Design

Wydarzenia

Wzory na święta już 17-18 grudnia w warszawskim Domu Towarowym Braci Jabłkowskich

Tekst Targi Wzory • Zdjęcia Targi Wzory

2022-12-16
Wzory na święta już 17-18 grudnia w warszawskim Domu Towarowym Braci Jabłkowskich

Ponad 180 ekowystawców w wyjątkowej przestrzeni Domu Braci Jabłkowskich przywita odbiorców imprezy, która może poszczycić się już ponad dziesięcioletnią tradycją. W tym roku organizatorzy nie tylko oferują możliwość zakupu tzw. prezentów z duszą, ale także zapraszają na cykl fantastycznych warsztatów. Wstęp na najciekawsze targi polskiego designu jest bezpłatny dla wszystkich!

 


Idea Wzorów poświęconych polskim twórcom sztuki użytkowej i przedmiotów ładnych z każdym rokiem okazuje się bardziej trafiona. Ilość wystawców, hołdujących nie tylko oryginalnemu wzornictwu, ale przede wszystkim realizujących misję eko produkcji, nieustannie wzrasta. Podobnie jest z odbiorcami, którzy coraz chętniej dokonują świadomych zakupów, rezygnując z taniego konsumpcjonizmu pod znakiem towarów z Chin na rzecz tego, co estetycznie piękne i stworzone pod ręką.

 


Szukając prezentów dla bliskich warto poszukać czegoś wyjątkowego, najlepiej oznaczonego tagiem #zerowaste lub #lesswaste, czego produkcja dodatkowo jest rodzima. Najlepiej też rozglądać się za upominkami, które posłużą dłużej niż przez chwilę, jak np. porcelana. Będąc na  Wzorach, warto pochylić się więc nad minimalistycznymi produktami marki Lutumursi. Kawa z filiżanki wyprodukowanej z miłością z pewnością będzie smakować wyjątkowo. Klienci szukający odważniejszego wzornictwa powinni skierować uwagę na oryginalne rzeczy wytworzone przez Otooto, oferującej różnego rodzaju mydelniczki, tace, podstawki na bużuterię i inne przedmioty wykonane z solidnych i pięknych materiałów. Zwolennicy elegancji oraz wysokiej jakości szkła i porcelany powinni odwiedzić stoisko Atelier Porcelany. Designerskie szkło i oryginalne wzornictwo zachwycą najwytrawniejsze gusta.

 


Szukając eko prezentów, można sugerować się samym materiałem. Wykonane z drewna, jednocześnie artystyczne i funkcjonalne biurowe przedmioty użytkowe to cecha rozpoznawcza rzeczy WellDone. Ponieważ jest to marka fundacji „Być razem”, zakup takiego prezentu to nie tylko decyzja zakupowa z ukłonem do Matki Natury, ale również cegiełka dołożona do wzmocnienia idei zrównoważonego rozwoju. Entuzjaści drewna, mający chrapkę na znacznie więcej niż przedmioty z drewna, powinni zajrzeć na stoisko Stolarni warszawskiej. Poznacie rzemieślników, którzy z drewna potrafią zrobić wszystko i to w duchu eko. Idea szacunku do natury również przyświeca twórcom marki R.oddity. Torebki, wykonane z włoskiej skóry garbowanej roślinnie, według pięknego, prostego designu, mają nie tylko gwarantować nietoksyczność produkcji i bezpieczeństwo dla alergików, ale także są uszyte ze skóry odzyskanej, stanowiącej produkt uboczny przemysłu spożywczego.

 


Entuzjaści praktycznych prezentów mogą skorzystać z oferty firmy Alba, proponującej niepowtarzalne kosmetyki, produkty do czyszczenia i wiele innych. Miłośnicy pięknych grafik czy plakatów mają szansę znaleźć coś dla siebie i to z pierwszej ręki – tj. kupując je od samych artystów, jak Marta Ignerska czy Marta Róża Żak. Fani prezentów inspirowanych innymi kulturami, koniecznie powinni odwiedzić Paititi, czyli „sklep holistyczny dla duszy i ciała”, oferujący wiele produktów dla poszukiwaczy relaksu, odpoczynku i harmonii.

 


Uwaga! To nie koniec wrażeń. Organizatorzy zadbali o nietypowe imprezy towarzyszące, czyli warsztaty dla gości Wzorów. Spotkanie z naturalnym barwienie, warsztat tworzenia świątecznych kolaży czy lasów w słoikach to tylko niektóre atrakcje czekające na odbiorców. Dwa dni w otoczeniu pięknych rzeczy, zapach świeżo palonej kawy i pierników z pewnością nie zawiedzie nikogo i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 


Wzory to obietnica zakupów, które zbliżają do świąt atmosferą ciepła i wzajemnej troski o siebie, innych i otaczający nas świat. To także przykład wydarzenia, które kształtuje gusta i dobre przyzwyczajenia. Rozwój świadomości ekologicznej i idące za tym decyzje zakupowe to pierwsze kroki do zmiany świata na lepsze.

 


Najbliższe Wzory: 17-18 grudnia 2022

Warszawa, Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25

Sobota 11:00-19:00

Niedziela 11:00- 18:00

 

 


Więcej informacji:
www.wzorytragi.pl
https://www.facebook.com/targi.wzory


Warsztaty (bezpłatne):
https://fb.me/e/24sImC7Uc