Design

Wydarzenia

Polska firma z nagrodą A’design Award 2023!

Tekst Materiały prasowe • Zdjęcia Materiały prasowe

2023-06-12
Polska firma z nagrodą A’design Award 2023!

Międzynarodowa nagroda A' Design Award ogłosiła najlepsze projekty roku we wszystkich dziedzinach wzornictwa. A'Design Award ogłosiła zwycięzcami tysiące dobrych projektów, zaprojektowanych produktów i inspirujących realizacji.

 

Zgłoszenia zostały starannie ocenione przez międzynarodowe jury, które zgromadziło wybitnych naukowców, wpływowych dziennikarzy, uznanych profesjonalistów w dziedzinie projektowania i doświadczonych przedsiębiorców z całego świata.

Złotą Nagrodę A’Design Award w roku 2023 otrzymała firma Smart Design Expo z Poznania, projektująca i budująca stoiska targowe na całym świecie – uhonorowano projekt i realizację stoiska targowego dla firmy Drutex na targach Frontale 2022. Zostało dostrzeżone i docenione połączenie elegancji z funkcją wystawienniczą; dbałość o wykonanie, materiały i detale, subtelne balansowanie designem między stoiskiem targowym a dziełem sztuki.

 

 

A' Design Award and Competition to jedno z największych, najbardziej prestiżowych i wpływowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa. Znak "A' Design Award Winner" symbolizuje wyjątkową doskonałość projektową, jaką prezentują produkty, projekty i usługi. Jest rozpoznaniem doskonałych i oryginalnych projektów z całego świata, stanowiącym jedno z najbardziej prestiżowych osiągnięć w dziedzinie designu. Jest ona również inspiracją dla wielu nagradzanych projektantów, artystów, architektów, marek i agencji projektowych.

 

 

W ciągu ostatnich 12 lat aż 76 polskim architektom i projektantom udało się zdobyć nagrody w ramach konkursu A’Design Award. Największe osiągnięcia ma na tym polu krakowska pracownia Ingarden & Ewý Architects. Biuro zdobyło dwa „platynowe” medale — w 2014 roku za projekt Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie oraz w roku 2015 — za Centrum Kongresowe ICE Kraków.Imponującą liczbą nagród pochwalić się może firma Marmite, producent armatury łazienkowej, którego projekty wyróżniono platyną, złotem lub srebrem w latach 2014, 2015, 2016 i 2019. Cztery nagrody ma również na swoim koncie firma Smart Design Expo – w 2022 roku zdobyli srebrną nagrodą za projekt i realizację stoiska targowego dla firmy Marmite na targach KBIS, w 2020 roku srebro wywalczyli za projekt i realizację stoiska Omnires na targach Warsaw Home 2019, z kolei w 2019 roku zdobyli srebrną nagrodę za projekt i realizację stoiska Anwis na targach R+T W Stuttgarcie.

 

 

To ogromny zaszczyt i radość widzieć, że polskie firmy i projekty są dostrzegane na arenie międzynarodowej, a polski design doceniany. Zwycięstwa w tym podobnych konkursach pozycjonują rangę polskiego designu, nadając jej prestiżu i rozpoznawalności, a polska twórczość może zostać nie tylko doceniona, ale również stać się inspiracją dla przyszłych projektów i pokoleń.