Design

Wydarzenia

Zielone innowacje w architekturze i urbanistyce / 08.07.2021 godz. 11:00

Tekst Virtus Studio • Zdjęcia Virtus Studio

2021-07-02
Zielone innowacje w architekturze i urbanistyce / 08.07.2021 godz. 11:00

Virtus Studio zaprasza na kolejny webinar z cyklu Architektura – Letnia edycja!

 

Rozpoczynamy wakacje, a wraz z nimi letni cykl naszych webinarów architektonicznych! Zapraszamy na pierwsze spotkanie, podczas którego Maciej Jakub Zawadzki z pracowni MJZ opowie o pomysłach dla lokalizacji polskich i zagranicznych, które mogą uczynić je bardziej przyjazne dla ludzi jak i również środowiska.


Europa ma osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 roku. Kryzys związany z nadmierną emisją CO2 stał się już dla większości zauważalny. W obecnej sytuacji postuluje się szereg projektów mających wyjść naprzeciw zielonej agendzie unijnej zawartej w nowym budżecie UE. Pomysły takich zmian w tkance miast są realizowane już teraz w wielu stolicach europejskich. Biuro MJZ i urban think-tank LURE od lat działając wspólnie nad researchem oraz jego implementacją, chcą by miasta były rewitalizowane w duchu zrównoważonego rozwoju.


Oprócz biura architektonicznego Maciej Zawadzki jest również prezesem Urban Think-Tanku LURE. Jest ono oficjalnym polskim partnerem inicjatywy Komisji Europejskiej „Nowy Europejski Bauhaus”, która skupia się na zmianach w budownictwie by osiągnąć cel neutralności klimatycznej naszego kontynentu w 2050 roku. https://lure.eu.com/neb. Maciej Jakub Zawadzki jest jedynym polskim członkiem International Academy of Architecture IAA https://iaa-ngo.com/

 


Zapraszamy!


Udział bezpłatny, rejestracja:


https://bit.ly/webinar-zielone-innowacje-mjz-rejestracja/

 


Więcej informacji:


https://virtus.com.pl/