Design

Dekoracje

Ptasie motywy w nowoczesnych aranżacjach / WIDEO

Tekst Magda Pawluk / Film: DESIGN BOOK

2021-08-03
Ptasie motywy w nowoczesnych aranżacjach / WIDEO

Po latach panowania oszczędnego w deseniach minimalizmu we wnętrzach nastał czas printów i deseni. Wzory geometryczne, abstrakcyjne, roślinne, a nawet zwierzęce, zdobią i dodają wyrazu aranżacjom. Modną inspiracją ostatnio stały się też ptasie motywy. W nowym filmie kanału Design Book sprawdziliśmy, gdzie możemy je wykorzystać.

 

 

 

 

Nasze inspiracje:

 

 

Modną propozycją jest designerska ledowa lampa w stylu origami z drążkiem, na którym posadowione są figury ptaków. Ich korpusy wykonane są z białego, półtransparentego polipropylenu, a cała oprawa jest subtelnie ozdobiona elementami wykończeniowymi z metalu w kolorze złota.

 

 

 

 

 

Popularnymi i robiącymi ogromne wrażenie dodatkami wnętrzarskimi z ptasimi motywami są tapety. Elegancko i szlachetnie wyglądają zwłaszcza te w rozmiarze XL, z artystycznymi dekorami, w stonowanej palecie barw.

 

 

 

 

Nowoczesną propozycją dekoracji wnętrz w zgodzie z trendem na ptasie motywy są też figurki ptaków o uproszczonych kształtach inspirowane prywatną pamiątką z podróży, która przez lata zdobiła wnętrza domu słynnych designerów Ray i Charlesa Eamesów. Posążek znany pod nazwą „Eames Home Bird” to minimalistyczna rzeźba z drewna przedstawiająca ptaka o subtelnej, opływowej sylwetce. Nawiązująca do rękodzieła ludowego dekoracja stała się jednym z symboli modernistycznego designu, a po latach także inspiracją dla współczesnych projektantów.