Design

Wydarzenia

Zapraszamy na targi MEBLE Polska, Home Decor i arena DESIGN

Tekst interiorsdesignblog.com • Zdjęcia interiorsdesignblog.com

2018-01-19
Zapraszamy na targi MEBLE Polska, Home Decor i arena DESIGN

W dniach 6-9.03.2018 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Home Decor, MEBLE Polska i arena DESIGN – największych w Polsce targów meblowych, urządzania wnętrz i poświęconych wzornictwu.

 

Przez te dni Poznań będzie gościł architektów, projektantów, handlowców oraz miłośników dobrego wzornictwa. Na ekspozycji swoje najnowsze kolekcje zaprezentuje blisko 600 marek z Polski i zagranicy. Blok targów co roku odwiedza ponad 20 tys. osób z ponad 50 krajów. W trakcie wydarzenia mają oni okazję zapoznać się z trendami na najbliższe lata, nowościami w ofertach wystawców, wysłuchać prelekcji i ciekawych dyskusji zaproszonych gości, ekspertów w dziedzinie designu i aranżowania wnętrz.

 

arena design 2018

 

Siła dodatków!

- Home Decor to jedna z trzech prestiżowych imprez organizowanych w tym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dotyczących szeroko pojętego tematu aranżacji wnętrz, które idealnie uzupełnia się z ofertą prezentowaną przez wystawców na targach MEBLE Polska i w ramach arena DESIGN – mówi Natalia Tarachowicz, dyrektor Home Decor. Zakres tematyczny tych targów obejmuje między innymi oświetlenie, tekstylia, wyposażenie kuchni i łazienki, wykończenia wnętrz oraz wszelkie dekoracje – w tym obrazy, lampiony i świeczniki. Siłą dekoracji jest to, że to właśnie one nadają wnętrzu charakter i styl. Wiedzą to setki architektów i projektantów, odwiedzający Home Decor. Podczas edycji 2018 po raz kolejny swój autorski projekt zaprezentują projektantki, stylistki, blogerki wnętrzarskie. Zaaranżują przestrzeń Bloggers Zone meblami i dekoracjami z oferty firm uczestniczących w Home Decor, Meble Polska i arena DESIGN. - Będzie to autorskie, nowoczesne i trendsetterskie spojrzenie na aranżację wnętrza, integrujące propozycje wystawców - przekonuje Ula Michalak, inicjatorka wydarzenia. Dodatkowo w ramach Bloggers Zone odbędzie się cykl spotkań, warsztatów i prelekcji dotyczących sztuki aranżacji i dekoracji wnętrz.

 

targi arena design 2018

 

Wyjątkowy jubileusz

W 2018 roku odbędzie się już 10. edycja areny DESIGN – najważniejszego w Polsce wydarzenia, które promuje innowacyjne wzornictwo oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami. Przez dekadę arena DESIGN mocno się zmieniła – powierzchnia wystawiennicza zwiększyła się czterokrotnie, z roku na rok rosła też liczba wystawców i zwiedzających, ale przede wszystkim, co cieszy organizatorów najbardziej, zaistniała w świadomości producentów i projektantów. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs TOP DESIGN award. Jury konkursu TOP DESIGN award wybiera i nagradza produkty odznaczające się wybitną jakością wzorniczą. W ciągu 10 lat znakiem tym odznaczono 60 produktów. Od trzech lat wydarzeniu towarzyszy wystawa VIVA light, prezentująca nowatorskie produkty, materiały i technologie w dziedzinie oświetlenia.

 

arena design 2018 w poznaniu

 

Znakiem firmowym areny DESIGN stały się także spotkania ze światowej klasy projektantami. Gośćmi wydarzenia byli m.in. Nipa Doshi ze studia Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber ze Studia Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, grupa projektowa FRONT DESIGN - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Werner Aisslinger czy Karim Rashid. - Lista dotychczasowych gości jest imponująca. Ogromnie cieszymy się, że światowej sławy projektanci nam zaufali i wybrali Poznań, by właśnie z uczestnikami arena DESIGN podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. To buduje wiarygodność naszej marki i sprawia, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający chcą współtworzyć to wydarzenie – tłumaczy Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

 

arena design 2018 program

 

Tegorocznym motywem przewodnim, wokół którego będzie się koncentrował program areny DESIGN są POKOLENIA/GENERATIONS. W dzisiejszym wzornictwie nie można nie doceniać doświadczenia i dorobku Starszych, ale również nie można zamykać się na wizję i kreatywność Młodych. – Czy te dwa światy mogą się dzisiaj zrozumieć? Czy mogą współpracować ze sobą? Jak wykorzystać potencjał obu grup? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie kolejnej edycji wydarzenia – zachęca Małgorzata Czubak.

 

arena design 2018 atrakcje

 

Międzynarodowe kontraktacje meblowe

Największą część ekspozycji zajmą Targi MEBLE POLSKA, najważniejsze międzynarodowe kontraktacji meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie to przyciąga co roku tłumy handlowców z całego świata. Po ośmiu latach od zmiany formuły na ściśle biznesową targi MEBLE POLSKA znajdują się w czołówce najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie. Zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu wyrazili niemal wszyscy najważniejsi polscy producenci i eksporterzy mebli. Ale coraz więcej jest także wystawców zagranicznych, którzy na poznańskich targach poszukują kupców. - Fama, że do Poznania regularnie przyjeżdżają tysiące kupców meblowych z ponad 50 krajów rozeszła się po świecie. Zauważamy, że coraz więcej zagranicznych producentów postrzega targi MEBLE POLSKA jako skuteczne narzędzie promocji sprzedaży swoich kolekcji – mówi dyrektor targów MEBLE POLSKA, Józef Szyszka. Dotyczy to głównie firm z krajów Europy Środkowej i Wschodniej – Rumunii, Ukrainy, Rosji i Litwy. Z roku na rok oferta targów MEBLE POLSKA robi się także coraz bardziej urozmaicona. Obok korzystnych cenowo mebli z płyty meblowej na stoiskach zobaczyć będzie można także wiele ciekawych kolekcji z litego drewna i inne meble klasy premium. Ekspozycję uzupełni bogata oferta materacy, w których produkcji Polska jest światowym liderem. Część kolekcji mebli prezentowana będzie w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms) dostępnych dla kluczowych kupców, dysponujących największymi budżetami zakupowymi.