Wyposażenie

Sprzęt

Marka Philips TV & Sound z czterema nagrodami Red Dot Award

Tekst Philips • Zdjęcia Philips www.philips.com

2022-04-06
Marka Philips TV & Sound z czterema nagrodami Red Dot Award

Jury Red Dot Award, jednego z najważniejszych konkursów w dziedzinie wzornictwa, ogłosiło tegorocznych zwycięzców. Wśród nagrodzonych po raz kolejny znalazła się marka Philips TV & Sound. Jej telewizory i seria urządzeń audio zdobyły w sumie cztery nagrody.– Europejscy projektanci marki Philips TV & Sound, których biuro znajduje się w Amsterdamie, zostali ponownie docenieni za swoją pracę. Stworzone przez ten zespół produkty zdobyły cztery prestiżowe nagrody w konkursie Red Dot Award 2022. Urządzenia wyróżniono za ich wyjątkowe i jednocześnie ponadczasowe wzornictwo.


Red Dot Award to prestiżowe nagrody przyznawane od 1955 r. w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, a do rywalizacji o tego „Oscara designu” przystępują firmy z całego świata. W 2022 r. zarówno najbardziej znani producenci, jak i niewielkie rodzinne firmy zgłosiły do konkursu ponad 5 tys. produktów. Podczas kilkudniowej sesji każdy z nich oceniany był przez niezależne międzynarodowe jury składające się z 50 ekspertów, co sprawia, że Red Dot Award jest jednym z najbardziej pożądanych wyróżnień.


– Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród, jakie przyznać może międzynarodowe środowisko projektantów, zaś zdobycie tego wyróżnienia to owoc naszych rocznych starań. Jestem dumny, że po raz kolejny doceniono nasze podejście do projektowania elektroniki użytkowej. Celowo unikamy banalnych rozwiązań i tworzymy produkty, z których posiadania nasi konsumenci mogą być dumni – powiedział Rod White, Dyrektor ds. Wzornictwa w TP Vision (Philips TV & Sound).


Nagrodzone produkty Philips TV & Sound:

Telewizor Philips OLED+907 wyróżnia się minimalistycznym designem oraz wykorzystaniem wyjątkowych materiałów: tkaniny akustycznej Kvadrat, która powleka zintegrowany system audio od Bowers & Wilkins, ciemnego satynowego aluminium, z którego wykonano obrotową podstawę oraz pozyskiwanej w zrównoważony sposób skóry Muirhead, którą wykończono pilot zdalnego sterowania. Podstawa urządzenia zaskakuje swoimi niewielkimi rozmiarami, jednak dzięki niewidocznej tylnej listwie stabilizującej użytkownicy mogą swobodnie obracać ekran w zależności od potrzeb. Tak dopracowane szczegóły w połączeniu z wyjątkową jakością obrazu oraz dźwięku telewizora zdecydowały o przyznaniu nagrody.


Philips OLED+937 jest flagowym modelem marki na 2022 rok icharakteryzuje się czterostronnym podświetleniem Ambilight oraz rozbudowanym i zaawansowanym systemem audio Bowers & Wilkins, będącym integralną częścią podstawy telewizora. Tutaj również zastosowano najnowszą wersję transparentnej akustycznie tkaniny Kvadrat oraz skórę Muirhead, która powleka pilot. W przypadku wszystkich metalowych elementów zrezygnowano z pełnego wykończenia chromem na rzecz satynowego aluminium, dzięki czemu sprzęt pasuje do nowoczesnych wnętrz.


Gama bezprzewodowych urządzeń: soundbar Fidelio FB1, subwoofer Fidelio FW1 oraz głośnik Fidelio FS1 – nowa seria bezprzewodowych i stylowych sprzętów audio Philips Fidelio, które mogą być używane pojedynczo lub razem jako rozbudowany system kina domowego zintegrowany przy pomocy bezprzewodowej technologii DTS Play-Fi. W poszczególnych produktach projektanci zastosowali ciemną metalową siateczkę oraz skórę Muirhead, która jest symbolem europejskiego wzornictwa marki.

Sportowe głośniki bezprzewodowe Philips S4807 i Philips S7807 dostępne w dwóch rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Projektantom zależało, żeby sprzęty były nie tylko wytrzymałe i użytkowe, ale też oryginalne. Pokryta gumą obudowa chroni przed wodą i pyłem, a jednocześnie przyciąga wzrok nietypowym ułożeniem otworów głośnika. Akcenty kolorystyczne pojawiają się również na paskach ułatwiających przenoszenie urządzeń.


 Śledź nas na: Twitter @TPVision, Instagram @philipstelevision, Facebook @PhilipsTVPolska oraz @PhilipsTV

 

 

 

 

***

Materiał promocyjny