Wyposażenie

Meble

Meble z naturalnego drewna

Tekst Magda Pawluk-Jaroszewicz • Zdjęcia Albero Meble www.alberomeble.pl

2018-06-14
Meble z naturalnego drewna

Naturalne drewno to surowiec gwarantujący najwyższą jakość wykonanych z niego wyrobów, jak również ich oryginalność. Takie cechy posiadają także unikatowe meble oferowane przez markę Albero Meble – firmę skupiającą największych pasjonatów stolarstwa i specjalistów z tej branży.

 

Coraz częściej, urządzając domowe wnętrza, poszukujemy niestandardowych, efektownych rozwiązań, które jednocześnie będą wyróżniać się ponadczasowym charakterem. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą eksperci z Albero Meble – rodzinnej firmy, działającej na polskim rynku już od dekady. Realizując swoją pasję do drewna, proponują asortyment cechujący się ciekawym wzornictwem, wysoką jakością wykonania oraz kunsztownym wykończeniem. Dzięki szerokiej gamie wykonywanych przy minimalnym użyciu maszyn mebli powstały kolekcje o zróżnicowanej stylistyce oraz funkcji. Są wśród nich zarówno linie w stylu klasycznym, minimalistycznym czy nowoczesnym, przeznaczone do salonu, jadalni, sypialni, przedpokoju oraz gabinetu. W ofercie znajdują się także importowane oryginalne meble kolonialne i indyjskie. Rozmaite modele łączy jedno – wszystkie powstały z litego drewna, z nieprzeciętną dbałością o najdrobniejszy detal.

 

albero meble

 

Egzotyczne piękno

Sekretem urody oraz długowieczności mebli z palety produktów Albero Meble jest odpowiedni dobór stosowanego do ich produkcji surowca. To od wyselekcjonowanego gatunku zależy przecież odcień, faktura, a także odporność na uszkodzenia powierzchni danego sprzętu. Znakomita większość proponowanego przez krakowskiego producenta asortymentu wytwarzana jest z egzotycznego drewna, zwłaszcza palisandru indyjskiego, rosnącego w tropikalnych regionach Środkowej i Południowej Ameryki, Afryki, Madagaskaru oraz Indii. Jest on ciężki, wyróżnia się dużą wytrzymałością, pięknym, ciepłym wybarwieniem, a także dekoracyjną strukturą z wyraźnym dwukolorowym usłojeniem. Za te cechy szczególnie ceni je branża stolarska. Nie bez znaczenia są też względy praktyczne. Drewno to jest niemal obojętne na zmianę wilgotności powietrza, co ma duże znaczenie w przypadku umieszczenia wykonanego z niego wyposażenia w ogrzewanym pomieszczeniu. Do niedawna palisander stanowił popularny materiał do produkcji mebli kolonialnych, ale odkąd w 2017 roku znalazł się na liście gatunków chronionych CITES, jego import uległ ograniczeniu, a także został poddany licznymi kontrolom. W związku z tym na rynku pozostały jedynie te firmy, które przestrzegają przepisów Konwencji Waszyngtońskiej oraz dbają o środowisko. Taką pozytywną opinią może poszczycić się marka Albero Meble, zaliczając się do elity producentów najeżycie troszczących się o przyrodę.

 

meble kolonialne albero

 

Alternatywą dla palisandru jest mangowiec, z którego drewna w pracowni Albero Meble powstają prawdziwe dzieła sztuki. Gatunek ten cechuje odpowiednia twardość, pozwalająca rzeźbić w jego powierzchni najbardziej fantazyjne ornamenty, a atrakcyjna gruboziarnista faktura oraz charakterystyczny zielonkawo-brązowy lub szarawy kolor umożliwiają tworzenie z niego rustykalnych i stylowych kolekcji.

