Design

Architektura

Narracja architektoniczna i ekspozycyjna. Spójność narracji w kreowaniu projektów muzealnych Nizio Design International 16.12.2021 godz. 11:00

Tekst Virtus Studio • Zdjęcia Virtus Studio

2021-12-14
Narracja architektoniczna i ekspozycyjna. Spójność narracji w kreowaniu projektów muzealnych Nizio Design International 16.12.2021 godz. 11:00

16 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku webinar architektoniczny – spotkanie z cyklu Architektura. Gościem specjalnym Mirosław Nizio z Nizio Design International – architekt, mecenas kultury, ekspert z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych.

 


Punktem wyjścia do opowieści będzie rola kontekstu miejsca i historii w projektowaniu architektury. Posługując się przykładami własnych realizacji, Mirosław Nizio poruszy także zagadnienia związane z budowaniem narracji wystawy stałej w powiązaniu z bryłą obiektu i kontekstami oraz jej zmysłowym i emocjonalnym odbiorem przez zwiedzających.

 


Wielokrotnie nagradzany projekt architektury i wystawy stałej Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, czy powstające właśnie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, to tylko niewielka część dorobku pracowni. O tym, jak istotna jest spójność narracji projektowanej architektury, kontekstów miejsca i historii z wypełniającymi wnętrza budynków wystawami, Mirosław Nizio opowie podczas swojego wystąpienia.
Zapraszamy!Link do rejestracji:

https://bit.ly/webinar-narracja-architektoniczna-i-ekspozycyjna-rejestracjaWięcej szczegółów :

https://virtus.com.pl/webinarium-architektoniczne-narracja-architektoniczna-i-ekspozycyjna/