Design

Wydarzenia

Wawa Design Festiwal 2017

Tekst Wawa Design Festiwal • Zdjęcia Wawa Design Festiwal

2017-08-16
Wawa Design Festiwal 2017

Coraz więcej wiadomo o programie 5. edycji Wawa Design Festiwal, największego święta designu w stolicy. Oprócz trwających od 9 do 17 września wystaw, odbędzie się też szereg wykładów i warsztatów.

W tym roku Wawa Design Festiwal rozpocznie się w sobotę 9 września i potrwa ponad tydzień. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, centralnym miejscem festiwalu będzie Budynek 19 na terenie Soho Factory (ul. Mińska 25). To tutaj odbędzie się część wystaw, wykładów i warsztatów. Pozostałe z nich zostaną zorganizowane w Centrum Kreatywności na Pradze (ul. Targowa 56).Budowanie łodzi i nie tylko

Tegoroczna edycja Wawa Design Festiwal jest ściśle powiązana z obchodami Roku Rzeki Wisły, dlatego przyświeca jej hasło „Uwodzeni” i część wystaw będzie powiązana tematycznie z najważniejszą dla Warszawy rzeką. Z tej okazji zobaczymy m.in. organizowaną przez Miasto Szkutnia interaktywną wystawę główną „Uwodzeni wiosłem i dłutem” - od początku festiwalu będzie można śledzić postępy w budowie drewnianej łodzi przez mistrzów rękodzieła. Wystawy poświęcone wodzie i rzece przygotuje również studio ARTECTONICA, a także Aleksandra Kujawska, artystka związana z Katedrą Szkła na ASP we Wrocławiu.

 

wawa design festiwal 2017

Podczas Wawa Design Festiwal zobaczymy też m.in. wystawy Śląski Design lat 60. i 70. XX wieku, Kids Design czy Szkło Drostów z prywatnej kolekcji Weroniki Sołtysiak.Design dla wszystkich

Wawa Design Festiwal jest także przestrzenią, w której specjaliści od designu mogą wymienić się doświadczeniami, przekazać wiedzę innym, a także poszerzyć swoje kompetencje. Prawie każdego dnia festiwalu będą odbywać się specjalistyczne wykłady i warsztaty. Zaplanowany jest m.in. cykl „Rozmowy o designie”, konsultacje z architektem wnętrz pt. „Mieszkaj funkcjonalnie i estetycznie” i kreatywna prezentacja „Pechakucha Warsaw Night”.

Z myślą o twórcach przygotowywane są także wykłady „Kwestie prawne w zakresie twórczości projektanckiej” i „Design a przedsiębiorczość. Jak pozyskać klientów?”. Kompetencje sprzedażowe projektanci będą mogli także podnieść na warsztatach sprzedażowych „Jak sprzedać swój projekt – warsztaty dla sektora kreatywnego”.

Miłośnicy designu i początkujący twórcy również będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych spotkaniach warsztatowych. W zależności od zainteresowań, do wyboru będą m.in. „Warsztaty z renowacji mebli”  „Synergiczne wnętrze – jak funkcjonalnie i estetycznie urządzić mieszkanie”.

Szczegółowy program Wawa Design Festiwal 2017 poznamy wkrótce.