Design

Nowoczesne rozwiązania

Powietrze pod kontrolą. Zdrowy mikroklimat w domu dzięki stylowym urządzeniom

Tekst DLF • Zdjęcia DLF

2018-11-19
 Powietrze pod kontrolą. Zdrowy mikroklimat w domu dzięki stylowym urządzeniom

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile czynników wpływa na jakość powietrza, które nas otacza. Niestety polskie miasta zajmują niechlubne, wysokie pozycje w rankingach tych z najwyższym poziomem zanieczyszczenia w Europie. Negatywne działanie na nasze zdrowie mogą mieć oprócz smogu, krążące wokół alergeny i drobnoustroje, dlatego o stan powietrza należy dbać nie tylko zimą – gdy mówią o tym media, lecz przez cały rok. A możemy to robić w bardzo stylowy sposób.

 

Minimalizm – to słowo klucz. Świat designu odmienia je przez wszystkie przypadki. Ma ono ogromne znaczenie także wśród producentów urządzeń poprawiających domowy mikroklimat. W tym segmencie liczy się zarówno wydajność, jak i wysokiej klasy wzornictwo. Asortyment najlepiej realizujący obie funkcje zdobywa nawet międzynarodowe nagrody oraz trafia do szerokiego grona użytkowników w wielu krajach.

 

 

Każdego dnia większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, oddychając powietrzem, w którym niekiedy aż roi się od szkodliwych składników. Skutki takiej sytuacji odczuwamy szybko, a co gorsza, odbijają się one na naszym zdrowiu. Ciągłe przebywanie w wypełnionych zanieczyszczonym powietrzem wnętrzach powoduje objawy typowe dla infekcji, chroniczne zmęczenie, osłabia naszą odporność, a także niekorzystnie działa na błony śluzowe układu oddechowego – szczególnie nosa i gardła. Uchronić się od podobnych dolegliwości pomoże stosowanie specjalnych urządzeń, które przywrócą zdrową atmosferę w budynku, a jednocześnie za sprawą swojego nowoczesnego designu, będą atrakcyjnym elementem wystroju.

 

 

Mając na względzie wspomniane aspekty, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w stylowy nawilżacz powietrza. Dzięki niemu zapewnimy optymalny poziom wilgotności w domu lub biurze. Korzystnym rozwiązaniem będą modele wyróżniające się minimalistyczną formą, jaka wpisuje się w ponadczasowe trendy. Należy zwrócić też uwagę na wysoką jakość materiałów – metalu lub tworzywa – z jakich zostały wykonane. Fani oryginalnego designu mogą nawet wybierać między kilkoma wersjami kolorystycznymi. Ceniący elegancję postawią np. na biel, czerń i odcień titanium, a bardziej odważni – chociażby barwę jagodową, brąz, limonkę czy red chilli. Urządzenie będzie pasowało więc do każdego wnętrza.

 

 

Nie zapominajmy również o komforcie użytkowania. Minimalistyczne wzornictwo często idzie w parze z prostotą obsługi. To z tego powodu ilość koniecznych do sterowania przycisków jest ograniczana do niezbędnego minimum, a dodatkowo są zaprojektowane tak, by nie rzucały się w oczy i nie psuły linii urządzeń. Mogą one np. zostać ukryte pod spodem urządzenia, a pracą nawilżacza ultradźwiękowego można sterować za pomocą stylowego pilota, który pełni również rolę zewnętrznego czujnika wilgotności.

 

 

Optymalnie oczyszczone powietrze to źródło dobrego samopoczucia, witalności i skuteczna broń w walce z infekcjami. Taki rezultat gwarantuje użycie sprzętów charakteryzujących się prostym wzornictwem, jakie harmonijnie łączy się z efektywnością zastosowanych technologii. Najlepsze oczyszczacze wyróżniają się niezwykle wysokim współczynnikiem CADR (dostarczania czystego powietrza), który może wynosić aż 521 m3/h. Tego rodzaju urządzenie będzie skuteczne nawet w dużych pomieszczeniach, o metrażu równym ok. 70 m2. Najważniejsze jest to, co kryje się pod obudową modelu – jego serce, czyli filtr. Godne uwagi są zwłaszcza te, łączące zalety znanej powszechnie technologii HEPA z działaniem aktywnego węgla. Dzięki temu z powodzeniem eliminują szkodliwe pyły, takie jak PM 10 i PM 2,5 oraz o wiele mniejsze cząstki o wielkości nawet 0,3 µm, a także nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne (np. formaldehyd, aceton). Zastosowane w oczyszczaczu czujniki sprawiają, że w trybie automatycznym urządzenie samo zwiększa lub zmniejsza prędkość pracy w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu. Dodatkowo wskaźnik jakości powietrza LED, zmieniając kolor, pokazuje, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste.

 

 

W tym segmencie produktów uwagę zwraca także inna, 3-stopniowa technologia oczyszczania powietrza. Działa w następujący sposób: filtr wstępny wyłapuje większe zabrudzenia, a węglowy pochłania brzydkie zapachy i lotne związki organiczne. Elektrostatyczny, zmywalny filtr sprawia, że wykorzystujące tę metodę urządzenie jest tanie w eksploatacji. Cicha praca oczyszczacza nie pozwoli na przerwanie naszego snu, a przede wszystkim zapewni zdrowe warunki do oddychania pełną piersią.

 

 

Tak oto zyskujemy jeszcze większy komfort na co dzień, a funkcjonowanie w zamkniętych przestrzeniach staje się przyjemniejsze. Najwyższej klasy produkty są jednocześnie piękne i praktyczne. Pasują do każdego wnętrza oraz spełniają kryteria nawet najbardziej wymagających użytkowników.