Design

Nowoczesne rozwiązania

Telewizor i słuchawki Philips z prestiżową nagrodą iF Design Awards

Tekst Philips • Zdjęcia Philips

2020-02-25
 Telewizor i słuchawki Philips z prestiżową nagrodą iF Design Awards

Produkty Philips TV & Sound zdobywają jedną z najważniejszych nagród w świecie wzornictwa. iF Design Awards przyznano między innymi telewizorowi Philips OLED855 oraz słuchawkom Philips Fidelio X3.Amsterdam, 21 lutego 2020 r. – Produkty Philips TV & Sound zostały docenione za europejskie wzornictwo i wykorzystujący dorobek najlepszych rzemieślników design, które już od wielu lat pozostają znakiem rozpoznawczym marki. Takie podejście do projektowania przełożyło się zarówno na popularność wśród konsumentów zwracających uwagę na aspekt estetyczny urządzeń, jak również uznanie ekspertów z zakresu wzornictwa. Potwierdzeniem tego jest nagroda iF Design Awards za rok 2020 dla czterech produktów Philips.

 Konkursowe jury doceniło między innymi nowy model telewizora premium Philips OLED855 oraz słuchawki Fidelio X3 stworzone specjalnie z myślą o audiofilach. Oba produkty łączy to samo subtelne wzornictwo wykorzystujące materiały najwyższej jakości, takie jak metal oraz wyprodukowane na specjalne zamówienie tkaniny i skóry. Nagrodę otrzymał też monitor Philips 279C9 4K oraz monitor typu smart TAW8805. Wszystkie cztery produkty zostały zaprojektowane przez europejski zespół projektantów stacjonujący w Amsterdamie.

 


Nagrody iF Design Awards od ponad 67 lat przyznawane są najlepiej zaprojektowanym produktom, uznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu. Każdego roku o te wyróżnienia, należące do najważniejszych światowych nagród w dziedzinie projektowania, ubiega się ponad 6000 produktów zgłaszanych przez firmy z prawie 70 krajów. Kryteria, które brane są pod uwagę przy wyborze zwycięzców, to innowacyjność, jakość, funkcjonalność oraz zgodność z normami ochrony środowiska.

 


- Najlepsze cechy europejskiego wzornictwa są najważniejszym i unikalnym wyróżnikiem naszych produktów. Wierzymy, że przyjemność płynąca z ich użytkowania oraz chęć posiadania dobrze zaprojektowanego sprzętu są równie ważne, jak  techniczne osiągi urządzeń. Bez dedykowanego zespołu projektowego działającego w Europie nie zdołalibyśmy zapewnić konsumentom tak kompleksowego doświadczenia – powiedział Rod White, główny projektant marki Philips TV & Sound, komentując otrzymane nagrody.Philips OLED855
Projektanci najnowszego modelu Philips OLED855 połączyli najwyższą jakość obrazu i dźwięku z wyjątkową, oryginalną i zarazem minimalistyczną podstawą telewizora. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości model OLED855 jest przykładem ekskluzywnego sprzętu, który doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo 3-stronny system oświetlenia Ambilight gwarantuje, że każdy użytkownik poczuje się jak na prywatnej sali kinowej.

 
Philips Fidelio X3
Dzięki znakomitemu projektowi najnowszy model słuchawek Philips Fidelio X3 gwarantuje doskonały i przestrzenny dźwięk stereo.  Model wyróżnia się zarówno pod względem możliwości technicznych, jak i wyglądu. Charakterystyczny i minimalistyczny design na nowo interpretuje tradycyjne wzornictwo. Lekka stalowa rama, wykonana na zamówienie tkanina akustyczna marki Kradvat i pozyskana ze zrównoważonych źródeł skóra firmy Muirhead to charakterystyczne elementy europejskiego stylu Philips, które stanowią doskonałe uzupełnienie możliwości technicznych słuchawek Fidelio X3.

 
Philips TV & Sound należy do TP Vision, który jest wyłącznym właścicielem marki i silnym graczem w cyfrowym świecie wirtualnej rozrywki. TP Vision koncentruje się na produkcji, rozwijaniu i sprzedaży telewizorów Philips w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej, Indiach i wybranych krajach Azji i Pacyfiku oraz sprzętu audio na całym świecie. TP Vision bazuje na doświadczonym zespole projektantów i europejskim dziedzictwie marki Philips oraz doskonałym działaniom operacyjnym, elastyczności i technologicznej innowacyjności TPV. Dzięki tej kombinacji TPV produkuje najwyższej klasy urządzenia – inteligentne, a zarazem intuicyjne w obsłudze, charakteryzujące się wyjątkową stylistyką, dzięki czemu dostarcza użytkownikom doskonałe wrażenia w czasie oglądania telewizji. TP Vision zatrudnia blisko 2000 osób w kilku lokalizacjach na całym świecie i jest w 100% własnością TPV, jednego z wiodących na świecie producentów monitorów i telewizorów LCD, wprowadzającego na rynek chiński telewizory marki Philips. TPV rośnie wykorzystując ekonomię skali i kluczowe kompetencje w zakresie badań i rozwoju, produkcji, wydajności logistycznej i jakości.

 

 


***

Tekst promocyjny