Design

Architektura

Relaks na najwyższym poziome przy Foksal 13/15

Tekst Foksal 13/15 • Zdjęcia Foksal 13/15 www.foksal1315.com

2021-09-15
Relaks na najwyższym poziome przy Foksal 13/15

Jacuzzi, strefa cocktailowa, leżaki i wspaniały widok na panoramę stolicy. To wszystko na dachu jednego z najbardziej luksusowych budynków w Warszawie. Wbrew pozorom nie jest to opis ostatniego piętra któregoś z wieżowców, ale tarasy luksusowych kamienic Foksal 13/15 – historycznych budynków w samym sercu zabytkowego Śródmieścia.

 Pandemia sprawiła, że wszyscy mieszkańcy dużych miast zatęsknili za własnym domem z prywatną przestrzenią na świeżym powietrzu. Nie każdy jest jednak gotowy zrezygnować z wygód, które daje życie w sercu miasta. Dylematu tego zdecydowanie nie mają mieszkańcy kamienic Foksal 13/15 przy Trakcie Królewskim. Na ich dachu bowiem mieści się ekskluzywny taras z widokiem na Warszawę o powierzchni niemal 100 metrów kwadratowych.

 

 

 

– Chcieliśmy zaoferować mieszkańcom naszej inwestycji przestrzeń do relaksu, spokojną enklawę ponad zgiełkiem miasta. Jest to idealne miejsce do porannej jogi, spędzenia wieczoru w towarzystwie znajomych, czy odbyciu luźnego spotkania z partnerami biznesowymi. Nie szczędziliśmy środków, by nabywcy naszych apartamentów czuli się jak najlepiej – mówi Piotr Łukasik – Dyrektor Działu Residential w Ghelamco.

 

 

 

Do wykończenia użyto wysokiej jakości materiałów. Płyty posadzkowe wykonane są z odpornego granitu strzegomskiego. Taras został podzielony na kilka stref wypoczynkowych, tak by zapewnić mieszkańcom komfort i prywatność.


W jednym miejscu znajdziemy leżaki a dalej jacuzzi, gdzie w ciepłej wodzie może odpoczywać jednocześnie kilka osób. Duże wrażenie robi też strefa cocktailowa z grillem i stolikami pod parasolem. Do tego o wszystkie potrzeby mieszkańców zadba prywatny concierge. Jest to pierwsza tak zagospodarowana przestrzeń na dachu przedwojennej kamienicy warszawskiego Śródmieścia. Mimo że tarasy znajdują się na wysokości 25 metrów powyżej ul. Foksal , niska zabudowa okolic Nowego Światu sprawia, że rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na centrum Warszawy.

 

 

 

Miejsce zostało zaprojektowane przez światowej sławy projektanta Erica Kustera, który ma na swoim koncie prace dla największych światowych gwiazd, takich jak Zinedine Zidane, David Guetta, Alicia Keys czy Robin van Persie.W sumie w kamienicach Foksal 13/15 znajduje się tylko 55 apartamentów o powierzchniach od 47 do 260 m2 z czego 80% zostało już sprzedanych. Ceny obecnie dostępnych apartamentów zaczynają się od około 31 000 zł za 1m2 brutto.W tym roku kamienice Foksal 13/15 zostały wyróżnione przez mieszkańców stolicy, zdobywając w plebiscycie publiczności prestiżową Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

 

 

 

 

 

***

Materiał promocyjny