 

Od klasyki po nowoczesność

Wśród linii mebli oferowanych przez Albero Meble znajdziemy wyposażenie wpisujące się w różne estetyki. Z myślą o eleganckich wnętrzach stworzono serię Classic, wyróżniającą się pięknym pomarańczowo-brązowym odcieniem palisandru indyjskiego, masywnymi bryłami oraz subtelnymi zdobieniami w postaci gzymsów, frazowań i metalowych uchwytów-kołatek. Znaczną część elementów tej klasycznej kolekcji stanowią meble skrzyniowe – szafy, szafki RTV, komody, witryny, barki na wino, biblioteczki, ale znajdziemy także jadalniane stoły na toczonych nogach i stylowe krzesła – w całości drewniane lub tapicerowane, stoliki kawowe, doskonałe do przedpokoju siedziska rzymskie oraz lekkie konsole, a także sypialniane łóżka czy szafki nocne. W gabinecie doskonale sprawdzą się biurka z miejscem na przechowywanie drobiazgów. Ciekawe będą zwłaszcza modele typu sekretera, z praktyczną dodatkową nadstawką.

 

meble albero salon

 

Tych, którzy w domowym wnętrzu chcieliby wykreować wytworny, luksusowy klimat, z pewnością zainteresuje kolekcja Royal, w skład której wchodzą sprzęty o niezwykle reprezentacyjnym charakterze. Jej znaki rozpoznawcze to ręczne rzeźbienia i antyczne zdobienia nawiązujące do wyglądu kolumn, dekoracyjnych fryzów czy portyków. Doskonałym pomysłem było połączenie ornamentów rodem ze starożytnych świątyń ze świeżością egzotycznego drewna mangowca. W efekcie powstały unikalne meble, a nawet dodatki (np. portal kominkowy czy lampa stołowa).

 

Podróż w czasie gwarantuje także stylizowane wyposażenie z rustykalnej linii Castle. Jak wskazuje nazwa, przeniesiemy się dzięki nim w zamkowe realia, ale tym razem do średniowiecznej fortecy, której wyposażenie – masywne i ciężkie, a jednocześnie ożywione bogactwem zdobień i rzeźbień inspiruje do dziś. Stało się też natchnieniem w przypadku Albero Meble, którzy swoją ofertę wzbogacili o szereg importowanych egzemplarzy powstałych z wykorzystaniem typowych dla wzornictwa wieków średnich rozmaitych metalowych okuć. Jako fronty doskonale sprawdziły się drzwi, pochodzące z rozbiórki starych indyjskich domów. To rękodzieło najwyższej jakości, które może wprowadzić do domu nieznaną dotąd jakość.

 

albero meble

 

W gamie kolonialnych mebli z litego drewna nie brakuje modeli o klasycznym wyrazie, ale znajdziemy wśród nich także warianty wyróżniające się nowoczesną estetyką, czego doskonałym przykładem są serie Goa. Ich uniwersalne wzornictwo i elegancki wyraz sprawiły, że stała się ona prawdziwym bestsellerem marki, pozwalając wprowadzić do modernistycznych wnętrz pokaźną dozę orientalnego piękna, nie zaburzając tym samym aranżacyjnej harmonii. Podobną zaletę posiada kolekcja Cube, która znakomicie wkomponowuje się np. w klimat loftu.

 

Ze Wschodu na Północ

Meble powstające z egzotycznych gatunków drzew, a częściowo także jako importowane rękodzieło indyjskich artystów-stolarzy jednoznacznie kojarzą się z klimatem Wschodu. Jego kwintesencję prezentuje wyposażenie z kolekcji Orient, której wyróżnikiem jest zdobienie kunsztowną metaloplastyką. Poza tym mamy tu do czynienia z pięknym wybarwieniem drewna oraz charakterystycznymi masywnymi bryłami zwieńczonymi szerokimi gzymsami.

 

meble orientalne albero

 

Meble kolonialne wydają się być bardzo hermetycznym segmentem wyposażenia, obojętnym na wszelkie wpływy. Marka Albero Meble postanowiła jednak nas zaskoczyć i zaproponować wyposażenie o egzotycznym rodowodzie, ale utrzymane w stylu skandynawskim. Okazuje się, że tak karkołomny pomysł w dobie popularności trendów z Północnej Europy, był istnym strzałem w dziesiątkę. Sprzęty z linii Oslo wykonane z bielonego mango znakomicie wpisują się potrzeby współczesnych wnętrz. Ażurowane fronty nadają im niebywałej lekkości, dzięki czemu meble nie przytłaczają, a także pasują również do aranżacji w modnym prowansalskim duchu. Czy to nie najlepszy dowód na uniwersalność kolonialnego wyposażenia?

 

www.alberomeble.pl