Design

Dekoracje

W krainie iluzji

Tekst Justyna Lubas-Wałęcka • Zdjęcia FEEBY.PL

2017-09-29
W krainie iluzji

Gdy pozbawiasz rzeczywistość namacalnych kształtów, wkraczasz w strefę niedookreślenia. Wyobraźnia w kontakcie z nieznanym obiektem zaczyna intensywniej pracować. Próbuje samodzielnie obrać kierunek, wytyczyć ścieżkę, która prowadzi wprost w ramiona sensu. Na tym polega fenomen sztuki abstrakcyjnej. Niekiedy wiedzie umysł na manowce. Częściej poddaje go bodźcom, które emitują plamy barwne, kontury i linie zamknięte w płaszczyźnie obrazu. Współczesne aranżacje wnętrz doceniają wartość tak kreatywnej sztuki. Spotkasz ją w dekoracjach ściennych…

 

pentaptyk feeby

 

Codzienne funkcjonowanie w małych mieszkaniach jest o wiele łatwiejsze, kiedy pojawia się w nim parawan pokojowy. Zasłania garderobę, nieestetyczne defekty wnętrza, schowki, bałagan, niepościelone łóżko, dzieli open space kuchnia-salon… Potrafi też wyśmienicie udekorować wnętrze w duchu nonszalanckiej awangardy. Przenikające się materie, kształty, twarze i zwierzęta na modułach kotary przykuwają uwagę. Dodają ozdobionej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Obszerna ścianka działowa z nieoczywistą kompozycją abstrakcyjną z pewnością spotka się z uznaniem wielu miłośników trendu boho, industrial lub modern. Atutem nowoczesnych kotar ozdobnych jest ich mobilność, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że jedno wnętrze doświadczy kilkunastu modnych stylizacji. Dostępne na rynku modele posiadają skrzydła obite dwustronnym nadrukiem z fantazyjnymi wzorami, co daje możliwość delektowania się ekspresją malarstwa w wielkim formacie.

 

abstrakcyjne obrazy

 

WIZJA PEŁNA GEOMETRII I KONSTRUKTYWNYCH ROZWIĄZAŃ

Uporządkowane formy w obrazach Kazimierza Malewicza czy „Pieta” Mondriana fascynują czytelnością kompozycji. Stąd ogromna popularność abstrakcji geometrycznej wśród dzisiejszych twórców, którzy poniekąd starają się kontynuować dzieło wielkich mistrzów. Estetyka linii i matematycznej reguły posiada w sobie pierwiastek boskości. Czysty kolor i mocny kontur wprowadzają do aranżacji poczucie radości oraz swobody. Obrazy czy ozdoby napełnione ekspresją geometrii dodają wnętrzu designerskiego sznytu i perfekcji. Poligonalne kształty, jak również linearne wzory w dekoracjach salonu (sypialni lub biura) wykreślą matematyczny ład elegancji.

 

abstrakcyjna dekoracja

 

SENNE ZŁUDZENIA W PIĘCIU AKTACH PŁÓTNA

Pastelowe układanki z małych kształtów przypominają widziane przez zadymioną szybę krajobrazy. Zmienione w obraz pentaptyk stają się artefaktem dla wnętrza. Wieloczęściowy obraz w wyblakłej, lekko zszarzałej jak wytarty jeans kolorystyce chętnie zagości w niewielkiej sypialni. Ozdoby złożone z kilku elementów podkreślają linie wertykalne pomieszczenia, optycznie podwyższają sufit. Wyciszające kompozycje abstrakcyjne pasują do wnętrz przeznaczonych do wypoczynku czy pracy umysłowej. Sączą delikatny magnetyzm i romantyzm w klimat wnętrza. Układają do snu i koją niespokojną duszę. Neutralizują zbyt surowy wygląd pomieszczenia świetlistością bieli i lazurowych smug. Dają poczucie wewnętrznej ulgi, gdy w nie spoglądamy. Otulają jak mgła łagodnością deseni i nienachalnych kontrastów.

 

pentaptyk dekoracja

 

GALERIE I KASKADY INSPIRUJĄCYCH MIRAŻY

O współczesnym plakacie można powiedzieć tylko tyle, że śmiało wytycza nowe reguły w sztuce wizualnej. W abstrakcyjnym i dosłownym znaczeniu tego słowa. Postery typu minimal design charakteryzuje pozytywny przerost formy nad treścią. Nieważne, czy jest to plaster mięsa, chmura czarnego dymu, drgająca powierzchnia kałuży w ulewie, czy morska fala. Każda z tych rzeczy pokazana w nieznanym dotąd ujęciu, natychmiast staje się obiektem artystycznym. Tym ciekawszym, im bardziej przejaskrawionym. Jeżeli ktokolwiek szuka pomysłu na refreszing pomieszczenia z kreatywnym twistem, niech zastanowi się nad stworzeniem galerii ekstrawaganckiego plakatu w domu lub biurze. Miks rożnych formatów, układów nad schodami lub nad sofą osadzi wnętrze w zupełnie nowym kontekście.

 

obrazy tendo dcor

 

Wizjonerskie kompozycje graficzne w dekoracjach są znakomitym sposobem na udaną metamorfozę pustych lub banalnie wykończonych ścian. W asymetrii oraz dynamice ozdób kryją się cząstki emocji artysty. Krzykliwość lub nostalgiczny spokój jego wyimaginowanego świata dodaje skrzydeł aranżacji. Wznosi ją na wyżyny dobrego stylu. Zaskakuje odbiorcę, prowokuje do refleksji. Zatem daj się porwać sile iluzji. Niech rozpłynie się swobodną strugą barw w Twoim otoczeniu.

 

dekoracyjne obrazy

 

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę FEEBY.PL.