Design

Wydarzenia

Siedem nagród Red Dot Design dla produktów Philips

Tekst Philips • Zdjęcia Philips

2020-04-02
Siedem nagród Red Dot Design dla produktów Philips

Urządzenia Philips TV & Sound po raz kolejny zostały nagrodzone za swój design. Profesjonalne jury międzynarodowego konkursu Red Dot Design Awards 2020 przyznało siedem nagród telewizorom i produktom audio z portfolio Philips, doceniając w ten sposób europejskie wzornictwo marki.

Amsterdam, 2 kwietnia 2020 r. – Red Dot Design Award to międzynarodowa i jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech. W tym roku jury składające się z 40 światowej klasy specjalistów oceniło ponad 5500 produktów zgłoszonych w 50 kategoriach. Telewizory i urządzenia audio marki Philips TV & Sound otrzymały łącznie siedem nagród.

- Jestem bardzo dumny, że nasz zespół projektantów po raz kolejny zyskał uznanie środowiska związanego z designem. Styl marki Philips oparty o europejskie wzornictwo wyróżnia się na tle rynku. Naszym głównym założeniem jest tworzenie produktów dających przyjemność z ich użytkowania oraz posiadania dobrze zaprojektowanego sprzętu, a nie tylko charakteryzujących się wysokimi parametrami technicznymi. Przyznane wyróżnienia Red Dot Design Awards pokazują, że eksperci zgadzają się z takim podejściem – powiedział Rod White, główny projektant marki Philips TV & Sound, komentując otrzymanie nagród.

 Wybrane urządzenia Philips TV & Sound nagrodzone Red Dot Design Awards 2020:

Philips TV OLED855  

Telewizor zapewnia najwyższą jakość obrazu i dźwięku oraz posiada oryginalną i zarazem minimalistyczną podstawę. W modelu wykorzystano materiały wykończeniowe najwyższej jakości (metal w kolorze ciemnego chromu oraz skórę szkockiej marki Muirhead pochodzącą ze zrównoważonych źródeł, którą pokryty jest pilot), dzięki czemu sprzęt staje się ozdobą wszystkich nowoczesnych wnętrz, nawet gdy jest wyłączony. Philips TV OLED855 z 3-stronnym system oświetlenia Ambilight to telewizor, na którym ożywają obrazy.

 Słuchawki Philips Fidelio X3 oraz Fidelio L3

Słuchawki Fidelio dla audiofilów i prawdziwych miłośników muzyki wracają na rynek. Oba modele – przewodowy Fidelio X3 oraz bezprzewodowy Fidelio L3 (premiera produktu pod koniec 2020 r.) – oferują doskonały i przestrzenny dźwięk stereo, który w połączeniu z gustownym wzornictwem sprawia, że obok słuchawek nie można przejść obojętnie.

Urządzenia spod znaku Fidelio wyróżnia minimalistyczny design oraz materiały najwyższej jakości od wyselekcjonowanych europejskich dostawców: wykonana na zamówienie tkanina akustyczna marki Kradvat oraz pozyskana ze zrównoważonych źródeł skóra firmy Muirhead. Do tego lekka stalowa rama, nauszne poduszki wykonane z welurowej pianki, która dopasowuje się do indywidualnego kształtu ucha i zapamiętuje go oraz gruba i miękka filcowa opaska, która jest niewyczuwalna nawet przy długim noszeniu.

 

 Bezprzewodowe słuchawki douszne Philips TAT8505 z systemem aktywnej redukcji szumów (ANC)

Nagrodzone jeszcze przed swoją oficjalną premierą rynkową. Słuchawki douszne Philips TAT8505 są najlepszym przykładem, że czerń nigdy nie wychodzi z mody. Ten model dowodzi, że kompaktowa konstrukcja, komfort noszenia oraz wysoka jakość dźwięku i możliwości techniczne mogą iść w parze. Etui tych słuchawek wygląda prawie jak pudełko na biżuterię i spełnia podwójną funkcję ładowarki oraz zapasowej baterii.

 Głośniki bezprzewodowe Philips Sound Core

Trzy głośniki z serii Philips Sound Core mają elegancką, stylową i prostą konstrukcję. Wykończone są wysokiej jakości transparentną tkaniną marki Kvadrat, a dzięki zintegrowanemu uchwytowi można je łatwo zabrać ze sobą. Łączność Bluetooth pozwala na łatwe sparowanie głośników z telefonem, tabletem czy laptopem przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.


Śledź nas na: Twitter @TPVision, Instagram @philipstelevision, Facebook @PhilipsTVPolska oraz @PhilipsTV***
Tekst promocyjny