Design

Wydarzenia

Przedłużony nabór do konkursu World of Alloc

Tekst World of Alloc • Zdjęcia World of Alloc

2020-10-14
Przedłużony nabór do konkursu World of Alloc

Dobra wiadomość dla osób, które jeszcze nie przesłały swojego zgłoszenia do World of Alloc. Termin dostarczania projektów wnętrz został przedłużony do 10 listopada. Decyzja wynika z odwołania targów Warsaw Build. W rezultacie następuje zmiana formuły finału konkursu oraz jego terminu. Zapraszamy do udziału w World of Alloc.

W związku z brakiem targów postanowiliśmy przedłużyć nabór prac, a zwycięzców ogłosić w innej formule niż wstępnie zakładaliśmy w grudniu 2020 r. Zachęcamy tych, którzy do tej pory jeszcze się nie zgłosili, aby wysłali swój projekt i zawalczyli o główną nagrodę. – zaznacza Michał Borowicz, dyrektor handlowy Nobless Polska, generalnego dystrybutora marki Alloc.


Co pozostaje bez zmian?
W dalszym ciągu do konkursu może przystąpić każdy architekt, projektant wnętrz, designer, student kierunków architektonicznych, który zgodnie z regulaminem konkursu, przygotuje wizualizacje z użyciem paneli HPL marki Alloc z popularnych kolekcji Grand Avenue lub Original. Uczestnik może zgłosić maksymalnie cztery prace konkursowe w 4 różnych kategoriach lub też tą samą ilość prac (czyli nie więcej niż 4) w jednej, dowolnie wybranej kategorii.


Projekty należy przydzielić do następujących kategorii:
- Sypialnia
- Salon
- Pokój dziecięcy
- Obiekty komercyjne.


Każda praca może zawierać nie więcej niż dwa ujęcia tego samego pomieszczenia. Projekty oraz ich opisy (pliki docx, pdf, zip) należy przesłać w formacie elektronicznym. Pamiętajmy jednak, że do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie te prace, które nie brały udziału w innych konkursach.Nowy termin
Projekty mogą być składane jedynie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.alloc.pl/konkursdlaarchitektow do 10 listopada 2020 roku.

W następnym kroku jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatora oraz partnerów konkursu, wybierze spośród nadesłanych prac zwycięskie projekty.Nagrody i wyróżnienia
Autorzy trzech najlepszych projektów zajmą miejsca na podium. Organizator może przyznać również wyróżniania specjalne. Na zwycięzców czekają wysokie nagrody pieniężne – główna to 10 000 zł. Dwa kolejne miejsca otrzymają odpowiednio 5 000 zł oraz 2 000 zł. Ponadto, zapewniono promocje autorskich projektów oraz przygotowano niespodziankę w postaci nagrody specjalnej, którą jest publikacja w Trendbook Online „World of Alloc 2020/2021”.


Warto zawalczyć
Oprócz okazji do wygrania wspaniałych nagród, można przekonać się, jak daleko sięga własna wyobraźnia. Tego typu wyzwanie projektowe pomaga w rozwoju umiejętności architektonicznych, jak też jest znakomitym bodźcem do podniesienia sobie poprzeczki. Warto zaprezentować światu designu swój potencjał, a zarazem stać się miarą designerskich trendów.

Patronat honorowy nad konkursem World of Alloc obejmuje Politechnika Poznańska. Dodatkowo, z obszaru architektury, designu i aranżacji wnętrz partnerować wydarzeniu będą: platforma Archispace, portal Magazif, magazyn Living Room oraz wnętrzarsko-designerski magazyn Decoration & Design.