Design

Projektanci i architekci

Najlepsze prace nagrodzone

Tekst CREATOR • Zdjęcia CREATOR

2020-02-07
Najlepsze prace nagrodzone

Z przyjemnością przedstawiamy projekty wnętrz mieszkalnych, które zwyciężyły w konkursie na najlepszą pracę organizowanym przez firmę CREATOR. Tegoroczne zwyciężczynie to: Alicja Lima, Małgorzata Masek, Emilia Rzeczycka, Marzena Trawka i Anna Wawszczyk-Rokosz.MAŁGORZATA MASEK – „Sen o Warszawie”
Projekt ten został stworzony z myślą o parze, która do tej pory mieszkała w Irlandii oraz ich małej córeczce. Przestrzeń jest idealnie dopasowana do potrzeb całej trójki. Mieszczące się na Ochocie mieszkanie stanowi „klasykę w nowoczesnym wydaniu”.

 


Autorka projektu, Małgorzata Masek, o sobie
Mam na imię Małgorzata i jestem pasjonatem piękna i sztuki. Przez kilka lat mieszkałam w Irlandii, gdzie miałam okazję poznać lokalnych projektantów mody i ikony designu. Mój pobyt w Irlandii jest też moim pierwszym doświadczeniem związanym z architekturą wnętrz- zaprojektowałam salon kosmetyczny, elegancki ale jednocześnie będący oazą spokoju i miejscem, gdzie każda kobieta może się zrelaksować. Zachwyca mnie architektura i styl gregoriański i wiktoriański, z wysokimi sufitami, bogato zdobioną sztukaterią i wielkimi żeliwnymi portalami kominkowymi, które znajdują się w niemal w każdym pomieszczeniu, nie zapominając o ogromnych, zdobionych żyrandolach. Bardzo cenię sobie przedwojenne budownictwo warszawskie, gdzie pomieszczenia są przestronne, a perełkę architektoniczną stanowią masywne dwuskrzydłowe drzwi. Najlepiej odnajduję się w stylu klasycznym, oraz art deco z nutką eklektyzmu, w formie fantazyjnych, kolorowych dodatków. Ikoną dla mnie jest Jonathan Adler, mistrz łączenia niebanalnych wzorów i pełnej palety kolorów.

 
EMILIA RZECZYCKA – „W barwach orientu”

Projekt "W barwach orientu" to bardzo spójny plan wnętrza w stylu orientalnym. Projekt stworzony dla pary podróżników został wykonany z imponującą dokładnością i dbałością o szczegóły. Elementy stylu orientalnego są widoczne w kolorystyce mieszkania, w umeblowaniu, ale też w drobnych akcentach dekoracyjnych.

 Autorka projektu, Emilia Rzeczycka, o sobie
Mam na imię Emilia. Jestem ciekawa świata, kreatywna i kocham poznawać rzeczy „piękne”. Zawodowo zajmuję się Visual Merchandisingiem, od którego zaczęła się moja pasja projektowania wnętrz. Byłam VM w branży fashion i sportowej, dzięki czemu mogłam zapoznać się z różnymi sposobami projektowania pomieszczeń. Moje dwa miejsca na ziemi, w których czuję się najlepiej, to moje miasto i półwysep Helski, gdzie przez jakiś czas prowadziłam sklep. Dzięki temu miejscu i ludziom, pokochałam styl hamptons z dodatkami surferskimi. Podróże zagraniczne z kolei zainspirowały i zafascynowały mnie stylem orientalnym, który wykorzystałam w moim projekcie.

 ANNA WAWSZCZYK-ROKOSZ – „Projekt mieszkania w Krakowie”
Mieszkanie w Krakowie zaprojektowane przez p. Annę Wawszyczk-Rokosz, zostało stworzone z myślą o biznesmence pracującej czasami w Krakowie. Wszystko zostało utrzymane w biało-szarej tonacji z  elementami kolorowymi i czarnymi. Ciekawym zabiegiem jest wyposażenie mieszkania w duże okna – dzięki temu, mimo małego metrażu, przestrzeń optycznie się powiększa.

 Autorka projektu, Anna Wawszyczyk-Rokosz, o sobie
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W życiu prywatnym szczęśliwa żona i mama półtorarocznej córki. W życiu zawodowym czas na zmiany! :) Od zawsze kochająca remonty i piękne wnętrza, dlatego chciałabym, aby moja pasja stała się również pomysłem na życie. Moje marzenie to tworzyć wnętrza i przestrzeń dające pełną satysfakcje wizualną, estetyczną, ale również funkcjonalną. W tym roku chciałabym otworzyć firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz... dlatego trzymajcie kciuki! :)

 ALICJA LIMA – „Projekt mieszkania we Wrocławiu”

Mieszkanie zaprojektowane z myślą o młodym małżeństwie prowadzącym aktywny tryb życia. Mąż często pracuje w domu – stąd w mieszkaniu wydzielona została przestrzeń do pracy. Para często przyjmuje gości, dlatego też pokój dzienny jest tak przestronny.

 Autorka projektu, Alicja Lima, o sobie
Na codzień pracuję z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Czas wolny spędzam aktywnie, by potem odpocząć z dobrą książką lub przy sztaludze. Różnorodność jest cechą, która urzeka mnie zarówno w życiu codziennym, jak i w architekturze wnętrz. Lubię odkrywać nowe miejsca, ciekawe zakątki. Z pasji do podróży zrodziła się chęć tworzenia magicznych miejsc w moim otoczeniu, a zamiłowanie do malowania akwarelami stało się dla mnie inspiracją do stworzenia projektu koncepcyjnego mieszkania w ramach kursu CREATOR. Proponowana aranżacja zawiera szeroką gamę barw inspirowanych naturą, które wyodrębniają każde z pomieszczeń, a jednocześnie harmonijnie je ze sobą łączą. Wszechobecne drewno, rozmaite rodzaje tkanin oraz zróżnicowane natężenie i barwa oświetlenia nadają wnętrzu przytulny charakter.

 MARZENA TRAWKA
Mieszkanie zaprojektowane z myślą o trójce domowników. Potrzeby każdego z nich uwidocznione zostały w projekcie. Żona i mama – zajmująca się modą, lubiąca gotować; mąż i tata – zwracający uwagę na praktyczne aspekty przestrzeni; oraz córka, która z racji wieku nie potrafi wyrazić swoich potrzeb, ale bardzo dobrze czuć będzie się w pokoju księżniczki.

 Autorka projektu, Marzena Trawka, o sobie
Prywatnie jestem mamą 14 miesięcznej Laury, a zawodowo zajmuję się bankowością. Pasję do projektowania odkryłam podczas aranżowania wystroju swojego nowego domu. Chcąc pogłębić to zagadnienie zdecydowałam się na udział w kursie organizowanym przez Creator. Chciałabym móc dzielić się zdobytą tam wiedzą, projektując wyjątkowe wnętrza. W wolnym czasie oddaję się, również pasji artystycznej i tworzę obrazy metodą pouringu.

 
Firma CREATOR
CREATOR to firma prowadząca kursy projektowania wnętrz z wykorzystaniem programu Archicad. Jako jedyna w branży opracowała autorską metodę organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy objęty patronatem medialnym. Ambicją CREATORA jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z dziedzin związanych z projektowaniem, mieszkaniami oraz domami. Oprócz możliwości zaistnienia w branży, na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w formie świadectwa MEN, potwierdzający zdobytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe.
Więcej informacji na www.creator.net.pl