Design

Wydarzenia

Design, trendy i ponad 64 tys. zwiedzających

Tekst Warsaw Home • Zdjęcia Warsaw Home

2017-11-07
Design, trendy i ponad 64 tys. zwiedzających

Takich targów, na taką skalę, jeszcze w Polsce nie było. Znakomite wzornictwo, wielcy producenci, gwiazdy designu i najlepsi architekci przyciągnęli na Warsaw Home tłumy zwiedzających. Sukces drugiej edycji Warsaw Home pokazał, że takiego wydarzenia w naszym kraju bardzo brakowało.

 

Na żadnych innych targach w Polsce nie można było zobaczyć jednocześnie tylu polskich producentów, wielkich międzynarodowych firm, początkujących polskich marek i dobrego wzornictwa z całego świata. Nigdzie nie można było spotkać tak wielu gwiazd designu  i architektury. Żadne inne wydarzenie nie uwzględnia w takim stopniu średniego i wysokiego segmentu rynku meblowego i wnętrzarskiego, żadne nie odpowiada też równie dobrze na potrzeby architektów i inwestorów z branży wnętrz biurowych i publicznych. Warsaw Home to ewenement w Europie Środkowo-Wschodniej i największe takie targi w Polsce.

 

 warsaw home 2017

 

Warsaw Home w liczbach

Tegoroczną edycję Warsaw Home odwiedziło ponad 64 tys. zwiedzających, a wśród gości było 9 tys. architektów, projektantów wnętrz i stylistów. Warsaw Home zajęło niemal trzy razy więcej powierzchni, niż w zeszłym roku, czyli 65 tys. mkw. w trzech halach podwarszawskiego centrum wystawienniczego Ptak Warsaw Expo. Impreza zgromadziła niemal 400 firm i 600 marek, stając się platformą dla biznesu, jak i promocją dobrego wzornictwa.

 

targi warsaw home 2017

 

Design i dizajn

Skala targów pozwoliła na połączenie wielu różnych elementów: debat i warsztatów, prezentacji dużych i małych firm, promocji producentów i dystrybutorów. Stanowiska polskich wystawców nie ustępowały koncepcjom międzynarodowych firm. Poland Design Festival, będący częścią targów Warsaw Home, promował dobry polski design i młode polskie marki. Krajowe wzornictwo na światowym poziomie można było podziwiać również na stoiskach znaczących rodzimych producentów. Nowe, ciekawe propozycje przedstawili na przykład Black Red White, Comforty, Noti, Swarzędz Home i VOX.

 

 warsaw home 2017 stoiska

 

Rozmowa o wzornictwie i architekturze

Trendy można było śledzić nie tylko na stoiskach wystawców. Program obejmował również wykłady i dyskusje z udziałem największych polskich i światowych gwiazd designu i architektury. Można było posłuchać m.in. Roberta Koniecznego, Oskara Zięty, Tomka Rygalika, Roberta Majkuta, Mai Ganszyniec, Krystiana Kowalskiego, Przemo Łukasika czy Jakuba Szczęsnego. Na Warsaw Home pojawił się duet projektantów ze studia architektonicznego i projektowego Neri&Hu Office for Design and Research, holenderski designer i rzemieślnik Paul Heijnen (jego prace można było zobaczyć na żywo na stoisku marki KOOKU) i mistrz luksusowych francuskich tkanin oraz tapet Pierre Frey. Po raz drugi na targi Warsaw Home przyjechał Karim Rashid – wystąpienie projektanta, tak jak w zeszłym roku, przyciągnęło setki osób.

 

Warsaw Home rozwija się dzięki energii i pomysłowości swoich twórców – na czele z Kasią Ptak, ale też dzięki swoim wystawcom i zwiedzającym. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

 

 warsaw home 2017 prelekcje

 

Po więcej informacji zapraszamy na: www.warsawhome.eu, https://www.facebook.com/homewarsaw/, https://www.facebook.com/polanddesignfestival/