Design

Wydarzenia

Tworzone z miłości do przedmiotów - Targi Designu Wzory 2022

Tekst Targi Wzory • Zdjęcia Targi Wzory

2022-11-28
Tworzone z miłości do przedmiotów - Targi Designu Wzory 2022

Od pachnących świętami i lasem ręcznie robionych świec i kosmetyków, przez oryginalne ubrania, biżuterię aż do stylowych mebli, świateł i unikatowych zabawek – tego wszystkiego, a i jeszcze więcej, mogą spodziewać się goście kolejnej edycji Targów Designu WZORY. Wydarzenie to jest ważną pozycją w kalendarzu grudniowych, przedświątecznych atrakcji – absolutnie obowiązkową dla miłośników polskiego wzornictwa i rękodzieła.


Przedmioty tworzone z miłością – tym wspólnym określeniem można opisać wystawców imprezy, która od ponad 10 lat przyciąga najciekawszych producentów polskiego wzornictwa użytkowego. Nie chodzi tylko o czułe podejście do materii, wykreowanej przez artystów-wystawców, dla których Wzory to “jedyna taka impreza w Polsce”, ale też o miłość do natury, akceptacja zasad eco, fair play i fare trade.

 

 

 

Pracownie ceramiczne, rzeźbiarze, lokalni producenci marek odzieżowych, twórcy gier i zabawek dla dzieci, projektanci mebli i sztuki użytkowej, jubilerzy, zielarze i producenci kosmetyków – to tylko niektóre profesje uczestników Wzorów. Na targach zaprezentują się twórcy porcelany, tekstyliów, plakatów i printu, dodatków, a także sprzedawcy vintage. Towarzyszyć im będą nawet specjaliści od edukacji, oferujący warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wszyscy ci niezwykle ciekawi ludzie od lat zwiększają swój udział w imprezie, eksponując przed klientami i innymi wystawcami nowe efekty swoich pomysłów i rozwiązań estetyczno-użytkowych. Coś pięknego znajdą tu zarówno klienci z grubszym, jak i z cieńszym portfelem. A dla tych, którzy w tym roku zaciskają pasa, impreza jest doskonałym sposobem na to, by nacieszyć oczy i poobcować z małymi i dużymi dziełami sztuki. Targi to też przestrzeń do integracji, komunikacji, wymiany doświadczeń. Warszawskiej przestrzeni wystawienniczej towarzyszyć będą warsztaty, spotkania, rozmowy. We Wrocławiu, z kolei, targi odbywają się niemal w kultowej przestrzeni, w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, który sam w sobie jest godnym uwagi zabytkiem. Impreza jest też świetną okazją do obserwowania artystów i rzemieślników przy pracy.


Na niezapomniane spotkania z polskimi producentami sztuki użytkowej w tym roku można się wybrać do Wrocławia 3-4 grudnia (budynek NOT) lub do Warszawy 17-18 grudnia (Dom Braci Jabłkowskich).Prezentacja Wystawców i aktualności dotyczące Wzorów:
https://www.facebook.com/targi.wzory

 

Wśród wystawców znajdą się m.in.:

- Botanique Silk Jewelry

 

- Catchka

 

- Ceramystiq

 

- HS Studio

 

- Joanna Muzyka Studio

 

- Mūdo ceramic

 

- Necks

 

- Skladkolonialny.com