Design

Architektura

Osiedle Goslove – nowa inwestycja firmy Profbud na Gocławiu

Tekst Profbud • Zdjęcia Profbud www.profbud.info

2022-08-03
Osiedle Goslove – nowa inwestycja firmy Profbud na Gocławiu

Z początkiem sierpnia warszawski deweloper, firma Profbud, rozpoczął sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej przy ulicy Nowaka-Jeziorańskiego na warszawskim Gocławiu. Osiedle Goslove to miejsce dla osób ceniących sobie historię miejsca, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej, a także dogodną komunikację z resztą miasta. W dwóch, 8-kondygnacyjnych budynkach znajdą się łącznie 233 mieszkania o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji, ma ścisły związek z historią dzielnicy i stanowi ukłon w stronę jej rdzennych mieszkańców. Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2022 roku.


Gocław to miejsce od zawsze ważne dla jego mieszkańców. Nazwa dzielnicy wywodzi się od odnotowanej już w 1376 roku nazwy Goslave, którą wtedy określano tę część dzisiejszej Warszawy. To właśnie szacunek do historycznych korzeni i więzi, nieprzerwanie łączące tutejszą społeczność, stał się inspiracją dla firmy Profbud realizującej Osiedle Goslove.


Nową nieruchomość stanowią dwa 8-kondygnacyjne budynki, w których łącznie znajdą się 233 mieszkania. Oferta obejmuje lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 26 m² do 107 m². Wybrane mieszkania posiadać będą indywidualne ogródki z widokiem na patio, dzięki którym ich właściciele zyskają dodatkową przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Mieszkańcy lokali znajdujących się na wyższych piętrach będą mogli natomiast spędzać czas wolny na balkonach, wypoczywając przy tym w starannie zaaranżowanych zimnych lub ciepłych ogrodach zimowych. Dla wielbicieli pięknych widoków deweloper zaprojektował z kolei mieszkania na najwyższych kondygnacjach z tarasami na dachu, z których rozpościera się widok na dzielnicę oraz całą panoramę miasta.

 

 

 


Znakiem rozpoznawczym obu budynków jest nowoczesna architektura o naprzemiennej geometrii elementów fasady. Pracownia Architektoniczna „Architekci Dawidczyk & Partnerzy”, zadbała również o ustawność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania oferowanych mieszkań. Możliwość dowolnej aranżacji zagwarantuje bowiem zróżnicowany układ lokali, a wysokość pomieszczeń – minimum 2,70 m, pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie. Projekt przewiduje pozostawienie osiedla w otwartej formie, z jednoczesnym zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa jego mieszkańcom, dzięki ochronie, systemom monitoringu oraz kontroli dostępu.


W trosce o komfort mieszkańców w przestrzeni wspólnej zadbano także o plac zabaw dla dzieci oraz elementy zielonej architektury, tworząc miejsce do wspólnego spędzania czasu z bliskimi. Na parterze wyodrębnione zostaną lokale usługowe oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu zewnętrznym. W dwóch podziemnych halach garażowych, oprócz 266 miejsc postojowych, znajdą się z kolei stojaki na rowery dla fanów dwóch kółek.

 

 

 


Inwestycja, oprócz licznych zalet architektoniczno-projektowych, wyróżnia się dogodną lokalizacją. Szybkie połączenie z centrum Warszawy zapewnia bowiem bliskość ulic gen. Fieldorfa „Nila” i Ostrobramskiej , a znajdujący się nieopodal węzeł Trasy Siekierkowskiej ułatwi szybki wyjazd z miasta w dowolnym kierunku. Istotnym udogodnieniem komunikacyjnym dla mieszkańców jest także planowany przebieg trzeciej linii metra ze stacją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, znajdującą się zaledwie 50 m od osiedla. Dzięki niej do centrum Warszawy będzie można dotrzeć w niespełna 20 minut. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się również m.in. Centrum Handlowe Atrium Promenada, liczne sklepy i ośrodki kulturalno-sportowe, a także szkoły, przedszkola oraz wyjątkowy Park Nad Balatonem.


Osiedle Goslove to już piąty projekt realizowany w dzielnicy Praga Południe. Inwestycjami w tej lokalizacji zakończonymi sukcesem były dwa etapy Osiedla Praha, Osiedle Haven House oraz Yugo, które zostało oddane do użytkowania wraz z końcem 2021 roku. W chwili obecnej we wspomnianej dzielnicy deweloper prowadzi równolegle prace nad innym projektem – Osiedlem Symbio City Live & Invest zlokalizowanym w niedalekim sąsiedztwie przy ul. Ostrobramskiej.


Start budowy Osiedla Goslove przewidziany jest na IV kwartał 2022 roku, a szacowany termin zakończenia to IV kwartał 2024 roku. Inwestorem projektu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gocław – Lotnisko” w Warszawie.


Więcej na:www.profbud.info

 

 

 ***

Materiał promocyjny