Design

Dekoracje

Niech się stanie światłość!

2016-01-12
Niech się stanie światłość!

Nieskomplikowane, wykonane z najlepszych materiałów nowoczesne lampy cieszą się ostatnio niezwykłą popularnością. Nic w tym dziwnego, nauczyliśmy się cenić piękno, pokochaliśmy harmonijność, a wzorce czerpiemy wprost z natury. Nasze apartamenty, salony, sypialnie, gabinety coraz częściej wypełnia przyjemna smuga światła, czyniąc wnętrze przytulnym, nowoczesnym, ale też sprzyjającym pracy, jak i długim nocnym rozmowom wśród blasku lamp.


Trudno byłoby przeoczyć subtelność i elegancję nowoczesnych lamp, jakie ostatnimi laty upiększają nasze wnętrza. Można by rzec, że stały się one idealnym dopełnieniem dobrze zaprojektowanego mieszkania czy biura. Taki naturalny, ale niepozbawiony planu porządek od początku wpisany został w zamysł projektantów, którzy stworzyli produkt zaspokajający nasze marzenia o posiadaniu czegoś, co nie tylko rozświetli pomieszczenie, spełniając swą użytkową funkcję, ale także stanie się przedmiotem, którego faktura, kształt i kolor wkomponują się w całość, czyniąc nasze mieszkanie wyjątkowym.

 

lampy stojące nowoczesne


Sprawcami owego pozytywnego wnętrzarskiego zamieszania, jakie dotknęło nasze mieszkania, są twórcy ekskluzywnej marki LIGHTWOOD, absolwenci wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Technologii drewna na UP oraz Elektrotechniki na Politechnice Opolskiej, którzy swym sztandarowym hasłem uczynili myśl: NATURAL DESIGN CLOSE TO YOU. Zamierzenie projektantów było proste: połączyć świetny design z nieskomplikowaną i naturalną formą oraz ręcznym wykonaniem, wykorzystując dobrodziejstwo polskiego wzornictwa i światowego designu. Tak oto powstała kolekcja nowoczesnych lamp LIGHTWOOD.


Wielbicielom oryginalnych projektów trudno będzie przejść obojętnie obok lampy na trójnogu LW 14. Jej piękno bierze się, paradoksalnie, z wyrafinowania i prostoty jednocześnie. Ta podłogowa lampa sztalugowa LW 14 to klasyczny drewniany trójnóg, najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy produkt marki LIGHTWOOD. To lampa o charakterze minimalistycznym, szczególnie dobrze prezentująca się w loftowej stylistyce. Wykonana została z drewnianych elementów w kolorze naturalnego drewna (także barwionych na czarno lub biało), podkreślających naturalny rysunek słojów. Nad drewnianą konstrukcją króluje abażur w klasycznym kolorze, białym, czarnym bądź brązowym z beżową lamówką, tworząc całość spójną i nastrojową. Industrialne śruby motylkowe zdobiące lampę umożliwiają regulowany rozstaw nóżek, zapewniając nie tylko estetyczny design, ale i ustawność, co sprawia, że łatwo ją wkomponować w słoneczne salony, zaciszne gabinety i zmysłowe sypialnie.

 

lampy podłogowe nowoczesne

 
Swą estetyką i pomysłowością cieszą także inne nowoczesne lampy podłogowe. Szczególnie wyróżnia się kompozycja LW 17, tworząca harmonijną linię wypełniającą wnętrze subtelnym, przyjaznym blaskiem i promieniejąca ciepłem sosnowego drewna. Zwieńczenie stanowi tu piękny abażur wykonany z białego lub czarnego materiału przepuszczającego promienie. LW 17 zaprojektowana została tak, by zapewnić możliwość modelowania wybranego kształtu i kierunku padania światła. Smukłość formy i elegancja sprzężone z funkcjonalnością sprawiają, że staje się idealną ozdobą loftowego, i nie tylko, wnętrza, czym zyskuje uprzywilejowaną pozycję w naszych domach.

 
Wzrok przyciąga też niepowtarzalny kształt lampy LW 18, której projekt jest połączeniem zwiewnej ażurowej formy ze zdecydowanym, nowoczesnym designem, nieograniczającym się stylistycznie, szczególnie dobrze spełniającym się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Ekskluzywną kolekcję lamp sztalugowych LIGHTWOOD uzupełniają lampy stołowe LW 16, malowane (czarne, czerwone, białe) lub w kolorze naturalnym. To lampy dalekie od banalności, ale też łatwe do przeniesienia i, co najważniejsze, uniwersalne, stąd też ich powodzenie wśród prawdziwych znawców designu. Lampa ta spełnia swą rolę w każdym wnętrzu, zgrabnie zajmując przestrzeń, a wyróżniając tylko o tyle, o ile to potrzebne.

 

lampy nowoczesne do salonu


Zgodnie z założeniami twórców w kolekcji LIGHTWOOD kładzie się nacisk zarówno na estetykę, naturalność, precyzję wykonania, jak i użytkowość produktu. Starannie dobrany do całości kolor okablowania i praktyczny włącznik – to detale, które tworzą spójną całość, dając nam szansę na spełnienia marzenia o wnętrzu idealnym.


Wszystkie lampy marki LIGHTWOOD można znaleźć na: www.lightwoodsklep.com