Wyposażenie

Dodatki

HEFRA - SREBRNE INSPIRACJE W DEKORACJI STOŁU

Tekst HEFRA • Zdjęcia HEFRA

2017-02-17
HEFRA - SREBRNE INSPIRACJE W DEKORACJI STOŁU

Stół to serce każdego domu, miejsce szczególne, symbol. Przy nim gromadzi się i zasiada cała rodzina, celebrując wspólne chwile. Czy to uroczysta kolacja, rodzinny obiad, czy wieczorne rozmowy przy gorącej herbacie. Dlatego już bardzo wcześnie rozwinęła się kultura stołu i sztuka jego dekoracji, która następnie ewoluowała przez lata, czerpiąc z panujących aktualnie trendów, ale jednocześnie stale trzymając się klasyki. Taką klasyką w dekoracji stołu niezmiennie pozostaje srebrna zastawa stołowa. Dlaczego? Bo srebro jest nie tylko eleganckie i antybakteryjne, ale także komponuje się niemal z każdym stylem.

 

srebrne sztućce hefra

 

Minimalistycznie

Fenomen sreber polega na możliwościach kompozycyjnych. W wersji minimalistycznej, do ulubionego stylu dodajemy np. srebrną maselniczkę, cukiernicę czy świecznik. Element, który będzie lśnił i budował efekt swoją jakością. W zależności od aranżacji, stworzy królewski, barokowy akcent z posmakiem retro. W aranżacji skandynawskiej, przy kolorach pastelowych, łagodnych kształtach zastawy lub też jej geometrycznej wyrazistości, srebrny akcent w ciekawy sposób rozproszy jednolity styl. Idealnym srebrnym motywem, a jednocześnie praktycznym - i niezbędnym - na stole, są sztućce. Nadają one niepowtarzalnego charakteru potrawom, podkreślają ich smak oraz wyjątkowość spotkania.

Nie bez znaczenia jest także galanteria stołowa, stanowiąca uzupełnienie podstawowego nakrycia. To element dekoracyjny stołu, tworzący pełną dobrego smaku atmosferę. Srebrna zastawa stołowa HEFRY - jak patery, świeczniki lub cukiernice, wykonane ze srebra lub posrebrzane, idealnie sprawdzają się podczas uroczystości jako element użytkowy, natomiast na co dzień stanowią piękną ozdobę domu. Odbijając światło promieni słonecznych, dodają pomieszczeniu blasku, wprowadzając magiczny klimat.

Piękna srebrna zastawa stołowa stanowi niewątpliwie wizytówkę domu.

 

srebrna patera hefra

 

Z mocnym akcentem

Możemy zdecydować się na styl bardziej wykwintny, nawet barokowy. Wtedy warto wybrać te najbardziej ozdobne modele sreber – w przypadku HEFRY m.in. model toskański, carmen, czy francuski – a spośród cukiernic na przykład królewską Fragetkę. Skomponowanie na jednym stole różnych elementów zastawy z misternym, ręcznie wykonanym wzorem stworzy luksusowy, elegancki klimat. Jeśli chcemy osiągnąć łagodniejszy efekt, wystarczy wybrać srebra o prostszych kształtach, inspirowanych nowoczesnością. Sprawdzi się wtedy m.in. model spaten, amerykański czy prostsze modele cukiernicy Aleksandra. Mocnym akcentem mogą być również dekoracyjne srebrne obrączki na serwety, podstawki pod kieliszki, czy srebrne patery. Należy też pamiętać, że srebro, zarówno oksydowane, jak i polerowane, to intensywny akcent kolorystyczny, który warto połączyć z subtelnymi elementami w stonowanym kolorze. Efekt końcowy dekoracji będzie zależał od tego, jaką relację zbudujemy pomiędzy srebrem a pozostałymi elementami stołu, takimi jak obrus, serwetki, czy talerze. Taka wyważona relacja doda charakteru i odświętności, ale też nie będzie sprawiała wrażeniu przesytu. Inną cechą srebrnych elementów ozdobnych oraz srebrnej galanterii jest na pewno fakt, że sprawdzą się one niemal w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w jadalni bądź kuchni, ale również w salonie, czy w gabinecie.

 

srebrna zastawa hefra

Zdrowo

Właściwości zdrowotne srebrnej zastawy stołowej znane są już od wieków. Cząsteczki srebra niszczą mikroorganizmy, a to oznacza, że srebrne sztućce pozostają sterylne. Są też doceniane przez największych smakoszy, bowiem magiczny pierwiastek Ag nawet w najmniejszym stopniu nie wpływa na smak potrawy. Między innymi dlatego produkty ze srebra są uważane za szlachetne – chodzi nie tylko o ich piękny wygląd i długowieczność, ale też o właściwości naturalnego antybiotyku. Srebro wkroczyło na stoły setki lat temu i do dziś pozostaje na czasie, ponieważ wzbogaca każdą aranżację o nutę tradycji i piękna. Nawet najmniejszy srebrny akcent na stole dodaje odświętności i uzupełnia stołowe nakrycie na podobieństwo biżuterii.

Srebro to ponadczasowy kruszec, a tym samym ponadczasowy element wystroju wnętrz.

www.hefra.pl

 

***

 

HEFRA jest jedynym polskim producentem sztućców oraz galanterii stołowej – wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej. HEFRA kontynuując wieloletnią tradycję swych poprzedników, niezmiennie od dziesiątków lat, oferuje swoim klientom ekskluzywne, najwyższej jakości elementy zastawy stołowej. Jako jedyny w Polsce producent wykonuje sztućce oraz galanterię stołową wykonane w całości ze srebra o najwyższej próbie 925, wytwarzając jednocześnie produkty platerowane srebrem próby 999, a także wykonane z wysokogatunkowej stali chromowo-niklowej 18/10. Ich wysublimowane kształty przeplatają w sobie nowoczesną technologię wraz z tradycją i doświadczeniem.