Design

Trendy

Oświetleniowe trendy na nowy sezon

Tekst Lange Łukaszuk • Zdjęcia Lange Łukaszuk

2018-04-19
Oświetleniowe trendy na nowy sezon

Lampy to dusza pomieszczenia - decydują o jego charakterze i nastroju. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jakie trendy oświetleniowe będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie.

 

Lampy dekoracyjne, podobnie jak moda, posiadają w swoich kolekcjach ponadczasowe klasyki oraz sezonowe nowości. W zależności od naszych upodobań, możemy je wymieniać regularnie, zgodnie ze zmieniającymi się trendami, lub postawić na prostotę i piękno klasycznych rozwiązań. To, czym oświetlamy przestrzeń, w której żyjemy, powinno odzwierciedlać naszą osobowość i koić nerwy po ciężkim dniu, zachowując przy tym pełną funkcjonalność.

 

oświetlenie paulmann

 

- Światło dekoracyjne to podstawa wystroju wnętrza. Tegoroczne targi we Frankfurcie pokazały, że obok naturalnych materiałów, jak beton, marmur, czy drewno, które od dawna nie wychodzą z mody, pojawiają się tez surowce nowe, jak choćby korek. Wielu projektantów szuka rozwiązań futurystycznych nie tylko pod względem designu, ale też techniki – mówi Beata Bedrij-Wolańczyk, ekspertka branży oświetleniowej w Lange Łukaszuk.

 

To właśnie w duchu współgrania klasyki z tym, co nowe, Paulmann stworzył kolekcję lamp dekoracyjnych Neordic. – Połączyliśmy to, co modne w materiałach, z tym, co obowiązuje w designie, zwłaszcza w kolorystyce – matowe barwy, miedź i złoto obok ponadczasowej bieli, chromu i szarości. – kontynuuje Beata Bedrij-Wolańczyk.

 

paulmann lampy

 

W kwestii szczegółów - hulaj dusza

W przypadku lamp warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach – kuchnia a szczególnie stół powinny być dobrze oświetlone; miejsce wypoczynku zasługuje na szczególna uwagę – dobrze jest zainwestować w kilka lamp stojących, które pozwolą nam regulować światło wedle potrzeb.

 

Przy materiałach i kształtach można już jednak poszaleć. Wielbicielom szkła z pewnością spodoba się lampa wisząca Neordic Yva – otwarty szklany słój połączono tu z drewnianą nasadą na przewodzie o długości prawie 1,5 m.

 

paulmann lampy wiszące

 

Nie sposób nie zauważyć też wolnostojącej Neordic Juna w odcieniu delikatnej zieleni, z dodatkami drewna i ponadczasowej miedzi. Ten sam model dostępny też jest w wersji na biurko. Lampy Paulmann umożliwiają również komponowanie opraw, co spodoba się tym, którzy o każdy szczegół chcą zadbać samodzielnie. www.langelukaszuk.pl

 

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem napolskim rynku narzędziowym.