Design

Wydarzenia

TARGI HOMEDAYS – MIESZKAJ PIĘKNIE ZA NAMI!

2016-07-04
TARGI HOMEDAYS – MIESZKAJ PIĘKNIE ZA NAMI!

Za nami wyjątkowa impreza dla branży dekoracji i wyposażenia wnętrz. W dniach 17-18 czerwca 2016 r. w warszawskim EXPO XXI odbyły się targi HomeDays – mieszkaj pięknie! Targi były doskonałą okazją do poznania nowości rynkowych oraz spotkania polskich przedstawicieli branży w jednym miejscu. Dla miłośników domowego piękna organizatorzy przygotowali ciekawe konferencje, porady i spotkania ze znanymi gośćmi. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tego wydarzenia.

 

HomeDays, bo dom musi być piękny

Po raz pierwszy EXPO XXI w Warszawie gościło przedstawicieli wszystkich sektorów szeroko pojętej branży mieszkaniowej. Pierwszy dzień targów skierowany był do branży, imprezie wystawienniczej towarzyszył więc biznesowy nastrój. Piątek na HomeDays 2016 był wyjątkową okazją do spotkania ludzi związanych z wyposażeniem i dekoracją wnętrz. Swoją ofertę zaprezentowali specjaliści różnych działów, począwszy od wyposażenia i wykończenia wnętrz, przez designerskie meble, sztukę użytkową i rękodzieło, aż po projektowanie ogrodów. Pierwszy dzień targów był także okazją do wzięcia udziału w cyklu wykładów poświęconych nie tylko samej branży, ale także temu, jak skutecznie działać na coraz bardziej wyspecjalizowanym rynku. „Trzeci wymiar branży wykończenia wnętrz”, „Interpretacja jest ważna” i „Jak i co pokazać w mediach?” to tematy, które poruszyli prelegenci: Katarzyna Kłos, Lechosław Chalecki i Magdalena Górak. Zwiedzający mogli tego dnia wziąć udział w konkursie, w którym nagrody w postaci zestawu poduszek zasponsorowała firma PillowsGallery.

 

homedays 2016

 

Własne gniazdko z inspiracjami

Drugi dzień targów HomeDays 2016 skierowany był do wszystkich, poszukujących inspiracji w aranżacji swojego domu czy ogrodu. Nasi wystawcy starali się odpowiedzieć na pytanie jak mieszkać nowocześnie, pięknie, zdrowo i funkcjonalnie a zwiedzający mieli szansę osobiście przekonać się, jakie trendy wnętrzarskie warto wcielić w życie w tym sezonie. Tego dnia nie zabrakło również atrakcji dla zwiedzających. Prawdziwą gwiazdą warszawskiej imprezy wystawienniczej była Natalia Nguyen, znana z programów produkcji TVN – „Pan i Pani House” i „Bitwa o dom”. Podczas targów Natalia udzielała indywidualnych porad wnętrzarskich, spotkała się z wystawcami a także poprowadziła warsztaty „Urządzanie mieszkań zgodnie z zasadami Feng Shui” oraz „Trendy w urządzaniu mieszkania”, które cieszyły się sporym zainteresowaniem gości. Porady aktorki i architektki w jednej osobie to nie jedyne, jakich mogli wysłuchać zwiedzający. W trakcja trwania targów skorzystać można było ze strefy bezpłatnych porad. Jak dobrać oświetlenie? Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię? Jak zaaranżować małe mieszkanie? Jak udekorować okna? Branżowi specjaliści odpowiadali na wszelkie pytania. Sobotni program targów przepełniony był również ciekawymi prelekcjami prowadzonymi przez specjalistów z branży. Obok Natalii Nguyen wystąpili m.in. Krzysztof Ziółkowski z tematem „Aranżacja małego mieszkania – jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze”, Agnieszka Polkowska „EcoMalta- poznaj materiał przeszłości” oraz Agnieszka Kaszyńska opowiadająca o zmysłach w ogrodzie i aranżacji terenów zielonych. Agnieszka Kaszyńska, znana z autorskiego programu TVP – „Ogrody” zaaranżowała także Strefę Relaksu w formie zachwycającego ogrodu, który posłużył zwiedzającym za oazę spokoju. Podobnie jak poprzedniego dnia na zwiedzających czekał konkurs, w którym do wygrania były nagrody rzeczowe, zasponsorowane przez wydawnictwo Media Creations. Inspiracji nikomu nie brakowało, bo goście targów w jednym miejscu mieli okazję przyjrzeć się najnowszym trendom szybko rozwijającej się branży. To był prawdziwy „mieszkaniowy zawrót głowy”.

