Wyposażenie

Kabiny prysznicowe w nowoczesnych łazienkach / WIDEO

Tekst Film: DESIGN BOOK

2021-08-02
Kabiny prysznicowe w nowoczesnych łazienkach / WIDEO

Na przestrzeni ostatnich lat łazienkowe trendy ewoluowały w kierunku minimalistycznych i eleganckich stylizacji. Nowoczesne aranżacje zdominowały kabiny prysznicowe spójnie wkomponowane w wystrój. Czym wyróżniają się najmodniejsze modele? To właśnie sprawdzimy w filmie kanału Design Book.

 

 

 

 

Nasze inspiracje:

 

Łazienkowym standardem są już modele walk-in, czyli kabiny otwarte, zbudowane z cienkich, przezroczystych ścianek. Ich konstrukcje są bardzo proste i eleganckie.

 

 

Kolejny łazienkowy trend ostatnich sezonów to kabiny w stylu loftowym. Są to konstrukcje ze szkła i metalowych profili malowanych proszkowo na czarno.

 

 

 Dodatkowy podział parawanu prysznicowego wprowadzają szprosy, które nawiązują do wyglądu szklanych drzwi typowych dla aranżacji w stylu industrialnym. Linie proste dają wrażenie uporządkowania.

 

 

W kwestii bezpieczeństwa ważny jest też wybór modelu wykonanego z odpowiedniego materiału, przede wszystkim odpornego na rozbicie hartowanego szkła.

 

 

 

W dobie popularności wnętrz w stylu modern classic poszukiwane stały się eleganckie sprzęty sanitarne, które będą pasować do motywu marmuru. W ten trend wpisują się kabiny prysznicowe z detalami w kolorze złota. Profile oraz armatura w prestiżowym wykończeniu dodają strefie kąpielowej szyku. Skomponowane z innymi łazienkowymi detalami o tej samej barwie tworzą harmonijną całość.