Design

Architektura

SHAKKEI Krajobraz zapożyczony - Nowe Bemowo w Warszawie 21.10.2021 godz. 11:00

Tekst Virtus Studio • Zdjęcia Virtus Studio

2021-10-19
SHAKKEI Krajobraz zapożyczony - Nowe Bemowo w Warszawie 21.10.2021 godz. 11:00

Zapraszamy na webinar z cyklu Architektura Krajobrazu. Tym razem gościem specjalnym będzie Pani Magdalena Wnęk z pracowni topoScape, która opowie o zapożyczonym krajobrazie na Osiedlu Nowe Bomowo w Warszawie.

 


Pod względem krajobrazowym koncepcja zakłada wprowadzenia w wewnętrzną przestrzeń pomiędzy budynkami biotopu o charakterze lasu sosnowego z domieszką brzóz oraz charakterystycznej dla niego wydmowej rzeźby terenu. Koncepcję oparto o archetyp lasu Kampinoskiego – siedliska leśnego najbliższego tej lokalizacji. Posługując się paletą barw oraz faktur z tego ekosystemu wykreowano przyjazne człowiekowi wnętrze o czytelnej strukturze i wielu planach.

 


Pracownia topoScape powstała w 2017 r. w wyniku współpracy dwóch doświadczonych projektantek: Magdaleny Wnęk oraz Justyny Dziedziejko. Projektując uwzględniają kontekst miejsca, uwarunkowania przyrodnicze i ekonomiczno-eksploatacyjne, relacje społeczne pomiędzy użytkownikami, potrzeby zrównoważonego rozwoju oraz gospodarowanie wodami opadowymi.21 października 2021

11:00


LINK DO REJESTRACJI:


https://bit.ly/shakkei-krajobraz-zapozyczony-zielone-bemowoWIĘCEJ INFORMACJI:


https://virtus.com.pl/architektura-krajobrazu-krajobraz-zapozyczony-zielone-bemowo/