Design

Wydarzenia

Targi Budowlane LUBDOM 2017

2017-03-16
Targi Budowlane LUBDOM 2017

Niezależnie od tego czy budujesz dom, robisz remont lub wykańczasz swoje nowe M3 przed Tobą nie lada wyzwanie. Projekty, pozwolenia, kwestie formalne to dopiero początek. Kompleksowe przygotowanie inwestycji to często spędzający sen z powiek proces, który można w prosty sposób usprawnić wykorzystując wiedzę i doświadczenie specjalistów. Odwiedzą oni Targi LUBDOM 2017 Budownictwo, Aranżacje, Ogród (24-26 marca 2017; Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11).


Ustal cel - mieszkanie czy dom? Nowe czy do remontu? Na własne potrzeby czy na inwestycję?


Budowa, kupno, wykończenie, remont? Ustalenie celu Twoich działań i związanych z nimi inwestycji pozwoli na zminimalizowanie kosztu i dobranie odpowiedniej formy finansowania.
Budowa domu to bardzo złożona inwestycja. Przed rozpoczęciem prac budowlanych musisz pamiętać o szeregu czasochłonnych czynności m.in.: zebraniu dokumentacji, uzyskaniu pozwoleń, przygotowaniu placu budowy. Wybór materiałów budowlanych o odpowiedniej jakości oraz wykonawcy, który spełni Twoje oczekiwania to kolejny istotny krok. Duży udział w całościowym budżecie budowy domu mają konstrukcje dachowe wraz z poszyciem oraz stolarka otworowa (drzwi i okna).
W przypadku remontu bardzo dużo zależy od marży firmy wykończeniowej, ceny materiałów, skali remontu itp. Najdroższe części mieszkania to łazienka i kuchnia. Z pewnością cenę znacznie podwyższy też wymiana instalacji, która często jest konieczna w nieruchomościach z rynku wtórnego. Koszt kompleksowego wyremontowania w przeciętnym standardzie lokalu o powierzchni 50 mkw. można szacować na 30-50 tys. zł.
Zakup w celach inwestycyjnych to inny zakres remontu, dostosowany do planowanej oferty, ale również specyfiki danej lokalizacji. Inaczej przedsięwzięcie może okazać się nietrafione.

 

Targi Budowlane LUBDOM 2017


Czas na prace wykończeniowe!


Wybór podłóg, schodów, balustrad, materiałów wykończeniowych (glazury, terakoty, farb, tapet i innych zapewniających konkretny wynik wizualny i funkcjonalny) to nie lada wyzwanie. Warto też pamiętać, że całość prac można powierzyć inwestorowi zastępczemu, nie jest to jednak najpopularniejsze rozwiązanie wśród inwestorów indywidualnych na Lubelszczyźnie.


Pamiętaj, że zanim przejdziesz do wyboru mebli i dodatków, przez inwestycje przewinie się średnio 3 ekipy remontowe, firmy wykonawcze lub specjaliści (hydraulicy, gazownicy, płytkarze, stolarze itd.)


Kolejny krok to wyposażenie wnętrza. Przed Tobą szereg decyzji m.in.: dotyczących wyboru dodatków oraz  mebli do kuchni, sypialni, salonu, pokoju dziecięcego czy przedpokoju. Tu nie można narzekać na nudę! Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na gotowe meble czy też na ich wykonanie według własnego projektu pamiętaj, że estetyka powinna iść w parze z funkcjonalnością.


Zadbaj o otoczenie


Czas na wisienkę na torcie! Inwestycja w dom to nie tylko budowa, ale też ogrodzenie i aranżacja terenu, czyli podjazdy, mała architektura, aranżacja ogrodu, w tym zieleni. Zaplanowany budżet musi uwzględniać wszystkie te elementy. Warto też już na wstępie przemyśleć układ ogrodu i zadbać o przygotowanie profesjonalnego projektu.


Doskonałą okazją na porównanie  i kupno materiałów budowlanych, wykończeniowych, elementów wyposażenia wnętrz, czy wyposażenia ogrodu są Targi LUBDOM Budownictwo, Aranżacje, Ogród
(24-26 marca 2017; Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11 .

 

Targi LUBDOM 2017


Lublin nieruchomościami stoi


Chcąc zainwestować we własne lokum w Lublinie w 2016 roku trzeba było liczyć się z inwestycją od 4542 zł do 5485 zł za metr kwadratowy. Cena wyższa przypada mieszkaniom o mniejszym metrażu. Jak więc sfinansować dziś taki zakup?


Jest kilka rozwiązań. I choć zmiany prawne uspokoiły nieco entuzjazm kupujących, nadal jest wiele możliwości pozwalających na realizację marzeń o własnym M.


Jedną z nich jest oczywiście finansowanie kredytowe. Ofert na rynku jest bardzo wiele i pomimo podwyższonej bariery w postaci wkładu własnego jest w czym przebierać jeśli chodzi o oferty kredytów hipotecznych.


Kolejna opcja to funkcjonujący jeszcze program Mieszkanie dla Młodych oraz zapowiadany Mieszkanie Plus.


Przy takim urodzaju ofert i rozwiązań, obciążonych jednak licznymi warunkami, warto mieć pod ręką doradców z kilku firm, by móc wybrać najlepiej. Będzie można to zrobić w dniach 24-26 marca na Targach Mieszkań i Nieruchomości w Targach Lublin.


Chcąc urządzić swoje nowe mieszkanie zgodnie z oczekiwaniami warto zastanowić się również nad powierzeniem tego zadania projektantowi, który nie tylko będzie w stanie dobrać materiały, ale i wykorzystać przestrzeń w maksymalny i użyteczny sposób, co jest wyjątkowo ważne w przypadku mieszkań o małych metrażach.


Rozeznanie w temacie i ofertach to podstawa dobrych decyzji. Warto więc wybrać się do miejsca, gdzie można spotkać i deweloperów i projektantów – np. na wspomnianych już wyżej Targach Mieszkań i Nieruchomości, które odbędą się w dniach 24-26 marca w Targach Lublin. W tym samym czasie odbywają się również Targi LUBDOM Budownictwo, Aranżacje, Ogród, na których będzie można porównać i zakupić materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe oraz elementy wyposażenia wnętrz.


Więcej informacji na:

www.lubdom.targi.lublin.pl  
www.mieszkania.targi.lublin.pl

24 marca 2017          godz. 12.00 – 19.00     PIĄTEK WSTĘP WOLNY!
25 marca 2017         godz. 10.00 – 18.00
26 marca 2017         godz. 10.00 – 17.00

Targi Lublin S.A.,
ul. Dworcowa 11