 

Domy marzeń

Niewątpliwie Tagrom HomeDays – mieszkaj pięknie! towarzyszył wyjątkowy klimat. W czasie trwania targów nie zabrakło wartościowych spotkań i wielu atrakcji, które nadawały tej imprezie przyjemnego wyrazu. Imprezie targowej towarzyszyła m.in. wystawa prac malarskich i graficznych absolwentów Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula. Podczas HomeDays 2016 odbył się także prestiżowy konkurs HomeDays – Top Trends 2016, który stanowił okazję do nagrodzenia najlepszych i cieszących się największym uznaniem produktów z branży dekoracji i wyposażenia domu i ogrodu. Zwiedzający mogli oddawać głosy w trzech kategoriach: Top Design, Top Beauty, Top Practical. Nagrody wręczyła wystawcom gwiazda targów Natalia Nguyen. W gronie zwycięzców znalazły się firmy: Promo-Art Sp. z o.o., Firma Handlowa Precjoza Mirosława Śniegocka, Szymon Śniegocki, Kama, Candellana, DorE glass Dorota Leśniewska, LAMPISZON.PL, DecoMania.pl, PillowsGallery.

 

targi mieszkaniowe homedays2016

 

W tym roku w gronie wystawców można było zobaczyć producentów, importerów i dystrybutorów produktów z szeroko pojętej branży mieszkaniowej. Z racji łączonej formuły wydarzenia, podczas targów spotkać można było zarówno specjalistów z branży jak i klientów końcowych, gdzie pierwsza grupa stanowiła ponad 60% wszystkich zwiedzających. Udział procentowy specjalistów z branży, którzy pojawili się na HomeDays 2016 wygląda następująco:

  • architekci – 25% zwiedzających B2B

  • detaliści – 12% zwiedzających B2B

  • hurtownicy - 5% zwiedzających B2B

  • producenci/importerzy - 12% zwiedzających B2B

  • media branżowe – 7% zwiedzających B2B

  • Inne (w tym m.in. branża reklamowa, budowlana, kosmetyczna, gastronomiczna, hotelarska) - 39% zwiedzających B2B

Liczne spotkania, prelekcje, porady - wszystko po to, by goście opuścili imprezę targową bogatsi o nowe pomysły dotyczące własnego mieszkania, domu czy ogrodu. Pomysł to jedno, ale równie ważne było to, że ofercie proponowanej przez wystawców można było się przyjrzeć na miejscu. Targi HomeDays były premierową edycją branżowej imprezy wystawienniczej. Zwiedzający mogli poznać ofertę przeszło 60 producentów, importerów czy dystrybutorów produktów aranżacji i wyposażenia wnętrz.

 

targi mieszkaniowe w warszawie

 

Już teraz zapraszamy do śledzenia strony www.homedays.pl oraz facebooka wydarzenia facebook.com/targihomedays, gdzie wkrótce pojawi się informacja o terminie kolejnej edycji. Zachęcamy także do obejrzenia reportażu filmowego z naszej imprezy. Zapraszamy za rok!

https://www.youtube.com/watch?v=Iw_cjrkNX_c