Design

Wydarzenia

Zainspiruj się na targach HOME DECOR 2024

Tekst Targi Home Decor • Zdjęcia Targi Home Decor

2024-02-15
Zainspiruj się na targach HOME DECOR 2024

Od 20 do 23 lutego 2024 roku odbędzie się w Poznaniu kolejna edycja biznesowych Targów Wnętrz HOME DECOR. Wydarzenie to co roku odwiedzane jest przez kilkanaście tysięcy zwiedzających z około 70 krajów. To najbardziej międzynarodowe spotkanie branży wnętrzarskiej i dekoracyjnej w Polsce.

 

Na ekspozycji będzie można zobaczyć można nowe kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tkanin i tekstyliów, ceramiki, szkła oraz innych elementów dekoracyjnych. W tym samym czasie w sąsiednich pawilonach odbędą się największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej MEBLE POLSKA. Łącznie ekspozycja prawie 300 firm z 15 krajów zajmie 7 pawilonów.

 

Scena INSPIRACJE

Podczas Targów HOME DECOR w dniach 21 i 22 lutego organizatorzy zapraszają na Scenę INSPIRACJE (pawilon 10). Na zwiedzających czekać będzie tu garść solidnej wiedzy oraz specjaliści związani z polskim wzornictwem i marketingiem wnętrzarskim. Wydarzenie kierowane jest zarówno do projektantów i architektów wnętrz, jak i handlowców, producentów i dystrybutorów związanych z branżą wnętrzarską. Przedstawiamy ekspertów i tematykę wystąpień i dyskusji na Scenie INSPIRACJE?

 

Czy AI przyniesie rewolucję w branży wnętrzarskiej?

Kto z nas nie zadaje sobie pytania: czy sztuczna inteligencja w branży wnętrzarskiej to ewolucja czy rewolucja? A może i jedno, i drugie? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Ernest Domaradzki (Forma Wizualna), prezentując praktyczne przykłady i realne zastosowania AI, które już teraz mogą być wykorzystywane w codziennej pracy projektowej. Ekspert przedstawi proces koncepcyjny wspierany przez generowanie wizualizacji do szkicu oraz zgłębi temat automatyzacji z udziałem sztucznej inteligencji, dzięki której umożliwia zwiększenie efektywności i skorzystania z rozwiązań wcześniej niedostępnych.

 

Instagram vs rzeczywistość

Z kolei podczas panelu dyskusyjnego z udziałem znanych projektantek omówimy największe wyzwania związane z urządzaniem wnętrz w Polsce w 2024 roku. Wezmą w nim udział: Anna Błaszczyk z pracowni Artewizjon, Karolina Drogoszcz z Mango Investments oraz Antonina Sadurska z pracowni FUGA Architektura Wnętrz.

 

Sztuka dobierania dekoracji do ponadczasowych wnętrz

Tworzenie harmonijnego i estetycznego wnętrza to prawdziwa sztuka. Niezbędna jest tu zdolność zręcznego balansowania pomiędzy kolorami, teksturami i kształtami oraz niezwykła umiejętność łączenia kontrastów i budowania przyjaznej oku równowagi. To na początek. Bo aby przestrzeń, w której żyjemy, naprawdę odpowiadała oczekiwaniom i charakterowi mieszkańców, potrzeba czegoś więcej niż ponadczasowej, poprawnie zaaranżowanej bazy. Co jest tajemnicą? Dekoracje! O tym w jaki sposób dobierać je do pomieszczeń, jak je łączyć i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru, w trakcie panelu eksperckiego opowie stylistka i dekoratorka wnętrz Kamila Jakubowska-Szmyd (Milalook).

 

 

Design z Polski

Drugi dzień na scenie INSPIRACJE poświęcony będzie polskiemu designowi. Kiedy był najlepszy czas dla polskiego designu? Zdaniem Anny Grużewskiej, redaktor naczelnej magazynu "Czas na Wnętrze" jest właśnie teraz! Rodzimi projektanci z sukcesem pracują dla każdej z branż krajowego przemysłu. Oprócz tradycyjnie mocnego meblarstwa zyskują uznanie również w obszarach związanych z oświetleniem i akustyką, a także w dziedzinach tak niszowych, jak projektowanie urządzeń medycznych. Jesteśmy świadkami ogromnej zmiany, jaka zachodzi w środowisku projektowym, ale czasem nie umiemy jej dostrzec. Dzięki wystąpieniu Anny Grużewskiej spojrzymy na nią z pewnej odległości, by zobaczyć liderów zmiany oraz wschodzące gwiazdy.

 

Najciekawsze realizacje Made in Poland

Co mają dziś najlepsze polskie projekty wnętrz i czym się wyróżniają? Jakie powinny być, by uznać je za godne uwagi? Jakie elementy, trendy i inne smaczki znajdziemy w polskich realizacjach? W trakcie wykładu "Made in Poland – polskie wzornictwo tworzy wyjątkowe wnętrza" na Scenie INSPIRACJE Katarzyna Księżopolska (MAGAZIF.com) przyjrzy się ciekawym realizacjom z ostatnich lat i zgłębi temat z trzech perspektyw: obowiązujących trendów, analizy portfolio wyróżniających się pracowni i genialnych produktów, które czynią wnętrze wyjątkowym.

 

Promocja za granicą

Polska branża wnętrzarska coraz częściej przykuwa uwagę zagranicznych klientów i inwestorów. Działamy zdecydowanie odważniej niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu, a rodzimi architekci, projektanci oraz firmy produkujące meble i akcesoria świętują kolejne sukcesy. Tym samym stają się nierozłącznym elementem wnętrzarskiego świata Zachodu i nie tylko. Jak o promocję swoich marek za granicą dbają najlepsi? Gdzie warto bywać, a gdzie należałoby się pokazać? I jak szukać nowych możliwości promocji polskiego biznesu wnętrzarskiego? O tym wszystkim opowie Justyna Siejka, współwłaścicielka agencji Home Sweet Home PR.

 

Dla uczestników targów HOME DECOR i MEBLE POLSKA udział w prelekcjach na Scenie INSPIRACJE jest bezpłatny.

 

Więcej informacji: www.homedecor.pl