Wyposażenie

Inspiracje

Nowoczesny wymiar salonu

Tekst Katarzyna Barwińska Le Pukka

2012-12-17
Nowoczesny wymiar salonu
W nowoczesnych, starannie zaaranżowanych wnętrzach, telewizor stanowi jeden z najbardziej widocznych elementów wystroju. Warto zadbać o to, by odpowiednio wpasował się w przestrzeń, w której często stanowi punkt centralny najważniejszego z pomieszczeń – salonu.W kameralnych wnętrzach…

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania techniczne pozwalają na dopasowanie urządzeń elektronicznych do potrzeb zarówno naszych, jak i naszych czterech kątów. Możemy dowolnie wybierać kolorystykę sprzętu, wielkość oraz kształt. W mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na dodatkowy system audio, idealnie sprawdzi się telewizor z własnym nagłośnieniem. BeoPlay V1 (na zdjęciu) to urządzenie projektu Andreasa Hermansena, mocno zakorzenione w skandynawskiej estetyce. Chropowata, stalowa obudowa polakierowana proszkowo sprawia wrażenie niemal miękkiej w dotyku, a maskownica głośnika została wkomponowana w obudowę poniżej ekranu. Ten model pozwala niemal dowolnie konfigurować przestrzeń wokół telewizora, dzięki możliwości umieszczenia go na półce, uchylnym wieszaku ściennym lub też wieszaku sufitowym. Rzecz jasna, za walorami estetycznymi oraz funkcjonalnymi idzie również doskonała technologia obrazu a także dźwięku, z której słynie Bang & Olufsen.– Takie rozwiązanie jest idealne do nowoczesnych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na postawienie szafki pod telewizor oraz systemu głośników. Wieszając telewizor na ścianie za pomocą specjalnych mocowań, oszczędzamy przestrzeń w pokoju, a nowoczesna stylistyka sprzętu dodaje pomieszczeniu uroku. Stal jako materiał oraz kolor są bardzo modne jako dodatek w nowoczesnych wnętrzach – mówi Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store.

Telewizor jako dzieło sztuki…

W nowatorskich aranżacjach wnętrz telewizor nie jest jedynie sprzętem, ale bywa elementem wystroju. Tak jest w przypadku modelu BeoVision 10 projektu Davida Lewisa. Wykonane ze szkła oraz aluminium urządzenie z gracją wpisuje się w każde wnętrze. Kwadratową formę pokryto taflą czarnego szkła oraz zamknięto w eleganckiej ramie z polerowanego aluminium. Za materiałową maskownicą dostępną w różnych kolorach ukryto potężne głośniki stereo z centralnie umieszczonym subwooferem, dzięki czemu telewizor doskonale sprawdzi się nawet bez zewnętrznego systemu kina domowego.– Połączenie szkła z polerowanym aluminium jest ponadczasowe. Pasuje zarówno do wnętrz poważnych, tradycyjnych, jak i do nowoczesnych przeszklonych salonów – mówi Katarzyna Barwińska. Jeśli telewizor ma zająć główne miejsce na ścianie, to model BeoVision 10 można bez obaw umiejscowić w towarzystwie grafik, czy obrazów – dodaje.

Kiedy kochasz duży wymiar technologii…

BeoVision 7 to odważna propozycja do wnętrz, w których technologia gra rolę pierwszoplanową. Wykonany w technologii LED 55-calowy ekran wyświetla obraz w trzech wymiarach z wbudowanego odtwarzacza Blu-ray. O wrażenia słuchowe zadba system dźwięku przestrzennego 7.1 z odrębnym głośnikiem centralnym. Całość zamknięto w kunsztownej konstrukcji utrzymującej potężną taflę ciemnego szkła.
Do przestrzeni, w których sprzęt elektroniczny stanowi jeden z elementów wystroju wnętrza, idealnie pasuje model BeoVision 12. Dzięki smukłej konstrukcji nie przytłacza on wnętrza, a staje się jego subtelną ozdobą, nawet pomimo ekranu o dużej przekątnej. Ekran plazmowy, zdolny wyświetlać obraz 3D, niemal płasko przylega do ściany dzięki wbudowanemu wieszakowi. Efekt lekkości potęguje konstrukcja ramy, złożona z dwóch aluminiowych profili w kształcie litery V, które są widoczne jedynie z boku ekranu. Idealne dopełnienie dla tego eleganckiego ekranu stanowią głośniki naścienne BeoLab 12, które, jak sam telewizor, łączą harmonię oraz lekkość z potężną mocą.- Często aranżując mieszkanie i zaopatrując się w telewizor, stajemy przed problemem światła z przestronnego, w połowie przeszklonego salonu, które obija się w telewizorze. To rzeczywiście może być kłopotliwe, ale kiedy mamy do czynienia ze sprzętem wysokiej klasy nie powinno być to naszym zmartwieniem. Telewizory m. in. marki Bang&Olufsen mają zainstalowaną specjalną powłokę antyrefleksyjną, co jest dużym atutem, gdy telewizor planujemy powiesić naprzeciwko okna czy wyjścia na taras – informuje ekspertka.Pokaźnych rozmiarów telewizory idealnie komponują się z przestronnym wnętrzem, apartamentem lub wysokim salonem. Bang & Olufsen do takich wnętrz proponuje BeoVision 4-85. Ten telewizor sam w sobie stanowić będzie centralny punkt aranżacji każdego wnętrza. Potężny, 85-calowy ekran o doskonałych parametrach może stanowić swoiste centrum dowodzenia w inteligentnym domu. Urządzenie osadzono na specjalnie zaprojektowanej podstawie, która po włączeniu telewizora płynnie unosi ekran. Spod niego zaś wysuwa się głośnik centralny.
Nowoczesne, urządzone wedle gustu właściciela mieszkanie to podstawowy element, do którego dobrze jest dodać odpowiedni sprzęt RTV. Urządzając własne lokum warto jednak pamiętać, że najważniejszym punktem jest przede wszystkim klimat oraz charakter mieszkania, który tworzą oczywiście jego mieszkańcy.