Design

Wydarzenia

Trendy na 9. Interior Design Forum

2016-09-28
Trendy na 9. Interior Design Forum

Podczas jesiennej edycji jedynych w Polsce targów tekstyliów domowych zaprezentowano szeroką gamę nowości, przygotowanych według trendów obwiązujących na najbliższy sezon. 9. Interior Design Forum odbyło się 14 września br. w Galerii warszawskiego PGE Narodowego.


Spotkanie Interior Design Forum 2016 skupiło blisko 60 wystawców, wśród których m.in. znalazły się takie firmy, jak Dekoma, Gerster, Multi-Decor, Ozlem, Centrum Obrusów, Prime, Świat Lnu, Casa Valentina, Trevira czy Marcin Dekor. Dopisali również zwiedzający. Licznie pojawili się przedstawiciele sklepów, salonów i sieci detalicznych z branży wyposażenia wnętrz; pracowni i salonów dekoracji okien. Tradycyjnie stawili się też dekoratorzy i styliści wnętrz; projektanci i architekci; producenci mebli tapicerowanych oraz przedstawiciele sektora HoReCa i mediów.  

 

 

interior design forum 2016

 


W programie wydarzeń towarzyszących targom Interior Design Forum 2016 ważnym punktem był wykład Jerzego Osiki, właściciela i prezesa firmy Promedia, dotyczący trendów w wyposażeniu wnętrz na sezon wiosna / lato 2017, pozyskany od światowej agencji trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku. Podczas prezentacji poruszono najbardziej przydatne zagadnienia dotyczące trendów takich, jak „Old Havana”, „Cove” i „Meta Mix”. Można było dowiedzieć się, jakie będą najpopularniejsze materiały, grupy kolorystyczne, wzory czy też możliwości atrakcyjnego i nowatorskiego opracowania produktów na sezonowe okazje takie, jak Wielkanoc czy Dzień Matki. W następnym wystąpieniu Jerzy Osika opowiadał uczestnikom targów o strategiach, pomysłach i sukcesach najlepszych na świecie sklepów.


Jeszcze przed południem rozstrzygnięta została polska edycja międzynarodowego konkursu Global Innovation Awards, wyłaniającego najlepsze sklepy w branży wyposażenia wnętrz. W tym roku laureatem, który będzie reprezentował Polskę w finale podczas targów International Home & Houseweares Show w Chicago, zostały stacjonarne sklepy Dajar.

 

 

9 interior design forum

 


Następnie Tomasz Rawski z firmy Marcin Dekor przedstawił nowe w ofercie marki: Shadows Club i Top Line. Kamil Mistygacz z Multi-Decor przygotował prezentację  pt. „Shop in shop”, a Hana Foltankova z Treviry opowiedziała o trudnopalnych, bezpiecznych w użytkowaniu, tkaninach do dekoracji wnętrz.
Patronat medialny nad 9. edycją Interior Design Forum objęły magazyny i portale: Ambiente, Ambiente International, Biznes.meble.pl, Decoration&Design, Dom Idealny, Foorni.pl, Infoarchitekta.pl, Living Room, Liderbudowlany.pl, Meblarstwo Komponenty i Technologie, Meble.pl, Mieszkaniezpomysłem.pl, Nowy Magazyn, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Toto Design, Własny Dom oraz Wnętrze i Ogród.


Kolejna odsłona targów Interior Design Forum odbędzie się 1.03.2017 r. Już teraz zapraszamy do udziału. Informacje na temat tej i kolejnej edycji targów są zamieszczane na stronie: www.interiordesignforum.pl.

 

targi tekstyliów 2016