Design

Wydarzenia

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu. Otwórz się na mieszkanie w Poznaniu

Tekst Targi Mieszkań i Domów • Zdjęcia Targi Mieszkań i Domów

2019-09-18
Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu. Otwórz się na mieszkanie w Poznaniu

Najtrudniejszy, według znanej piosenki, pierwszy krok… Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości. Czy aby na pewno? Zaraz potem pojawiają się nowe: mieszkanie czy dom?


A może działka i samodzielna budowa domu? Większe pod miastem czy może mniejsze w centrum? Każdy, kto kiedykolwiek musiał odpowiadać sobie na te pytania wie, jak to może być stresujące i czasochłonne. Setki godzin spędzonych w Internecie, kolejne wyprawy do biur sprzedaży deweloperów, męczące procedury kredytowe… Z myślą o wszystkich, którzy chcą oszczędzić na czasie i nerwach, firma Nowy Adres S.A. zaprasza na Targi Mieszkań i Domów, które 21-22 września odbędą się w hali nr 3 MTP.

Poznań w ostatnich latach był areną wzmożonej aktywności deweloperów - praktycznie we wszystkich dzielnicach, nawet tych najmniej popularnych powstawały dziesiątki nowych inwestycji. Według firmy doradczej REAS w pierwszym kwartale 2019 roku miał miejsce najwyższy wzrost wolumenu transakcji - kwartalna sprzedaż była na poziomie ponad 1700 lokali i oznaczała najlepszy wynik w historii tego rynku! W ostatnich czterech deweloperzy działający w stolicy Wielkopolski i jej okolicach sprzedali ponad 5,3 tys. mieszkań. Dobrej sprzedaży sprzyja z pewnością ciągle rekordowo wysoka oferta.

 – Dobra kondycja naszej gospodarki, rekordowo małe bezrobocie i utrzymujące się niskie stopy procentowe - wszystko to sprawia, że nie spodziewamy się raczej niższego popytu na mieszkania w najbliższym czasie. Prawdopodobne są za to kolejne wzrosty cen. Warto więc rozważyć zakup mieszkania lub domu już teraz, zwłaszcza, że wielu deweloperów przygotowuje na Targi Mieszkań i Domów specjalne promocje, obowiązujące tylko podczas tej imprezy – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizator targów.

Już 21 i 22 września w hali nr 3 MTP będzie można zapoznać się z niemal całą ofertą wielkopolskiego rynku mieszkań i domów. W gronie ponad 150 (!) wystawców znajdą się najważniejsi i najwięksi deweloperzy, tacy jak Agrobex, Agencja inwestycyjna, Archicom, Atal, Ataner, Bouygues Immobiler, Budimex, Chronos Development, Dom-Eko, Duda Holding, Nickel Development, Ronson czy UWI Inwestycje. Premierowo ze swoimi nowymi inwestycjami pojawią się na targach m.in. Everest Development, Jeżycka 39, Nexity Polska i PVI.

 


Na stoiskach banków i doradców finansowych (m.in. Millenium Bank, Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas, Credit Agricole, PKO BP, Expander, Open Finance, Experci24 i in.) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział w imprezie zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Ale impreza Nowego Adresu to nie tylko targi - to także bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Finansowej będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Z kolei w Strefie Najmu i Zakupu wykłady poprowadzą uznani eksperci prawni z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, specjaliści od inwestowania w nieruchomości czy architekci wnętrz.

Podczas targów będzie można także skorzystać z bogatego programu bezpłatnych konsultacji w Strefie Porad. W sekcji Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich dyżurować będą prawnicy, inżynierowie budowlani, architekci oraz eksperci finansowi. Do dyspozycji zwiedzających będą także eksperci ze Stowarzyszenia „Mieszkanicznik”, WSPON, OpenFinance, Homebook.pl czy SzeszułaArchitekci. Takiej dawki eksperckiej wiedzy nie znajdziecie nigdzie indziej!

Dzieci nie muszą zostawać w domu - miło spędzą czas w specjalnej Strefie Zabaw, prowadzonej przed doświadczonych animatorów z firmy Happy Land. Rodzice będą mogli przeanalizować zebrane materiały przy kawie i ciastku w specjalnej kawiarence targowej.

Rodziny mogą liczyć też na inne udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 40 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 roku życia pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Pojedyncze bilety w kasach będę kosztowały 25 zł, ale taniej można je kupić w przedsprzedaży pośrednictwem Internetu na stronie www.mieszkaniowi.pl do 20 września.

 Targi Mieszkań i Domów
21-22 września 2019 r.
Sobota godz. 10:00–17:00, niedziela godz. 10:00–16:00
MTP – hala nr 3
ul. Głogowska 14, PoznańO organizatorze:

Nowy Adres S.A. - dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Do flagowych produktów firmy należą cykle konferencji branżowych „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” oraz „Biurowce w Polsce”, a także Targi Mieszkań i Domów, organizowane w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Nowy Adres jest także twórcą największego w Polsce projektu badawczego rynku nieruchomości „Polski Rynek Mieszkaniowy - Popyt i preferencje nabywców” oraz wydawcą serii albumów „Biurowce w Polsce” i licznych katalogów inwestycji mieszkaniowych. Od maja 2015 r. firma jest Członkiem Wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a od stycznia 2018 roku należy do Grupy MTP - największego organizatora targów, konferencji i eventów w Europie środkowo-wschodniej.***

Tekst promocyjny