać drobne przedmioty. Sprawa staje się poważna, gdy wśród domowych bibelotów giną klucze. By zapobiec podobnym nieprzyjemnościom, warto zadbać o ozdobną kasetkę, w której wnętrzu można bezpiecznie zamknąć kluczyki do samochodu, drzwi wejściowych czy skrzynki na listy. Zawieszone na haczykach będą czekały na swoim miejscu, aż po nie sięgniemy. Drewniany key box efektownie zaprezentuje się ustawiony na komodzie czy zawieszony na ścianie, szczególnie gdy zdamy się na model o modnym wzornictwie, który z powodzeniem zastąpi niejeden plakat czy grafikę, wpisując się w dowolny styl. Wnętrze zyska dzięki temu urokliwy dodatek, a my – spokój przed każdym wyjściem z domu oraz zadowolenie z uporządkowanej przestrzeni.