Wyposażenie

Oświetlenie

Światło zaklęte w bryle

Tekst Justyna Lesiuk-Klujewska • Zdjęcia Lampex

2017-08-10
Światło zaklęte w bryle

Światło jest istotą życia. Dzięki niemu poznajemy otaczającą nas rzeczywistość oraz odkrywamy piękno świata, na którym egzystujemy. Od kiedy grecki tytan Prometeusz ukradł z Olimpu ogień i rozświetlił nim ziemię, człowiek może cieszyć się naturalnym blaskiem, który potęguje powstały dzięki ludzkiemu geniuszowi sztuczny płomień. Nie dziwi zatem, iż w ślad za nimi podążyli pasjonaci, tworzący do dziś urzekające, ale również wysoce funkcjonalne oprawy żarówek.

 

Zmysł wzroku to główny element, za pomocą którego docierają do nas bodźce z zewnątrz i dzięki któremu budujemy obraz materii wokół. Dzięki niemu możemy też obserwować nieustanną grę światła i cieni, jaką kreują współczesne oprawy oświetleniowe. Tworzone z pasją, przy użyciu wysokiej jakości materiałów i innowacyjnych technologii, o bogatej gamie wzorów, barw oraz form doskonale wpisują się w wysmakowane oraz wymagające gusta inwestorów, wprowadzając do wnętrz dozę elegancji, finezyjności, a niekiedy dostojności. Stają się inspiracją dla artystów, natchnieniem dla mieszkańców domu, w jakich się pojawiają, a także gości, u których nierzadko wywołują zachwyt. Oto kwintesencja świata opraw oświetleniowych.

 

 lampex

 

W zgodzie ze światowymi trendami

W branży oświetleniowej obecnie wiele się dzieje, bowiem ta specyficzna gałąź przemysłu wciąż ewoluuje. W efekcie otwarcia się na światowe trendy i nowe rozwiązania technologiczne powstają modele o różnorodnej stylistyce, jakie wyróżniają się wysokim poziomem funkcjonalności. Do takich z pewnością należą nowoczesne, często minimalistyczne warianty goszczące w ascetycznych wnętrzach, loftowe wersje podkreślające chłodny charakter pofabrycznych przestrzeni, pałacowe kaskady kryształów przywołujące na myśl najznamienitsze komnaty czy sale balowe, postarzane, klasyczne zwisy dodające elegancji tradycyjnym wystrojom, a także szereg kolorowych opraw, odwołujących się do dziecięcego świata fantazji. Ciągły rozwój projektantów renomowanych firm pozwala na wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów i budowanie w związku z tym otoczenia tożsamego z ich – niekiedy głęboko skrywaną – naturą. Co więcej, oprócz doskonałego wzornictwa producenci oświetleniowi oferują klientom gwarancję bezpiecznego użytkowania dzięki stosownym atestom i certyfikatom. Swoją działalność prowadzą często w oparciu o politykę CSR, mając na uwadze również dobro swoich pracowników oraz ochronę środowiska.

 

 oprawy lampex

 

Świat Lamp(ex)

Firma „Lampex” jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem powstałym w 1999 roku. W czasie prowadzenia swojej działalności stworzyła silną markę produktów oświetleniowych, cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. W ofercie ma ponad 1200 różnych modeli. Wśród nich szczególnym zainteresowaniem cieszą się modne obecnie warianty minimalistyczne, nawiązujące do geometrycznych form modernistyczne, hołdujące przeszłości „old fashion” oraz bogato zdobione „cristal palace”. Przedsiębiorstwo mające swą siedzibę w Budzyniu (piękny, nowoczesny budynek oddany do użytkowania w tym roku) zatrudnia około 25 osób, w tym wykwalifikowanych, pełnych zapału handlowców, którzy docierają z ofertą w najdalsze zakątki Polski, inspirując właścicieli domostw do metamorfozy i wykreowania ciekawych efektów za pomocą lamp o zróżnicowanym wzornictwie. Na swoim koncie ma również udział w licznych targach organizowanych w strategicznych punktach designu, takich jak chociażby: Niemcy, Szwecja, Polska, Rosja, Włochy, Holandia oraz Francja.

 

 oświetlenie lampex

 

Oprawy oświetleniowe firmy „Lampex” docenił również producent programu „Nasz nowy dom” emitowanego na kanale telewizji „Polsat”, ukazując modele w szerokiej gamy ofertowej w różnorodnych aranżacjach. Nie dziwi zatem fakt, iż w coraz większej liczbie polskich domostw pojawiają się lampy tegoż producenta, wprowadzające do aranżacji ostateczny rys.

 

http://sentinel.pl