Design

Wydarzenia

Monopolis - wydobyć ukrytą wartość 28.01.2021 godzina 11:00

Tekst Virtus Studio • Zdjęcia Virtus Studio

2021-01-21
Monopolis - wydobyć ukrytą wartość 28.01.2021 godzina 11:00

Virtus Studio zaprasza na kolejne wydarzenie online z cyklu Architektura temat przewodni: ,,Monopolis – wydobyć ukrytą wartość”.

 

Monopolis to nie tylko projekt budynków. To wyjątkowa przestrzeń i miejsce, w które trzeba było uwierzyć i pokochać. Przykład jak wskrzesić życie w dawnej fabryce, poddając renowacji tkankę historyczną i wszystko to co w niej wartościowe.

 

Podstawowym założeniem projektowym to rewitalizacja terenów inwestycji obecnie obejmujących tereny pofabryczne Zakładu Spirytusowe Polmos poprzez nadanie im nowej funkcji zachowując przy tym unikatowy charakter miejsca.

 

Założenie to zostało osiągnięte poprzez zachowanie oryginalnego wyglądu wszystkich istniejących budynków i obiektów historycznych, nadając im nowy układ funkcjonalny, oraz zaprojektowanie nowych budynków o współczesnym wyglądzie, stanowiących dopełnienie dla zabytkowej zabudowy.


Zapraszamy na webinar, na którym architekt Rafał Grzelewski z Grupa 5 Architekci opowie o koncepcji powstawania projektu Monopolis w Łodzi.

 

Udział bezpłatny, rejestracja:

https://virtus.com.pl/monopolis-wydobyc-ukryta-wartosc/