Wyposażenie

Sprzęt

Czysty Design. Zdrowe powietrze w środowisku domowym

Tekst DLF SP. Z O.O., STADLER FORM • Zdjęcia DLF SP. Z O.O., STADLER FORM

2020-01-30
Czysty Design. Zdrowe powietrze w środowisku domowym

Ogrzewanie daje przyjemne ciepło, ale niestety przynosi też negatywne skutki. Jesienią i zimą powraca problem smogu na dworze oraz suchego powietrza w pomieszczeniach, w których krążą również niebezpieczne alergeny czy drobnoustroje. Zjawiska te mają niekorzystny wpływ na zdrowie. By o nie zadbać, warto wyposażyć mieszkanie w urządzenia poprawiające jego mikroklimat. Nawilżacze i oczyszczacze okazują się nie tylko skuteczne, lecz także bardzo stylowe.

 

Minimalizm – to słowo klucz. Świat designu odmienia je przez wszystkie przypadki, a producenci wiernie podążają za trendem, dbając o wysokiej klasy wzornictwo swojego asortymentu. Efektowna estetyka to także cecha urządzeń ulepszających jakość powietrza w środowisku domowym. W związku z tym najlepsze z nich zostały wyróżnione międzynarodowymi nagrodami, takimi jak Red Dot Design Award, Housewares Design Awards czy iF DESIGN. Niektóre z projektów zyskały miano kultowych i wystawiane są w galeriach oraz muzeach na całym świecie, czego przykładem jest szwajcarski koncept nawilżacza inspirowany kosmonautyką, znany szerokiej publiczności jako „Fred”. Ideą jego twórców jest czynienie życia przyjemnym i kolorowym. Tę tendencję kontynuują w kolejnych projektach, opracowując piękne oraz praktyczne produkty, pasujące do każdego wnętrza.

 

FOTO: OCZYSZCZACZ POWIETRZA ROGER, STADLER FORM

 

NAWILŻANIE W DOBRYM STYLU

Wśród godnych uwagi modeli znajdziemy między innymi stylowy nawilżacz powietrza w formie kompaktowej kostki. Dzięki niemu zapewnimy optymalny poziom nawilżenia powietrza w domu lub biurze, bez obawy o estetykę. Jego oryginalny i minimalistyczny kształt wpisuje się w ponadczasowe trendy. Wykonany jest z wysokiej jakości metalu oraz tworzywa, dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Z myślą o ceniących elegancję designerzy opracowali wariant biały, czarny i titanium, a bardziej odważnym proponują nasycone kolory, takie jak: jagodowy, brązowy, limonkowy czy red chilli. Nie można również zapomnieć o komforcie użytkowania. W tym przypadku minimalizm idzie w parze z niezwykłą prostotą obsługi. Z tego powodu ilość przycisków koniecznych do sterowania urządzeniem jest ograniczana do niezbędnego minimum. Dodatkowo guziki są zaprojektowane tak, by nie rzucały się w oczy i nie psuły doskonałej linii nawilżaczy. Mogą one być na przykład ukryte pod spodem, a modelami ultradźwiękowymi udaje się bez trudu zarządzać za pomocą stylowego pilota, który pełni również rolę zewnętrznego czujnika wilgotności powietrza.

 

FOTO: NAWILŻACZ POWIETRZA OSKAR, STADLER FORM

 

FOTO: NAWILŻACZ POWIETRZA OSKAR, STADLER FORM

 

POWIETRZE PERFEKCYJNIE OCZYSZCZONE

Optymalnie oczyszczone powietrze to źródło dobrego samopoczucia, witalności i skuteczna broń w walce z infekcjami. Taki efekt w domowym środowisku pozwala uzyskać stosowanie oczyszczacza. Warto zdać się na taki, który harmonijnie łączy proste, niezaburzające porządku wystroju, wzornictwo z efektywnością użytych technologii. Najwłaściwszym wyborem będzie model mogący pochwalić się niezwykle wysokim współczynnikiem CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza). Przykładowo, urządzenie osiągające wartości 521 m3/h skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniu do 74 m2. Istotnym aspektem jest też rodzaj użytego filtra. Doskonałe parametry gwarantuje innowacyjna technologia Dual Filtr™, łącząca zalety znanej powszechnie filtracji HEPA z działaniem aktywnego węgla. Dzięki temu eliminuje szkodliwe pyły, takie jak PM 10 i PM 2.5, oraz o wiele mniejsze cząstki o wielkości nawet 0,3 µm, a także nieprzyjemne zapachy czy lotne związki organiczne (np. formaldehyd, aceton). Zastosowane w oczyszczaczu czujniki sprawiają, że w trybie automatycznym urządzenie samo zwiększa lub zmniejsza prędkość pracy w zależności od warunków w pomieszczeniu. Dodatkowo wskaźnik jakości powietrza LED, zmieniając kolor, pokazuje, czy powietrze, którym oddychamy jest czyste.

 

FOTO: OCZYSZCZACZ POWIETRZA VIKTOR, STADLER FORM

 

FOTO: OCZYSZCZACZ POWIETRZA VIKTOR, STADLER FORM

 

FILTRACJA W TRZECH KROKACH

W innowacyjnych, designerskich urządzeniach filtrujących zastosowanie znajduje również inna skuteczna metoda – 3-stopniowa technologia oczyszczania powietrza. Jej działanie nie jest jednak przesadnie skomplikowane. Filtr wstępny wyłapuje większe zabrudzenia, elektrostatyczny – sprawia, że urządzenie jest tanie w eksploatacji, a węglowy – pochłania brzydkie zapachy i lotne związki organiczne. Działanie oczyszczacza zostało przebadane przez Europejskie Centrum Badań Alergii, a potwierdzeniem jakości i skuteczności jest certyfikat ECARF. Samo urządzenie, pracując cicho, nie zaburzy naszego spokoju nawet w czasie snu, zapewniając, że każdy oddech będzie zdrowy.

 

FOTO: OCZYSZCZACZ POWIETRZA ROGER, STADLER FORM