Design

Trendy

Trend na śródziemnomorskie motywy

Tekst Warsaw Bazaar • Zdjęcia Warsawa Bazaar

2018-06-21
Trend na śródziemnomorskie motywy

Wakacje są czasem, kiedy – wykorzystując słońce i wysokie temperatury – chętnie wypoczywamy na świeżym powietrzu. Zwykle cieszymy się letnią pogodą na tarasach i balkonach, które na kilka miesięcy przemieniają się w ulubione strefy wypoczynku. By podkreślić ich charakter, warto wyposażyć je w dodatki ze wzorami rodem ze śródziemnomorskiego kręgu kulturowego, kojarzące się ze swobodą i odpoczynkiem.

 

Architekt marki Telki Milano-Patrizia Trupiano w poszukiwaniu wyjątkowych wzorów udała się do najbardziej fascynujących miejsc Italii, a owocem jej podróży są kolekcje praktycznych dywaników i podkładek, nawiązujących designem do starych, ceramicznych posadzek w śródziemnomorskich willach.

 

dywan na balkon

 

Włoska elegancja

Zaczynamy w Lombardii i słynnego klasztoru cysterskiego Certosa di Parma. Podziwiamy delikatne barwy wyrafinowanych dekoracji z terakoty. Odwiedzamy starożytne domy w Pompejach i ich rzymskie mozaiki epoki imperialnej. Czujemy klimat pałaców rozsianych wokół półwyspu oraz ich kwiatowy, XIX-wieczny styl z chodnikami z marmuru. Docieramy aż w okolice Sycylii, na wyspę Panarea – do małego raju, w którym spacerujemy po maleńkich uliczkach, otoczonych krzewami kaparowymi i kolczastymi gruszkami, gdzie biel wapiennych ścian domów i turkus morskiej wody zachwycają, a zapach krzewów oszałamia.

 

warsaw bazaar

 

Willowe aranżacje

Czego nie może zabraknąć na modnym balkonie? Przede wszystkim miękkiego dywanu, która nada strefie przytulności. Nie może to być jednak pokrycie wybrane przypadkowo – z racji tego, że stosuje się je na zewnątrz, powinno być wykonane z tworzywa sztucznego, gwarantującego podwyższoną odporność na wilgoć i promienie słoneczne. Szybko wysychający i niepłowiejący model, który z łatwością wyczyścimy za pomocą wilgotnej szmatki i łagodnego środka czyszczącego, to idealny wybór dla osób, które ponad wszystko cenią wygodę oraz komfort.

 

Tego typu produkty różnią się od siebie oryginalnym wzorem, inspirowanym włoskim wzornictwem. Zachwycają bogatym ubarwieniem, misternością detalu i szlachetnym wybarwieniem. Współgrają na nich kompozycje florystyczne i geometryczne, utrzymane w ciepłych barwach ochry, turkusa, zgaszonej zieleni, ceglastej czerwieni czy ponadczasowym połączeniu bieli i czerni. Wykończenie dywanów ozdobnym akantem dodatkowo podkreśla ich luksusowy charakter, a także pozwala poczuć klimat włoskich willi położonych na brzegu Morza Śródziemnego.

 

warsaw bazaar sklep

 

By tarasowa aranżacja była spójna, warto uzupełnić ją o pasujące do dywanu podkładki pod talerze. Stanowią one niezębne akcesorium w trakcie długich letnich popołudni i wieczorów spędzanych na świeżym powietrzu, kiedy na balkonie nie tylko wypoczywamy i oddajemy się ulubionej rozrywce, ale również spożywamy posiłki czy chłodzące napoje. Warto więc zadbać nie tylko o ochronę stołu przed zabrudzeniem, ale również o estetyczny wygląd blatu, przy którym latem spędzamy wiele długich godzin.