Wyposażenie

Sprzęt

Higieniczna perfekcja. Innowacyjne urządzenia parowe

Tekst DLF SP. Z O.O., LAURASTAR • Zdjęcia DLF SP. Z O.O., LAURASTAR

2020-03-04
Higieniczna perfekcja. Innowacyjne urządzenia parowe

Roztocza, grzyby czy bakterie to niepożądani goście w naszych domach. Kontakt z nimi może wywołać reakcje alergiczne, infekcje czy groźne schorzenia. Jako środowisko bytowania szczególnie upodobały sobie tkaniny. Nawet jeśli ubrania, zasłony lub pościel wyglądają na czyste, bywają siedliskiem drobnoustrojów. Skutecznie eliminują je urządzenia parowe, które jednocześnie dbają o perfekcyjny wygląd tekstyliów, pozbawiając ich nieestetycznych zagnieceń.

 

Nawet częste odświeżanie odzieży nie oznacza, że staje się ona wolna od zarazków czy grzybów. Zazwyczaj pierzemy w niskich temperaturach, wybierając krótki, codzienny program. Woda nagrzana do 30ºC nie zwalczy jednak wielu niebezpiecznych mikroorganizmów. By mieć pewność, że nasze rzeczy są higienicznie czyste, warto sięgnąć po generatory pary oraz systemy do prasowania, które nie tylko skutecznie likwidują bakterie i roztocza, ale również neutralizują nieprzyjemne zapachy.

 

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT

 

 

SIŁA SUCHEJ PARY

Sekretem urządzeń nowej generacji jest efektywna technologia suchej pary (ang. DMS – Dry Microfine Steam). Dogłębnie przenika włókna tkaniny i gwarantuje jej dokładne odświeżenie. Jednocześnie wydostający się z żelazka strumień jest ultradelikatny dla prasowanych materiałów. Nie niszczy ich, a nawet przeciwnie – sprawia, że wyglądają jak nowe. To dzięki doprowadzeniu wody do stanu przegrzania, w wyniku czego każda kropla zwiększa swoją objętość aż 1600 razy. Uzyskana w ten sposób para jest też bardzo szybko wyrzucana z urządzenia, by zapewnić jeszcze lepsze efekty prasowania i oczyszczania ubrań, pozostawiając je suchymi i w niemal 100% wolnymi od drobnoustrojów. Takie właściwości urządzeń parowych potwierdza niezależny Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny przy Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

 

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT

 

 

KOMPAKTOWE, PRZENOŚNE, SKUTECZNE

Jednym z urządzeń, które korzysta z technologii suchej pary, jest przenośna stacja parowa typu 3w1. Ma ona postać żelazka zintegrowanego z kompaktowym generatorem pary. Umożliwia ona prasowanie, steamowanie oraz oczyszczanie tkanin, a wszystko to w dowolnym miejscu i szybkim tempie. Nagrzewa się zaledwie w trzy minuty, by w kilka sekund po rozpoczęciu prasowania dać pożądane rezultaty – perfekcyjne wygładzenie zagnieceń oraz odświeżenie ubrania. Rozpraszająca parę stopa żelazka sprawdza się zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Jej zaokrąglony kształt zapobiega niechcianym zagnieceniom, odpowiednio napina tkaninę podczas prasowania, a następnie wpuszcza w nią odświeżający strumień. Ergonomiczny uchwyt ułatwia wykonywanie powyższych czynności.

Ponadto najbardziej zaawansowane modele zostały wyposażone w funkcję pary pulsacyjnej, generowanej w krótkich, przerywanych seriach. Gwarantuje to optymalną dystrybucję pary oraz znakomite i trwałe efekty prasowania dowolnych materiałów. Innowacją jest też automatyczne ustawienie temperatury, dopasowanej do prasowanej tkaniny.

 

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT

 

 

AUTOMATYCZNIE I KOMPLEKSOWO

Systemy do prasowania stanowią kolejny przykład wyspecjalizowanych urządzeń z gamy domowego AGD. To bardziej rozbudowana propozycja. W odróżnieniu od kompaktowej stacji, mają postać deski zintegrowanej z żelazkiem i generatorem suchej pary. Przechowywana nie zajmuje jednak wiele miejsca, a po rozłożeniu zamienia się w profesjonalnego asystenta do zadań specjalnych. Wśród asortymentu klasy premium znajdziemy inteligentne modele. Przykładem są te wyposażone w technologię wyczuwającą ruchy żelazka, które w odpowiednim momencie automatycznie aktywują parę, wyrzucając ją seriami. Użytkownik nie musi więc naciskać przycisku, by ją wyzwolić. Aktywna stopa żelazka 3D wygładza tkaninę, a system nadmuchu i zasysania deski powietrzem pozwala jeszcze lepiej ją wyprostować i uniknąć niechcianych zagnieceń, a także, jeśli jest taka potrzeba, przytrzymać materiał ściśle przy powierzchni, dla jego dokładnego rozłożenia. Idealna temperatura termostatu została zaprogramowana tak, by dopasować się do wymagań każdego rodzaju tekstyliów.

 

FOTO: SYSTEM DO PRASOWANIA LAURASTAR SMART

 

 

PRASOWANIE W STYLU SMART

Innowacyjne sprzęty parowe zaskakują innowacyjnością, ale ich producenci poszli o krok dalej i zadziwili branżę kolejną funkcją smart – możliwością połączenia urządzenia przez Bluetooth z aplikacją mobilną. Program, niczym trener personalny, przeprowadza użytkownika przez proces instalacji oraz obsługi urządzenia. Pomocne filmy wyjaśniają podstawowe techniki prasowania oraz dostarczają profesjonalnych porad, jak obchodzić się z danym materiałem, by uzyskać idealne rezultaty. Aplikacja zliczy również czas spędzony przy prasowaniu oraz skontroluje moc wentylatora, a także poinformuje o konieczności wymiany filtra czy pokrowca na deskę. Dzięki temu domowe obowiązki staną się znacznie przyjemniejsze. Pozytywne wrażenia z obsługi daje także przyjazny dla oka, minimalistyczny design sprzętów kryjących w sobie najbardziej zaawansowane technologie. Szczególne zasługi w ich kreowaniu mają szwedzcy projektanci i producenci.

 

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT

FOTO: GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT