Design

Wydarzenia

Zaprojektowani na spotkania z dizajnem. 14-17 listopada w Krakowie

Tekst Krakowskie Szkoły Artystyczne • Zdjęcia Krakowskie Szkoły Artystyczne

2019-11-14
Zaprojektowani na spotkania z dizajnem. 14-17 listopada w Krakowie

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem (czwartek-niedziela, 14-17 listopada) upłyną w tym roku po znakiem rozmów i warsztatów na temat designu, architektury wnętrz oraz mody. Wydarzenie powstałe z inicjatywy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, jest częścią cyklu Sztuka do Rzeczy, organizowanego przez Miasto Kraków. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie słynny architekt Robert Konieczny, który odwiedzi galerię Solvay Park i spotka się z publicznością.

 

Osią Zaprojektowanych będą warsztaty, w czasie których będzie można postawić pierwsze kroki w karierze designera lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania logotypu, tworzenia abażura do lampy oraz szycia nerki (szczegółowy program bezpłatnych warsztatów – www.ksa.edu.pl).

 

Inauguracja Zaprojektowanych odbędzie się w czwartek, 14 listopada, w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (ul. Zamoyskiego 52). O godz. 17 nastąpi oficjalne otwarcie wystawy Fotoprzestrzenie, w ramach której studenci Szkoły pokażą swoje spojrzenie na temat projektowania przestrzeni. Potem odbędzie się spotkanie z projektantkami z Mediolanu – Emmą Scolari oraz Zuzanną Niespor (godz. 17.45), a także debata na temat pierwszych kroków, które powinien podjąć początkujący architekt wnętrz (godz. 18.30).

 

 

W piątek, 15 listopada, w trakcie wykładów master class w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (ul. Zamoyskiego 52) odbędą się dwa niezwykle ciekawe spotkania z autorytetami projektowania. Poruszone zostaną tak istotne kwestie, jak tworzenie mistrzowskiego logotypu (prowadzenie prof. Władysław Pluta, godz. 16) czy projektowanie konceptualne (prof. Piotr Bożyk, godz. 17). Warto też udać się do Szkoły w sobotę, gdzie można również wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii oraz spotkaniu z młodymi projektantkami – Joanną Sieradzan (projektowanie mebli) i Natalią Wieteską (opowie o udziale w wystawie dla młodych projektantów w ramach Salone del Mobile w Mediolanie).

 

W tym roku do programu Zaprojektowanych dołącza galeria Solvay Park, gdzie będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach. W piątek o godz. 18.30 odbędzie się tu wernisaż wystawy fotografii Marzeny Kolarz, wykładowcy Szkoły Kreatywnej Fotografii, prezentującej jej fotografię mody. Wszyscy, którzy poszukują niebanalnych przedmiotów i inspiracji, powinni udać się do Solvaya w sobotę 16 listopada, by wziąć udział w targach organizowanych we współpracy z Kraków Design Festival. Będzie tu można znaleźć ofertę firm związanych z designem i projektowaniem wnętrz. Warto wziąć udział w organizowanych w Solvayu spotkaniach, zwłaszcza w master class wybitnego architekta Roberta Koniecznego (godz. 16.30). Można też będzie dowiedzieć się więcej na temat projektowania wnętrz w czasie wykładów „21 rzeczy jakie musisz wiedzieć zanim kupisz nieruchomość w stanie deweloperskim” czy „Mieszkania i apartamenty na wynajem krótkoterminowy - jak urządzić?”.

 

Na koniec zapraszamy na spacer w poszukiwaniu krakowskiego street artu – start w niedzielę o godz. 12 przy ul. Zamoyskiego 52, budynek Krakowskich Szkół Artystycznych.

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 

Zapisy na wydarzenia:

www.zaprojektowani.com.pl

www.ksa.edu.pl