Design

Wydarzenia

Przestrzeń pełna wyobraźni – Olbiński, Sętowski, Kukowski

Tekst Łucja Lewandowska • Zdjęcia Archiwum Jarosława Kukowskiego

2022-10-28
Przestrzeń pełna wyobraźni – Olbiński, Sętowski, Kukowski

Miłośnicy sztuki współczesnej już wkrótce będą mogli oglądać prace trzech najwybitniejszych przedstawicieli nurtu surrealistycznego w jednej przestrzeni. 19 listopada Tichauer Art Gallery zainauguruje wystawę pt. „Przestrzeń pełna wyobraźni – Olbiński, Sętowski, Kukowski”.

 

Dobór nazwisk, jakie pojawią się na wystawie w Tychach, jest nieprzypadkowy. Do udziału zostali zaproszeni najwybitniejsi twórcy ostatnich dekad: Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski oraz Jarosław Kukowski. Artyści zaprezentują prace skłaniające do rozważań nad fascynującymi możliwościami ludzkiego umysłu oraz nieograniczoną wyobraźnią twórców. Będzie to inspirująca podróż do świata fantastycznych wizji i marzeń sennych, opowiedzianych językiem malarstwa i rzeźby.

 

 

Wydarzenie rozpocznie się 19 listopada 2022 r. i potrwa do końca lutego 2023 r. Wśród prac prezentowanych w ramach ekspozycji znajdą się m.in. słynne obrazy Jarosława Kukowskiego, takie jak „Nowe Millennium” czy „Red, Green, Blue, Black”. Wystawa „Przestrzeń pełna wyobraźni – Olbiński, Sętowski, Kukowski” kontynuuje wątek przybliżania twórczości polskich surrealistów i symbolistów przez Tichauer Art Gallery. Obecnie w jej murach trwa festiwal „Beksiński na Śląsku”, który ze względu na duże zainteresowanie został przedłużony do 2 listopada. Wystawę „Beksiński na Śląsku” do tej pory odwiedziło już ponad 40 000 osób. Ekspozycja prac artystów współczesnych zapowiada się równie interesująco.

 

Miejsce: Tichauer Art Gallery ul. Browarowa 21, Tychy, woj. śląskie

Data: 19 listopada 2022 r. – 28 lutego 2023 r.

 

 

FOTO: OLEJ NA PŁYCIE „NOWE MILLENNIUM” J. Kukowski, 80X100 CM