Design

Architektura

Osiedle Złota Oksza – nowa inwestycja w Ursusie firmy Profbud

Tekst Profbud • Zdjęcia Profbud www.profbud.info

2021-07-19
Osiedle Złota Oksza – nowa inwestycja w Ursusie firmy Profbud

Z początkiem lipca firma Profbud rozpoczęła przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Zagłoby w warszawskim Ursusie. Osiedle Złota Oksza to miejsce dla osób ceniących sobie spokój, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej, a także dogodną komunikację z resztą miasta. W jednym pięcioklatkowym budynku znajdzie się łącznie 280 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji ma ścisły związek z historią dzielnicy Ursus, a także ze słynnym rodem Czechowskich – właścicielami wsi Czechowice w XVI w. Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku.

 


Historia Ursusa to dzieje wolności i postępu, dlatego doskonale odnajdują się tu wszyscy, którym bliskie są obie te wartości. Ta warszawska dzielnica w pierwszym momencie u wielu przywodzi na myśl kultowego „Ursusa” i tereny przemysłowe. Nazwa nowego Osiedla nawiązuje jednak bezpośrednio do herbu dzielnicy, który przedstawia niedźwiedzia brunatnego trzymającego złotą okszę – symbol sprawiedliwości, obrony i niezłomnej woli. Wszystkie te cechy są niezbędne do wybudowania potężnej inwestycji, będącej w przyszłości domem dla setek rodzin. Złota Oksza występuję także w herbie rodu Czechowskich, niegdyś właścicieli wsi Czechowice. Od XVI wieku była to jedna z 3 aglomeracji wiejskich występujących na terenie dzisiejszego Ursusa, obok Skoroszy i Szamot. W 1952 roku z kolei Czechowice, Skorosze, Szamoty, Gołąbki i Grabkowo zostały połączone w jedno miasto o nazwie Czechowice, któremu dwa lata później, zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, zmieniono nazwę na Ursus. Osiedle Złota Oksza ma jeszcze jedno ważne, historyczne powiązanie. Okrzeja to także rodzinna miejscowość Henryka Sienkiewicza, autora Trylogii, w której słynną postacią jest Onufry Zagłoba. To z kolei jego imieniem nazwana została ulica, na której powstanie inwestycja. Hasło przewodnie Osiedla Złota Oksza – „Twoja historia” nabiera w tym brzmieniu nowego, właściwego znaczenia.

 

 

 


Inwestycja firmy Profbud to więc propozycja dla osób pragnących kształtować rzeczywistość i chcących stworzyć własną opowieść o wymarzonym domu. Przyjemna i bezpieczna lokalizacja przy ul. Zagłoby w dzielnicy Ursus Niedźwiadek to atrakcyjne miejsce zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. W pobliżu znajdują się m.in. liczne sklepy, ośrodki kulturalno-sportowe, a także szkoły i przedszkola. Dla miłośników aktywnego wypoczynku Ursus oferuje również szeroki dostęp do stref zielonych i rekreacyjnych. Spacerować, biegać lub trenować można w Parku Czechowickim, Parku Achera czy Hassów. W niedalekiej odległości od Osiedla znajduje się także stacja PKP Ursus Niedźwiadek oraz południowa obwodnica Warszawy, która umożliwia szybkie dotarcie do dowolnej części miasta lub łatwy wyjazd poza jej granice, zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych.

 


Nowa nieruchomość stanowi jeden pięcioklatkowy budynek o zróżnicowanej wysokości, liczący od 5 do 12 kondygnacji. Łącznie znajdzie się tu 280 mieszkań o powierzchni od 27 m² do 102 m². W ofercie dewelopera klienci będą mieli do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na pięciopokojowych metrażach. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, a lokale na 5. piętrze wyposażone zostaną w przestronne tarasy. Pięć mieszkań na ostatniej kondygnacji to z kolei prawdziwe „perełki”, z przynależnymi do lokalu tarasami na dachu. Dzięki nim przyszli mieszkańcy będą mieli zagwarantowany niesamowity widok na panoramę miasta. W inwestycji przewidziano również dwupoziomową, wielostanowiskową halę garażową oraz komórki lokatorskie.

 

 

 


Osiedle Złota Oksza oprócz interesującej nazwy, zwraca także uwagę ciekawą architekturą i zrównoważoną grą kolorów. Nowoczesna bryła niższej części idealnie komponuje się z okoliczną zabudową, jednak całość projektu posiada swój własny, indywidualny charakter. Przewagę bieli w górnej części budynku przełamią ciemniejsze, ceglane barwy u dołu, tworząc w ten sposób niezwykle estetyczną kompozycję. Charakterystycznym elementem łączącym wszystkie części inwestycji są wnętrza loggi w eleganckich jasnobeżowych odcieniach. Pracownia architektoniczna „OPA Architekci”, która odpowiada za projekt Osiedla zadbała również o ustawność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania oferowanych mieszkań. Możliwość dowolnej aranżacji gwarantuje zróżnicowany układ lokali, a wysokość pomieszczeń o minimum 2,70 m pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie.

 


W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowano także teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci ogrodzony gęstą roślinnością. Na parterze budynku znajdą się z kolei lokale użytkowe ułatwiając tym samym codzienne życie w inwestycji, możliwość zrobienia zakupów czy skorzystania z niezbędnych usług. Osiedle w zamyśle architekta zaplanowane zostało jako nieogrodzone.

 


Start budowy przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku, a szacowany termin zakończenia to III kwartał 2023 roku. Inwestorem jest Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ursus" w Warszawie.

 

 

 


Osiedle Złota Oksza to już drugi projekt firmy Profbud realizowany w dzielnicy Ursus. Premierową inwestycją w tej lokalizacji zakończoną sukcesem jest Osiedle Ligia przy ul. Tomcia Palucha. Pierwszy etap kameralnego projektu doczekał się również swojej kontynuacji przy ul. Kolorowej. Osiedle Ligia etap II już niebawem stanie się domem dla 78 nowych lokatorów – termin zakończenia budowy przewidziany jest bowiem na IV kwartał br. Pomimo trwających prac nad inwestycją nieruchomość została już sprzedana w niemal 100%.


Więcej na: www.profbud.info

 

 

***

Materiał promocyjny