Design

Trendy

Wnętrza pełne słońca. Wystrój w stylu tropical boho /WIDEO/

Tekst Magda Pawluk/ Film: DESIGN BOOK • Zdjęcia Shutterstock

2021-08-20
Wnętrza pełne słońca. Wystrój w stylu tropical boho /WIDEO/

Tropical boho to styl pełen życia, który łączy wpływy różnych kultur i elementy wielu estetyk. Nie boi się kolorów i tekstur. Odważnie z nich korzysta i kreatywnie je miksuje. Jest pełen fantazji. Pozostawia też wiele miejsca dla twórczej swobody. Dzięki temu można mu nadać osobisty charakter. Znakiem rozpoznawczym stylu jest efektowne zestawienie elementów boho z klimatem tropików. W efekcie wnętrza wypełniają się letnią atmosferą. Są pełne pozytywnej energii i słońca. Poznajcie tajniki stylu boho. 

 

 

 

 

 

 

Nasze Inspiracje:

 

Inspirowany tropikami, naturą i etnicznością styl dobrze sprawdzi się jako wystrój mieszkań osób ceniących kreatywność, otwartych na świat i odnajdujących harmonię w bogactwie form, kolorów, materiałów oraz deseni, jakimi raczy nas estetyka tropical boho.

 

 

Jak wskazuje nazwa trendu, jego wyróżnikiem jest widoczny wpływ motywów tropikalnych. Ich nagromadzenie ma stworzyć wrażenie zacisznego azylu rodem z tropikalnego lasu, dokładnie tak jak w stylu Urban Jungle.

 

 

We wnętrzach w stylu tropical boho natura jest wszędzie. Na każdym kroku możemy napotkać elementy inspirowane pięknem przyrody i wprost z niej zaczerpnięte. Ekologiczne materiały są tu mile widziane pod każdą postacią. Podstawą wielu aranżacji jest drewno, które w odsłonie tropical boho w ramach jednej kompozycji pojawia się w wielu odcieniach.

 

 

Gama barw wykorzystywanych w aranżacjach w stylu tropical boho jest przyjemna i uspokajająca. Ma ona kreować atmosferę relaksu, jak na egzotycznych, beztroskich wakacjach. Subtelne odcienie z palety ziemi wprowadzane są w dodatkach, a na większych powierzchniach pojawiają się wyraziste kolory. Zdobią meble i ściany, tworząc przepiękną kompozycję, w której dominować mają barwy inspirowane dżunglą, a więc przede wszystkim zieleń występująca we wszystkich jej odcieniach i ciepłe kolory, jak: żółty, pomarańczowy, kakaowy brąz czy ochra.

 

 

Styl tropical boho występuje w różnych odsłonach. Może być bliski naturze, wręcz rustykalny, ale także prezentować się bardzo elegancko. Inspiracją dla niego często stają się wystroje luksusowych hoteli z najpiękniejszych zakątków świata. Stąd w wystrojach w stylu tropical boho pojawiają się ekskluzywne materiały, jak marmur, aksamit, jedwab, a także złote akcenty i designerskie dodatki w postaci modnych lamp, naczyń, stolików kawowych.