Design

Wydarzenia

W biznesowym klimacie

2016-08-16
W biznesowym klimacie

W dniach 6-9 września swój urokliwy - turystyczny klimat 35 - tysięczna Ostróda, położona w sercu Mazur, zamieni na typowo biznesowy. W tych dniach bowiem w Centrum konferencyjno-targowym Expo Mazury, odbędzie się cykliczne spotkanie meblarzy, designerów i przedstawicieli branży  drzewnej, czyli 43. Edycja Międzynarodowych Targów Meblowych oraz 3. edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.Wrześniowe spotkanie w Ostródzie będzie jedną z największych w Polsce prezentacją oferty zarówno polskiego jak i zagranicznego przemysłu meblarskiego, od tkanin czy płyt po gotowe wyroby, również te designerskie, po surowce i akcesoria meblowe, komponenty, chemikalia, urządzenia i maszyny do produkcji mebli, ich obróbki oraz magazynowania. Możliwe będzie również poznanie i przetestowanie specjalistycznego oprogramowania do projektowania.

 

Targi Obróbki Drewna OstródaMiędzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie to czołowy event w branży w Polsce, będący na stałe w kalendarzu imprez producentów mebli od ponad 20 lat. Odbywające się w jednym z najnowocześniejszym obiekcie targowo-konferencyjnym w kraju, z roku na rok przyciągają coraz więcej zwiedzających. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 11 000 biznesowych zwiedzających z 28 krajów, miedzy innymi z: Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Estonii, Czarnogóry, Chorwacji, Węgier, Grecji, Kolumbii, Izraela, Francji, Niemiec, Holandii, Rosji, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii czy  Hiszpanii. W tym roku liczymy na jeszcze lepszy wynik.

 

targi mebli drewnianych

 

Równolegle z 43. edycją Międzynarodowych Targów Meblowych odbędzie się 3. edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA, co daje możliwość przyjazdu w jednym czasie wielu specjalistów z kilku dziedzin i działów jednej firmy.
Targi AMIA stanowią idealną formę promocji, ale również kreują relacje, które procentują w postaci dużych kontraktów, kluczowych szczególnie dla małych i średnich firm.

 

targi branży meblarskiej ostróda 2016

 

Oba wydarzenia ze względu na swój międzynarodowy charakter mają nieoceniony wpływ na promocję województwa warmińsko-mazurskiego, a formuła biznesowa i podpisane podczas targów kontrakty bez wątpienia pobudzają aktywność gospodarczą w regionie. Stąd wsparcie oraz rekomendacja władz województwa warmińsko-mazurskiego, w tym Wojewody Pana Artura Chojeckiego oraz Marszałka Pana Gustawa Marka Brzezina.

 

targi drewna 2016

 

Targom towarzyszyć będą pokazy tematyczne, panele dyskusyjne i konferencje z udziałem wybitnych gości związanych z sektorem, polskim biznesem i szeroko pojętym designem. W programie czterech targowych dni miedzy innymi ekspercki wykład dotyczący możliwości pozyskania dofinansowania na działania promujące eksport dla firm mikro, małych i średnich, prelekcje na temat strategii wyboru ochrony wzoru przemysłowego w meblarstwie prelekcje, seminaria dotyczące rozszerzenia działalności na rynek USA,  czy warsztaty z zakresu wystawiennictwa: doboru sztuki, sposobu ekspozycji i montażu do kolorystyki pomieszczenia, wielkości jego ścian i przeznaczenia pomieszczenia.